Цікаво та різноманітно: громади Харківщини відзначили День культурного розмаїття

Культурне розмаїття є значущим чинником для повноцінного інтелектуального, емоційного, морального та духовного життя – як у світі в цілому, так і в кожній громаді.Саме тому до Всесвітнього дня ...

Додано:
kobzar

348559135_634922811478483_6161869047779699595_n
Цікаво та різноманітно: громади Харківщини відзначили День культурного розмаїття

Культурне розмаїття є значущим чинником для повноцінного інтелектуального, емоційного, морального та духовного життя – як у світі в цілому, так і в кожній громаді.

Саме тому до Всесвітнього дня культурного розмаїття для діалогу та розвитку на Харківщині командами проєкту «Всі різні – всі свої» були проведені нестандартні та цікаві заходи.

Так, у Лозівській громаді, у Краснопавлівському ліцеї для старшокласників організували вікторину «Захист прав і основних свобод людини» та імпровізований виступ «Про нерівності між людьми». А в Молодіжному просторі Stream, що діє на базі Панютинського ліцею, юнакам та дівчатам запропонували переглянути документальну стрічку з репертуару кіноклубів Docudays UA «Боротьба Джамали», що розповідає про життя співачки Джамали та її родини через призму трагедії кримськотатарського народу.

Так само документальне кіно взяли за основу для обговорення в Освітньо-молодіжному просторі «Крок» Слобожанської громади. Молодь запросили на фільм «Моя щаслива непроста родина» – про 3-х дівчат різного віку з Нідерландів та їхні сім’ї, що будують благополучне життя на принципах поваги й діалогу.

У Височанській громаді, активісти/ки Молодіжного центру High зібрали у селищі Покотилівка молодь з 3-х населених пунктів на токшоу «Діалог», спрямоване на оволодіння навичками перефразування та активного слухання. Для організації заходу використали покрокову методику з посібника для молоді «Всі різні – всі свої» (доступний для завантаження).

Як зауважила керівниця проєкту «Всі різні – всі свої» Анастасія Матвієнко, сучасна українська молодь готова і хоче досліджувати культурне різноманіття у країні та у своїх громадах. Завзято бере участь у діалогових ініціативах. Організовує власні події, які дають можливість усвідомити цінність культурного різноманіття. До речі, до Дня культурного розмаїття активно долучилися волонтери/ки проєкту у багатьох регіонах України.

Проєкт «Всі різні – всі свої» направлений на розвиток спроможності молоді просувати толерантність і повагу до різноманіття та розбудовувати соціальну згуртованість у своїх громадах. Впроваджується програмою «Мріємо та діємо» (IREX) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Довідково: Генеральна Асамблея ООН у грудні 2002 року в резолюції 57/249 «Культура і розвиток» ухвалила проголосити 21 травня Всесвітнім днем культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку. І запропонувала всім державам-членам, державним і недержавним органам, неурядовим організаціям інформувати цього дня громадськість про цінність і важливість розмаїття культур та сприяти усвідомленню позитивної ролі культурної різноманітності. Цей день був започаткований у пам’ять руйнування талібами статуй Будди в Афганістані в 2001 році. 

На фото: по завершенні заходу в Молодіжному просторі Stream Лозівської громади.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи