Стандарти – двигуни сучасного розвитку

Про індекс інклюзивного розвитку як альтернативу ВВП в системі оцінки становища країни в світі, необхідність приведення українських стандартів у відповідність до систем стандартизації ЄС з метою ...

Додано:
Siverian

29356496_10213666760577194_4896714122797776896_n
Стандарти – двигуни сучасного розвитку

Про індекс інклюзивного розвитку як альтернативу ВВП в системі оцінки становища країни в світі, необхідність приведення українських стандартів у відповідність до систем стандартизації ЄС з метою подолання технічних бар’єрів в доступі українських товарів на європейс15.03.2018_1ький ринок говорилося на семінарі «Реалізація вимог ЄС щодо технічного регулювання в Україні (аграрний сектор, харчова промисловість, туризм)» у Львові 15 – 16 березня 2018 р. Захід проходив на базі Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації за участі представників органів державної влади, територіальних громад, громадських, туристичних організацій, аграріїв, науковців та виробників харчової продукції. Участь у семінарі також взяла менеджер європейської програмної ініціативи МФ «Відродження» Ольга Квашук.

«Підтримка малих та середніх підприємств у запровадженні правил та механізмів технічного регулювання за вимогами ЄС сприятиме зростанню конкурентоспроможності їхньої продукції по відношенню до великих виробників.  А головне, це дозволятиме створювати додаткову вартість у формі кінцевого продукту саме в нас, на Львівщині, забезпечуватиме зайнятість наших співвітчизників та зменшуватиме їх відтік за кордон», – підкреслила заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Людмила Гончаренко.

«Як відомо, в країнах ЄС стандарти є добровільними. А перехід до них українських малих та середніх підприємств (МСП) лише сприятиме їх подальшому розвитIMG_20180315_112023ку. На сьогодні в ЄС існують чіткі регіональні системи моніторингу біологічних та інших ризиків на всіх етапах вироблення продукції. Враховуючи ці чинники, українські МСП також мають можливості на отримання фінансової допомоги у запровадженні екологічного виробництва», – зазначила експерт проекту Марина Козловська.

Впродовж семінару з його учасниками спілкувалися експерти Тетяна Васильківська, Юрій Кабаков, Олександра Правдива, Олексій Остапенко та Тетяна Тимошенко.Увага присутніх зверталася на роль та призначення технічного регулювання, спрямованого на максимальну уніфікацію процедур підтвердження якості, безпечності та сумісності продукції;  діяльність міжнародних та  українських організацій, що діють в системі стандартизації та метрології; моделі досконалості діяльності організації та стан запровадження технічного регулювання в аграрному секторі, харчовій промисловості та туристичній сфері в Україні.

Практичний компонент семінару включав створення аграрних та туристично-рекреаційних кластерів за пріоритетами технічного регулювання. На прикладах харчових підприємств Львівщини розглядалися можливості впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів НАССР, що включає всі людськіIMG_20180315_113714 та матеріальні ресурси, від яких залежить безпека продукції.

Формування туристичного кластеру/дестинації охоплювало широкий спектр питань, пов’язаних з врахуванням принципів сталого туризму. Йшлося про ефективне та IMG_20180316_101224ощадливе використання ресурсів, зокрема, забезпечення якісною питною водою, мінімізацію негативного та збільшення позитивного впливу об’єктів туристичної інфраструктури на навколишнє середовище, збереження природної та культурної спадщини, створення умов для людей з обмеженими можливостями тощо.

На завершення дискусії учасники семінару знайшли відповідь на питання, чому в європейських країнах виробники продукції та послуг саме на добровільних засадах дотримуються відповідних стандартів і чому вони важливі для України. Бо це напряму пов’язано із самою сутністю сталого розвитку, що полягає в турботі нинішніх поколінь про своїх нащадків, необхідності відходу від економіки споживання, зростання рівня соціальної, екологічної відповідальності.

 

Проект «Посилення участі громадськості в реалізації вимог ЄС щодо технічного регулювання» реалізується Сіверським інститутом регіональних дослі1_nджень під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна–ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проекту «Громадська синергія» (http://www.irf.ua/programs/eu/civicsynergy).

Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково  відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

 

Презентації до семінару доступні за посиланням – https://fex.net/527874172583 та https://fex.net/151149850927.


 

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи