Територіальний устрій України до і після реформи. Наочна схема

На порталі «Децентралізація» неодноразово говорили про складний і неефективний територіальний устрій України, який потребує змін. Але на словах важко осягнути масштаби проблеми, тому експерти порталу ...

децентралізація
Територіальний устрій України до і після реформи. Наочна схема

На порталі «Децентралізація» неодноразово говорили про складний і неефективний територіальний устрій України, який потребує змін. Але на словах важко осягнути масштаби проблеми, тому експерти порталу вирішили спробувати його хоча б приблизно візуалізувати.

Дані Мінрегіону та офіційної статистики Верховної Ради склалися ось в таку схему (зліва) – і це ще не усе показали… Для порівняння подали модель територіального устрою (справа), яка сформується після виборів 2020, якщо парламент прийме постанову про нові райони.

В’ячеслав Негода, заступника Міністра розвитку громад і територій України, коротко прокоментував загрози збереження старої моделі адмінтерустрою країни: «Стару модель, яка дісталася нам з радянських часів, ми вже суттєво змінили рішенням уряду про створення 1470 громад, території яких покривають усю країну, крім, на жаль, Криму. Зараз треба зробити ще один крок – створити нові райони. А це – повноваження Верховної Ради. Чекаємо, що парламент прийме відповідну постанову до кінця поточної сесії – до 17 липня цього року. Нехай це рішення буде неідеальним, та це й неможливо, але воно точно буде для країни кращим, ніж варіант збереження старої системи районування. Отже зараз перед парламентом стоїть вибір – зберегти хаос і неефективність, або створити рівні умови, однакові можливості та зрозумілі правила для розвитку громад».

content_АТУ

 

Джерело: decentralization.gov.ua.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Триває реалізація проєкту “Модульні будинки”: БФ Solidarity виділив ще 7 млн гривень

Безоплатний онлайн-курс для професійного зростання жінок «Будую свій шлях»

Ціна допомоги — життя: до Дня пам’яті загиблих медичних працівників

Стартує новий проект «Просто і доступно про ЄС для людей поважного віку»

Проєкт PARASOL: Розкриваємо потенціал громад Одещини для ефективного відновлення та сталого розвитку

Піврічні підсумки проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз»