Стартувала практична частина навчання «IncSchool»

У середу, 1 листопада, в Івано-Франківську на базі Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» стартувала практична частина навчання Школи громадського адвоката – інклюзивного ...

Додано:
dobrobut

Знімок екрана 2023-11-06 172139
Стартувала практична частина навчання «IncSchool»

У середу, 1 листопада, в Івано-Франківську на базі Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» стартувала практична частина навчання Школи громадського адвоката – інклюзивного громадського радника «IncSchool».

Захід проводився у рамках проєкту «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей», який реалізовує громадська організація «Жінкита діти з інвалідністю Північного Донбасу» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Ціллю Школи громадського адвоката є підготовка 20 радників, які на всіх рівнях популяризуватимуть ідею розбудови інклюзивного суспільства, та зокрема у Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській областях.

Навчальна програма була розрахована на три дні. Темою першого дня навчання стали соціальні послуги для інтеграції осіб з інвалідністю в суспільне життя.

Учасники заходу мали можливість почути та побачити кращі практики надання соціальних та медичних послуг в Івано-Франківській області, поспілкуватися з активістами та посадовцями про взаємодію на обласному та місцевому рівнях з владою задля покращення отримання соціальних послуг, почули про державні пріоритети у сфері надання соціальних послуг.

Зі вітальними словами до учасників звернулася радниця з питань інклюзії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Ганна Борова.

«Розбудова інклюзивного простору передбачає роботу за широким спектром діяльності як влади, так і громадськості. Не зважаючи на війну, ми бачимо багато громадських активістів, які продовжують працювати над максимальним включенням людей з інвалідністю до всіх сфер суспільного життя. Але попереду ще багато роботи, у тому числі і по створенню безбар’єрного простору та забезпеченню рівних можливостей людям при отриманні всіх видів соціальних та реабілітаційних послуг», – відзначила Ганна Борова.

Серед експертів та фахівців, які приділили свою увагу першому дню практикуму також були заступниця голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації (ОВА) Людмила Сірко, представник Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Івано-Франківській ОВА Микола Макар, директор департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради Василь Семанюк та інші.

З величезним інтересом майбутні громадські радники познайомились із роботою фахівців ДРУЦКРОІ «Донбас», очолюваного Світланою Фоміною. Також оглянули відтворену будівлю, яка продовжує ремонтуватися та оснащуватися сучасним обладнанням, познайомилися з працівниками та відвідувачами.

Учасники також відвідали Центр фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради» та її нове сучасне реабілітаційне відділення, поспілкувалися з працівниками та керівниками установи.

Перший день був дуже насичений та за його підсумками учасники побачили багато гарних прикладів дій влади Івано-Франківщини та місцевих громадських активістів щодо безбар’єрності та моніторингу ремонтних робот, при відкритті об’єктів різних об’єктів послуг – медичних, адміністративних, реабілітаційних.

Робота школи була продовжена 2 листопада.

***

Цей захід проводиться Громадською організацією «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу» в рамках проєкту «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


 

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи