Студентський хакатон ‘Hack4Innovation': підсумки

19 - 20 жовтня в Києві пройшла офлайн-частина студентського хакатону 'Hack4Innovation', організованого громадською організацією eADVISE з метою підтримати технічно підковану молодь України в її ...

Додано:
eADVISE

DSC06982
Студентський хакатон ‘Hack4Innovation': підсумки

19 – 20 жовтня в Києві пройшла офлайн-частина студентського хакатону ‘Hack4Innovation’, організованого громадською організацією eADVISE з метою підтримати технічно підковану молодь України в її прагненні змінити майбутнє та зробити його більш цифровим та АІ-розвиненим.

Цей намір підтримав UGB. Банк став генеральним спонсором заходу, адже підтримує молодь на її шляху до створення інноваційних рішень.

Ще одним партнером хакатону виступила продуктова ІТ-компанія CS, чим продемонструвала важливість розвитку талантів у галузі технологій.

Також підтримав захід і Благодійний фонд CS4UA, заснований компанією CS для надання допомоги українським Збройним Силам та медичним установам.

Hack4Innovation об’єднав 91-го студента з технічних факультетів провідних українських вузів. Студенти сформували 20 команд, 12 з яких були відібрані для участі в офлайн-частині заходу. Решта учасників змогла долучитись до участі у трьох онлайн семінарах.

Протягом двох днів учасники заходу в центрі Києва з перервою на смачненьке та сон працювали над своїми інноваційними проєктами та отримали корисні знання у спілкуванні з досвідченими менторами від UGB та CS.

Учасники змагалися у вирішенні актуальних завдань сьогодення, таких як маркетплейс для волонтерів (підтримка Збройних Сил України), розробка AI-рішень для клієнтської підтримки та створення інструментів для продажу банківських продуктів.

Крім учасників та менторів, захід відвідали представники громадського сектору, центральних органів державної влади, банківської спільноти, провідні експерти фінансового ринку та it-галузі.

Дмитро Глінський, в.о. виконавчого директора НАБУ під час відкриття хакатону виступив з надихаючим вітальним словом.

У вступній промові Лілія Лішнянська, голова eADVISE – організатора заходу, підкреслила його важливість: “Hack4Innovation – це не лише про технології, це про об’єднання зусиль. Разом із партнерами – банками, громадськими організаціями та технологічними компаніями – ми створюємо платформу для співпраці, що допоможе втілити у життя інноваційні рішення, адаптовані до реальних потреб. Наші учасники — це майбутнє України. Ми віримо, що співпраця між бізнесом та молодими спеціалістами сприятиме розвитку інновацій, які не лише допоможуть нашій країні стати сильнішою, але й зміцнять економіку”.

Захід пройшов на одному подиху, в атмосфері розробницького азарту та винахідництва. Креативні ідеї не завжди встигали записуватись у проєкти.

Андрій Самохвалов, заступник голови правління Укргазбанку зазначив: “Ми вдячні організаторам та партнерам за можливість доєднатись та підтримати ініціативу Hack4Innovation. Хакатон став простором для реалізації нових ідей, пошуку відповідей та рішення реальних задач. Ми в UGB підтримуємо талановиту молодь та віримо, що цей досвід створення проєктів, командної роботи та співпраці з менторами буде успішним стартом для учасників, найкращі з яких зможуть згодом стати частиною команди банку».

Журі заходу було нелегко в обранні переможців, оскільки дійсно багато проєктів були варті уваги. Проте, призових місць було лише три та їх зайняли: 

-   1 місце та головний приз у розмірі 100,000 грн від компанії CS отримала команда “ByteCraft” від Вінницького НТУ, яка створила проєкт у  категорії «маркетплейс для волонтерів (допомога ЗСУ)»

-   2 місце з призом у 50,000 грн від компанії CS дісталася команді “Символи Змін” від Чернівецького НУ, з проєктом у категорії «маркетплейс для волонтерів ( допомога ЗСУ)»

-   3 місце та 30,000 грн від компанії CS отримала команда, “DocuFlow” від НТУУ “КПІ” та Ліцею 153 м. Києва, з новим рішенням для продажу банківських продуктів.

11 учасників хакатону отримали спеціальні призи від UGB (Укргазбанку), а саме – пропозиції стажування з можливістю подальшого працевлаштування в банку.

Спеціальні призи також були надані партнером заходу — компанією CS, яка надала 16 пропозицій онлайн-навчання з можливістю подальшого працевлаштування у компанії CS. 

Представник CS та голова БФ “CS4UA”, Володимир Лапа підкреслив: “Найскладніші часи відкривають найбільші можливості для тих, хто має сміливість мислити нестандартно та діяти рішуче. Ваші інноваційні ідеї можуть перетворити виклики не лише на рушійну силу розвитку України, а й на трамплін для особистого зростання. Віримо, що об’єднання зусиль, віра як у себе, так і в один одного, можуть перетворити всі виклики сьогодення на спільний успіх для нашої країни та кожного з нас”.

Хакатон ‘Hack4Innovation’ став чудовим прикладом того, як молоді таланти можуть сприяти розвитку інновацій в Україні. Такі заходи створюють можливості для студентів реалізовувати свої ідеї, отримувати практичний досвід та взаємодіяти з провідними компаніями.

У своєму заключному слові Лілія Лішнянська наголосила:  “Це не просто хакатон — це платформа для співпраці, де кожен може знайти партнерів, отримати цінний досвід та допомогти Україні на шляху до інноваційного розвитку. Закликаємо інші бізнеси долучатися до таких ініціатив, адже лише разом ми зможемо створити щось справді велике.” 

Проведення подібних заходів сприяє формуванню майбутніх лідерів технологічного розвитку України. Бізнес, який підтримує подібні ініціативи, не лише інвестує в інновації, але й будує більш міцний зв’язок з молоддю, відкриваючи нові можливості для співпраці та спільного зростання, підтримує молодих фахівців, які здатні привнести нові ідеї та рішення.

Оглядаючись назад та аналізуючи сам захід і його результати, було одноголосно прийняте рішення його повторити!  Хто з нами?


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Ба та Ді проти брехні»: медіа ШоТам презентує новий проєкт для старшого покоління

Рік завершується, а робота в третьому секторі ні

Платформа майбутньої професії: В Україні розвиватимуть напрямок профорієнтації підлітків з вразливих категорій населення

Женевська декларація прав дитини 2024

У 4 старостатах Білозерської громади на Херсонщині стартував проєкт з утеплення укриттів для безпечного перебування в холодний період

Результати 2-го конкурсу субгрантів у межах проєкту EU4CSOs EmpowerUA