Тепло з Кіпру для дитячої лікарні або опалення по-Новому
Наприкінці грудня минулого року Вісник громадських закупівель вже повідомляв про проблеми з опаленням у Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. Але сказати проблеми – нічого не сказати Ще у ...
Додано:
Громадський Простір
Наприкінці грудня минулого року Вісник громадських закупівель вже повідомляв про проблеми з опаленням у Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. Але сказати проблеми – нічого не сказати
Ще у 2013 році лікарню централізовано опалювало КП «Вінницяоблтеплоенерго», аж раптом у 2014 році виявляється лікарня не підключена до централізованих систем, а має власну котельню, яку обслуговує Товариство з обмеженою відповідальністю “ВІНТЕА”, зареєстрована в червні 2014 року (№ 1 174 102 0000 012464 від 13.06.2014). Статутний фонд на момент реєстрації склав лише 1500 грн. і його формування планується закінчити 15 червня 2015 року. Тож, всі бажаючи – долучайтесь! Справа то добра, ще й прибуткова.
Але, повернемося до лікарні. Перше питання, яке виникло у громадських експертів – доцільність відключення централізованого опалення та його економічне обґрунтування? Різниця в тарифах “Вінницяоблтеплоенегрго” та “ВІНТЕА” мізерна. А враховуючи відсутність до середини жовтня 2014 року у “ВІНТЕА” ліценцій та необхідність встановлення нового обладнання, напрошуються висновки щодо наявності “інших” інтересів у зміні постачальника тепла для лікарні. А якщо проаналізувати тарифи обох постачальників для населення, складається враження, що альтернативні види теплопостачання існують виключно для бюджетних установ.
Нагадаємо читачам і про «батьків» ТОВ «ВІНТЕА» (Вінниця): ТОВ «АРТА Управління активами» (Київ) та ТОВ «МАКР-ІНВЕСТ» (Київ). А от «МАКР-ІНВЕСТ» – дитя двох компаній з Кіпру! І як це годиться для справжньої родини, зареєстровані обидві за однією адресою, в одному офісі.
Тепер проаналізуємо обґрунтування лікарні щодо застосування переговорної процедури закупівлі, простіше закупівлі у одного учасника. Лише напочатку грудня лікарня згадала про необхідність укладання договору на опалення! Мабуть вирішення кадрових питань було першочерговим і займало багато часу. А може доробляли папери? Адже ліцензії «ВІНТЕА» отримала лише в жовтні. А ось цитата з тендерної документації від 04.12.2014р.: «Беручи до уваги ту обставину, що опалювальний сезон розпочався, питання забезпечення теплопостачання Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні потребує першочергового та термінового вирішення (від автора: і про це мова в грудні!!!).
Враховуючи ту обставину, що ВОДКЛ не підключено до загальної тепломережі, на території лікарні розміщено власну будівлю котельні, що здійснює теплопостачання через власну тепломережу.
Вказана будівля котельні являється єдиним можливим джерелом теплопостачання ВОДКЛ, однак не забезпечена устаткуванням для виробництва та постачання теплової енергії. Діяльність з вироблення та транспортування теплової енергії підлягає ліцензуванню (п. 1 ч. 2 ст. 15 Закону України «Про теплопостачання»).
Власних можливостей вироблення та постачання теплової енергії ВОДКЛ не має.»
Увага, питання! А чи не простіше було залишити централізоване опалення або самим отримати ліцензію і найняти 3-4 працівників котельні? Адже вартість послуг ТОВ «ВІНТЕА» тільки за грудень мала скласти 1701457,11 грн (один мільйон сімсот одна тисяча чотириста п’ятдесят сім грн. 11 коп.).
Але і це ще не все. Дана котельна, окрім теплопостачання лікарні, здійснює постачання теплової енергії 17 закладам та лікарням, розташованих на території мед містечка! Тобто, 17 об’єктів оплачують ТОВ «ВІНТЕА» послуги з опалення окремо! І навіть якщо суми цих послуг будуть менше за отримані від обласної дитячої лікарні, все рівно це будуть мільйони! Цікаво, скільки грошей могли би залишатися в обласному бюджеті, або навіть акумулюватися на рахунку лікарні… якби котельня була лікарняна!
Про ефективність такого господарювання судіть самі! А краще, давайте разом задавати питання Вінницькій обласній раді, бо лікарня – це комунальний заклад ради.
Далі буде! Бо ж головне питання, яке залишилось у громадських експертів – хто і на яких підставах здійснює зараз опалення лікарні, адже вищезазначений тендер провалений і договір не укладено. А також експерти готують аудит ефективності використання бюджетних грошей.
Інформація підготовлена в рамках проекту «Створення і впровадження державної системи контролю за коштами «Відкритий бюджет». Виконавцем проекту є ГО «Центр політичних студій та аналітики». Проект фінансується Європейським Союзом. Регіональний партнер проекту у Вінницькій області – ГО «Філософія Серця», медіа-партнер – ВОГО «Громадська студія».
Джерело : ГО “Філософія Серця”