У Богуславі й Медвині відбулася школа-семінар молодих науковців

26-27 жовтня у м. Богуслав та с. Медвин на Київщині відбулася XVIII школа-семінар “Проблеми розвитку регіонів України”. Вона складалася із трьох секцій - історико-краєзнавчої, природничої та ...

Додано:
ngo.tdu

Медвин архівні доки і фото (1)
У Богуславі й Медвині відбулася школа-семінар молодих науковців

26-27 жовтня у м. Богуслав та с. Медвин на Київщині відбулася XVIII школа-семінар “Проблеми розвитку регіонів України”. Вона складалася із трьох секцій – історико-краєзнавчої, природничої та децентралізаційної. 

Першого дня молоді науковці зустрілися у краєзнаєзнавчому музеї в Богуславі, щоб розповісти про свої дослідження на історичні та природничі теми. Історична секція великою мірою стосувалася історії Української революції, яка відбувалася століття тому. Так, співробітниця Інституту літератури НАН України Марина Гогуля розповіла про Медвинське, а аспірант історико-юридичного факультету Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Володимир Баров про Куренівське антибільшовицьке повстання, співробітниця Інституту археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України Тіна Пересунько – про культурну дипломатію Симона Петлюри і місію капели Олександра Кошиця. Завершилася секція оглядом протестних рухів 2010-2013 рр. та історією Майдану від співробітниці Національного музею Революції Гідності Ольги Сало.

IMG_6503

Після екскурсії Богуславом учасники школи-семінару провели природничу секцію, де виступили студенти-екологи, географи, геоморфологи та біологи. Так, Надія Бончковська з Київського національного торговельно-економічного університету розповідала про властивості чаю, Тетяна Тесьолкіна з Київського національного університету імені Тараса Шевченка – про міграцію важких металів у листяному покриві, Андрій Бончковський з того ж вишу – про екологічні проблеми в зоні ООС, а Володимир Швайко з Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара – про антропогенні ландшафти Подільського Подніпров’я.

Наступного дня учасники школи-семінару поїхали до Медвина, аби у щойно відкритому молодіжному центрі обговорити реформу децентралізації. “У Медвині, – розповідає аспірант географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Владислав Моргацький, – нас радо зустріли у будівлі недавно створеної МГО “Молодь в тренді”, яка є прогресивним каталізатором для співпраці ініціативної молоді невеличкої ОТГ, і, базується майже виключно на своїх ресурсах. Це втішило, адже в Україні не є ще вкрай поширеною практика створення таких об’єднань у межах малих і середніх міст. Що вже казати про сільську місцевість. Крім того, ми змогли більше ознайомитися з хронікою подій та важливими постатями Медвинського постання 1919 – 1921 років”. 

IMG_6827

Медвин для проведення заходу обрали не випадково, адже саме це село стало центром першого на Богуславщині ОТГ. На секції із децентралізації, яка відбувалася в молодіжному центрі Медвина піднімалися питання формування нового адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня, оцінка спроможності громад, моделювання мережі суспільних послуг. Так, були оприлюднені доповіді Миколи Рубчака з Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Олександра Даниленка з Української асоціації районних та обласних рад про реформування районного рівня адміністративно територіального устрою, Анатолія Мельничука з Асоціації об’єднаних територіальних громад про основні актуальні проблеми розвитку ОТГ в Україні, Владислава Моргацького з Львівського національного університету імені Івана Франка про тенденції, проблеми та перспективи розвитку Куликівської селищної ОТГ на Чернігівщині, Ольги Ніщименко з Департаменту містобудування та архітектури Київської ОДА про те, як відбувається децентралізація влади на Київщині, Станіслава Остапенка Інституту географії НАН України про те, як оцінюють спроможність територіальних громад, Павла Остапенка з Товариства дослідників України про мережі публічних сервісів і послуг в ОТГ, Олександра Бончковського з Товариства дослідників України про моделювання первинної медичної допомоги в ОТГ.

Після жвавого обговорення учасники відвідали меморіал убитим більшовиками 13 жовтня 1920 року медвинцям та гору Тотоху.

IMG_6907

Як свідчить Олександр Бончковський, аспірант Київського національного університету імені Тараса Шевченка та керівник природничного відділу Товариства дослідників України: “Місто Богуслав та село Медвин стали місцем не лише плідного обговорення наукових праць молодих вчених, але й захопили мене своїм історичним минулим, патріотичним духом, ну і, звичайно, геолого-геоморфологічною будовою. Після організації шкіл-семінарів у таких містах як Богуслав складається враження, що в Україні ще є потужні місцеві наукові центри, центри активістського руху та свідомої молоді”.

IMG_6928

XVIII школа-семінар “Проблеми розвитку регіонів України” організована Товариством дослідників України та освітньою ініціативою “Медвин. Повстання” за сприяння Музею історії Богуславщини та МГО “Молодь в тренді”.

Авторка: Марина Гогуля


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE