У 16 прикарпатських медзакладах облаштовано кімнати для відпочинку

Громадська організація “Молода Просвіта Прикарпаття” за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) продовжує втілювати проєкт “Здорові медики – здорова громада”. До співпраці залучено ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

DSC_0267
У 16 прикарпатських медзакладах облаштовано кімнати для відпочинку

Громадська організація “Молода Просвіта Прикарпаття” за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) продовжує втілювати проєкт “Здорові медики – здорова громада”. До співпраці залучено лікарні з Івано-Франківська, Калуша, Долини, Рожнятова, Яремча, Надвірної та Коломиї. А також станції і підстанції швидкої медичної допомоги з Галича, Тлумача, Тисмениці, Городенки, Снятина, Перегінська, Івано-Франківська. Днями розпочалися презентації кімнат для відпочинку медиків. 

Ідея облаштувати такі зони релаксу в активістів виникла ще в березні, коли пандемія тільки почала набирати оберти на Прикарпатті. Пізніше “Молода Просвіта” та Івано-Франківська облдержадміністрація підписали Меморандум про співпрацю в рамках боротьби із COVID-19.

“Я лікар за освітою і знаю, що в терапевтичних відділах, зазвичай, немає кімнат для відпочинку, тому що тут не передбачені нічні чергування. Але зараз ситуація змінилася. Медикам доводиться більше часу проводити на робочому місці, з’явилися нові ризики, які тільки додають стресу, – ділиться керівниця проєкту Євгенія Бардяк. – Лікарям та медсестрам необхідний куточок, куди можна прийти після кількох годин роботи і просто посидіти на м’якому дивані, попити кави з колегами”.

DSC_0542

У першу чергу обирали лікарні в громадах, де найвища захворюваність на коронавірусну інфекцію, бо там і більша навантаженість на медиків. Для створення кімнати відпочинку закупили необхідні для комфортного перебування речі: меблі, холодильник, мікрохвильову, телевізор, кавомашину, кварцову лампу. Вартість облаштування однієї кімнати – 65 тисяч гривень.

Також у межах проєкту для лікарів, фельдшерів, медсестер проводять безкоштовні групові онлайн консультації психологів, аби подолати наслідки професійного вигорання, перевантаження і стресів. Професія медика передбачає відповідальність за кожне рішення, постійний контакт з хворими людьми та не завжди нормований графік роботи. Це виснажує. Тому проєктом передбачено 16 семінарів протягом липня, серпня. Реєстрація відкрита тут.

DSC_0292

Кваліфіковані тренери спілкуються з медиками на сім різних тем: про життєвий баланс, здорову комунікацію у колективі, емоційну грамотність, стресостійкість, спілкування з важкими пацієнтами, психологічну пружність та протидію вигоранню на роботі. Найбільшу зацікавленість викликали розмови як подолати наслідки професійного вигорання та як повідомити пацієнту про важку хворобу.

DSC_9395

Крім того, ведеться робота над зйомками чотирьох відеороликів. До участі буде залучено працівників лікарень, бригад швидкої медичної допомоги, волонтерів, психологів та людей, які одужали від коронавірусу. Мета – показати складність професії медика та їх щоденну рутинну роботу, яка рятує життя іншим.

DSC_1198

Проєкт “Здорові медики – здорова громада” організовує Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Фото – Тарас Волошин, Юрій Валько


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії