Твоє життя – твій вибір: як у Смизькій громаді мотивують молодь розвиватися

У невеликому селищі Смига, що на Рівненщині, у січні 2024 року відкрив свої двері Молодіжний інтеграційний центр «Кенеберг», який був створений ГО "Агенція розвитку громад "Інтонація ЗМІН" за ...

photo1715362679
Твоє життя – твій вибір: як у Смизькій громаді мотивують молодь розвиватися

У невеликому селищі Смига, що на Рівненщині, у січні 2024 року відкрив свої двері Молодіжний інтеграційний центр «Кенеберг», який був створений ГО “Агенція розвитку громад “Інтонація ЗМІН” за підтримки Агенства ООН у справах біженців в Україні у співпраці з Благодійним фондом «Рокада». Одним з основних завдань центру є інтеграція молоді та активізація молодіжного середовища громади. Для реалізації цієї цілі обрали інструмент обміну досвідом старшої молоді з підлітками, щоб мотивувати їх займатися неформальною освітою, волонтерством, більше вчити історію рідного краю, щоб творити зміни і ставати частинкою змінотворців для відновлення України.

У травні ми розпочали новий формат зустрічей – відкриті діалоги з молоддю, куди ми запрошуємо студентів, молодих підприємців, успішну молодь, яка ділиться своїми секретами успіху та невдачами, щоб мотивувати школярів та їх батьків розвиватися протягом життя.

photo1715362679 (2)

Першою до нас завітала Моначина Анастасія, яка у свої 19 років вже встигла напрацювати престижну біографію. Настя закінчила Смизький ліцей та є випускницею Зразкового дитячого духового оркестру «Смига», зараз навчається у Київського столичному університеті імені Бориса Грінченка на спеціальності «Міжнародні відносини». За вимогою сьогодення та з власним ентузіазмом Анастасія зараз вивчає англійську, французьку та німецьку. Дівчина має безцінний досвід, адже стажувалась у Верховній Раді України, де отримала ґрунтовні знання про роботу парламенту та комітетів Верховної Ради. Важливою цінністю для Анастасії є саморозвиток, тому вона постійно відвідує різноманітні тренінги, форуми, курси на політичні, аналітичні, психологічні та комунікаційні теми.  Як на міжнародному, так і на державному рівнях.

Нам вдалося зібрати найцікавіші тези відкритого діалогу, щоб поділитися з вами.

Які труднощі ти зустріла на своєму шляху і як ти їх подолала?

Труднощі є на кожному шляху, який би ви не обрали. Щоб чогось досягти, потрібно дуже багато та щоденно над цим працювати. Буде багато відмов і невдач, але саме завдяки ним ви зможете відчувати, що рухаєтесь вперед і розвиваєтесь. Якби я слухала своїх друзів та знайомих, які постійно відмовляли мене від бажання вчити щось додатково, то я б ніколи не була там, де я є зараз.

photo1715487225

Які лайфхаки ти можеш дати підліткам, які допомогли вам досягти успіху під час своїх подорожей та проєктів?

Виходьте із зони комфорту, завжди. Пробуйте щось нове, вчіть мови, читайте книги. Я живу за принципом: «Будь що, що я знаю, вивчила – 100% пригодиться мені в житті.» Ти ніколи не знаєш де тобі буде корисна та чи інша навичка, а для роботодавця ти будеш дуже цінним і універсальним працівником.

Завжди є до чого прагнути, бо як тільки ви подумаєте: «Я вже все знаю, я вже все вивчила» – от тоді ваш розвиток і закінчиться, бо успішні люди повинні розвиватися постійно, тренди не стоять на місці, і ви маєте йти в ногу з ними.

Дуже важливо планувати свій час – свій день, тиждень і місяць, планувати свої цілі і пріоритезувати завдання, щоб виконувати найважливіші вчасно. Я веду блокнот і записую завдання, щоб нічого не загубити. Вже у шкільному віці нам потрібно зрозуміти, що не всі шкільні предмети нам знадобляться в житті, тому варто обирати ті, які точно треба знати добре або відмінно, а решту вчити для загального розвитку, а не заради оцінок. Після уроків точно можна знайти час для гуртків і неформальної освіти. Звичайно, можна проводити вільний час по різному: ти або читаєш, або гуляєш з друзями, або граєш ігри, або здобуваєш нові навички – це абсолютно твій вибір і від цього залежить твоє майбутнє! Просто варто знайти свій баланс і не втратити його.

Як батьки підтримували твої мрії та починання щодо професії та як вони ставляться до твоїх подорожей?

Повірте, усі батьки хочуть для своєї дитини найкращого, інколи у них не завжди виходить це донести і показати, але просто зрозумійте, що вони також живуть це життя вперше, і також вчаться на власних помилках. Мої батьки мене підтримують, вони розуміють яка у мене професія і, щоб досягти в ній успіху, мені потрібно багато вчитися, подорожувати, спілкуватись з іншими людьми, вести активний спосіб життя та бути в курсі усіх подій.

Відкритий діалог з Моначиною Анастасією вивчення мов, подорожі та саморозвиток

Як ти долаєш мовний бар’єр та знаходиш спільну мову з людьми з різних культур?

Для мене немає такого поняття як «мовний бар’єр». Ви просто говорите те, що не знаєте – згадуєте, гуглите, описуєте іншими словами, показуєте жестами. Більшість людей, з якими ви спілкуєтесь, також не носії мови, вони також її вчать і прекрасно розуміють як це. Тому вас ніхто не засудить за неправильне слово чи використаний час.

Що тебе найбільше мотивує у твоїй роботі, і як це впливає на твої дії та рішення?

Мене мотивують мої успіхи. Чим більше у мене виходить – тим більше я працюю далі. Запам’ятай, що саме ти – головна мотивація для себе. Твоє майбутнє, твоє життя – усе залежить від твоїх зусиль і що ти робиш для цього зараз. Ніхто не знає як тобі краще, окрім тебе самого. Тому прислухайся до свого серця, а відповіді на власні запитання шукай у своїй голові. Інколи те, що нам потрібно, занадто близько, щоб це помітити!

Послухати інтерв’ю повністю можна за посиланням.

photo1715362679 (3)

Ініціатива відкритих діалогів буде продовжуватися і ми триматимемо вас в курсі наших розмов, адже даний проєкт ініціювала молодь Смизької громади за принципом «Нічого для молоді без молоді!» Наш Молодіжний інтеграційний центр дає багато свободи для пошуку та реалізації інноваційних ідей, які можуть допомогти підліткам та молоді розвиватися, ставати кращими версіями самих себе.

Кенеберг – це місце якісного дозвілля та відпочинку, платформа для пошуку та реалізації тих можливостей, які раніше були доступні лише у великих містах. Таким чином ми розвиваємо локальний патріотизм і доносимо кожному і кожній – реалізувати себе можна і в невеликій громаді, бо ми створили для цього сприятливе середовище, але твоє життя – твій вибір і для здійснення буйних мрій треба прикласти зусилля!

За матеріалами діяльності ГО “Агенція розвитку громад “Інтонація ЗМІН”.


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків