Спільнота будівничих – БУР осередок Харків

Рік назад ми створювали канал в Телеграм і сповістили підписників, що в Харківській області почав діяти осередок програми Будуємо Україну Разом.Сьогодні ж йому виповнюється рік, тому ми дозволяємо ...

Додано:
Liudmyla Nikitina

118652441_111512397346054_103002589696191071_o
Спільнота будівничих – БУР осередок Харків

Рік назад ми створювали канал в Телеграм і сповістили підписників, що в Харківській області почав діяти осередок програми Будуємо Україну Разом.

Сьогодні ж йому виповнюється рік, тому ми дозволяємо собі розказати про наші результати діяльності нашу команду та про наші плани на майбутнє.

Ми любимо спілкуватись із нашими волонтерами та підписниками та часто ділимось успіхами розвитку та страхами в проектному менеджменті про все це пишемо в телеграм, а вже і в новостворених сторінках Facebook та Instagram.

Сьогодні ми рахуємо скільки всього відбулось за цей рік, тут і зараз разом з вами.

Але перед нагадаємо, що Харківський осередок програми Будуємо Україну Разом створено в листопаді 2019 року. З метою підсилити локальну спільноту лідерів та допомогти тим, хто допомагає іншим.

БУР осередки – це спільноти волонтерів та прихильників БУРу, тут завжди можна долучитись до активності або більше придумати свою і взятись за її реалізацію. Тут акумулюється БУР енергетика і є місце для генерування та втілення ідей. Кожен може потрапити сюди, поволонтеривши на БУРчику.

50137020572_7a1fd76bf7_c

Почалось все з 8 БУР осередків у Києві, Харкові, Запоріжжі, Івано-Франківську, Чернівцях, Закарпатті, Львові та на Сході. За рік додалось ще чотири осередки в Тернополі, Одесі, Смизі та Охтирці.

Для нас все почалось із першої масштабної та складної в організації волонтерської акції під назвою БУРчик у Палстовій Домівці. З часом до них додались БУРтолоки (вуличні акції з благоустрою) та BURtalks – (неформально-освітні лекторії у TEDex форматі). Їх організація лягала на плечі волонтерчиків, які захотіли систематично приділяти увагу розвитку ініціативи, та саморозвитку. Із першого БУРчику ми стали командою, яка організовувала всі наступні активності осередку. А з кожним наступним БУРчиком наші організаторські навички росли та покращувались.

І ось за рік, наша команда організувала:

11 БУРчиків, 6 BURtalks, одну БУРтолоку та багато формальних і неформальних нетворкінгів.

Але більш важливо що всі ці заходи сформували спільноту людей, яка хоче допомагати іншим й вірить в добре майбутнє.

Підхід до організації кожної із подій був простим брати й робити, але кожного разу ми мали нові та цікаві завдання, виклики та результати, і що класно співпрацювали з класними людьми.

 

ПРО БУРЧИКИ

Основна наша діяльність допомога тим хто допомогає іншим, тому в першу чергу ми організовуємо щомісячні акції волонтерства та взаємодопомоги — БУРчики. А потім ще додаткові активності. Для нас кожен БУРчик особливий, тому ми й ділимось враженнями від кожного БУРчика.

Так найтендітнішими спогадами під час БУРчиків для нас стали:

Перший БУРчик у молодіжному центрі — плсатовій домівці 15-16 листопада 2019

  • Це був перший і поки єдиний БУРчик, де нетворкінг відбувся на тій же локації де й відбувались ремонтні роботи. Ми будували перегородку (стін)  між старим гаражем та приміщенням.
  • Першого дня ми не доїли обід, так у нас залишились і гречка і сосиски, тому по завершенні БУРчика наш адміністратор пригощав ще однією вечерею друзів в гуртожитку.
  • Майстер на локації, дбав про чисті ручки  дівчат і не відразу погодився підключати їх до робочого процесу.
  • Атмосферу квартирника на нетворкінгу для нас створював харківський виконавець Іван Сенін та передноворічні гірлянди.
  • То був хвилюючий і пам’ятний БУРчик, бо до цього ми хвилювались чи вдасться у нас організувати ефективну роботу і чи вдасться здійснити запланований обсяг робіт. Виявилось ми завзяті та впевнені, бо заплановані справи ми встигли зробити. Ба більше ми повірили що нам під силу набагато більше.

50136806231_88447107d4_c

Перший передноворічний БУРчик  у родині Бєліків 15-16 грудня 2019, саме тут ми зрозуміли як мають смакувати домашні страви приготовлені з любов’ю

  •  Це був важливий та хвилюючий БУРчик, бо то був перший раз коли ми допомагали родині, перший раз, коли не всім волонтерам вистачило шпателів. Перший БУРчик, коли ми усвідомили відповідальність за свої обіцянки. І перший БУРчик після якого ми всі знали, що свій подарунок на Миколая ми вже отримали.
  • На цьому БУРчику нам допомагала майстриня Ярославна, яка координувала процес ремонтних робіт та вчила волонтерчиків шпаклювати правильно стіни.
  • У нас був супер класний помічник котик, який прогулювався коридором та прискіпливо оцінював якість виконаних нами робіт.
  • Ремонтні роботи проходили у творчій атмосфері, бо всі ми відчували себе художниками. Ми шпаклювали стіни і кожен з нас мав свою кісточку (шпатель) та полотно (частину стіни).
  • Всі два дні БУРчику обідали ми надзвичайно смачно. Мама Нікіти, Олена хотіла, щоб ми були не тільки не голодні, але й щасливі.
  • Це був Перший БУРчик на якому ми не встигли виконати запланований обсяг ремонтних робіт. Встигли лише зняти стару фарбу та пошпаклювати стіни коридору, дофарбувати Нікіта та Даня взялись самостійно, за що ми їм дуже вдячні.

50136801891_87f01b1a27_c

 

Перший заміський БУРчик у Бабаях для родини  1-2 лютого 2020

  • Це був перший БУРчик в передмісті Харкова. Тому правильну маршрутку в Бабаї ми знайшли не відразу.
  • Добрим приятелем волонтерчиків став маленький чорненький песик, який жив у господарів. 
  • На цьому БУРчику всі хотіли спробувати як замішувати шпаклівку, бо ми знову багато шпаклювали та мали супер класний перфоратор. 
  • Під час освітньої програми ми встигли відвідати з екскурсією краєзнавчий музей бабаїв та прогулятись пейзажними околицями міста. До екскурсійної програми, доєднались далеко не всі. Вірніше, на екскурсію пішли тільки дівчатка. Бо роботи було багато й хлопці виявились впертішими, бо не хотіли обмінювати відпочинок на можливість допрацювати запланований фронт робіт. 
  • А ще поділимось з вами мрією, хочемо влітку, ще повернутись в Бабаї (прим. автора — поки цього року не вийшло повернутись),  організувати такий собі похідний нетворкінг, подивитись сковородинівські місця, оглядові майданчики та просто побути на природі. 

50136774586_5abf5a19d6_c 50136774931_fd2eca4d28_c

Перший БУРчик у на режимному об’єкті у військовому шпиталі 25-26 лютого 2021

  • Це був перший БУРчик, на який ми отримали заявку на волонтерство від людей не тільки з Харкова, а й із Полтави. Ми знайшли можливість знайти житло для волонтерів з Полтави на час вікенду, тому  з радістю на них чекали.
  • Працювали ми 25-26 лютого 2020. Це був перший БУРчик, на який всі волонтери приходили з паспортами. Бо на території лікарні є КПП.
  • Нас вразили військові й небайдужі волонтери шпиталю, які протягом декількох тижнів перед БУРчиком проводили підготовчі ремонтні роботи, для того, щоб ми встигли за вихідні дофарбувати коридори та закінчити з ремонтом.
  • То був перший БУРчик, коли ми ризикнули та вирішили організувати культурно-освітню програму в колівінгу Мольфарка – вечерю з приготування пасти та спільного застілля. І в нас вийшло. Тому дякуємо мешканцям мольфарки за гостинність та дружелюбність.
  • Приємно розуміти що волонтер, пан Павло, який і покликав нас робити ремонтні роботи в шпиталі став важливою людиною в осередку. Бо після ми стали отримувати від пана Павла запрошення в театр, оперу, та й сам пан Павло долучався до нетворкінгів БУР осередку.

50136254313_e21eeeb389_c

 

Перший БУРчик, який довелось переносити через сильні заморозки БУРчик у центрі Фемелі 1.0 15 лютого 2020 

  • Це перший БУРчик, який ми переносили. Ми планували працювати 9 лютого, але саме на цю дату в Харкові випав найбільший мороз за всю зиму, тому за день до початку БУРчика ми перенесли БУРчик на більш теплу погоду 15 лютого.
  • Кімната, в якій ми проводили ремонтні роботи була мала, в ній могло поміститись максимум 4 людини, проте це ніяк не повпливало на обсяг ремонтних робіт. Але це був перший БУРчик який ми планували на один, а не на два дні. 
  •  А ще ми мали вечірку барбекю замість обідньої перерви так ми вчились готувати польову кашу та обідали на свіжому повітрі. 

 

з березня по травень у нас був карантин та онлайн активності

….

 

Перший БУРчик тепер уже на території військової частини 27-28 червня 2020 

Розповідати про нього ми багато не можемо, бо то режимний об’єкт. Але скажемо що це унікальна можливість поспілкуватись із військовими. І нас дуже тішив той факт, що поруч з частиною була річка, тому ми мали ну вже дуже пляжну культурно-освітню частину.

50099668503_12c52697af_c

Другий БУРчик у військовому шпиталі 2.0 1-2 серпня 2020

  • Цього разу ми ремонтували палату для пацієнтів, і це було складно бо, по-перше, роботи треба було робити і швидко і якісно. 
  • Нам допомагали військові пацієнти, такої віддачі й долученості ми не очікували.
  • В перервах між роботою ми влаштовували любительські турніри із настільного тенісу. Так за два дні всі хто не вмів грати в теніс навчився. 
  • Це був перший БУРчик, на якому ми дарували волонтерам новий мерч, а саме нові значки осередку.
  • Хоч ми й працювали в будівлі, але під час культурно-освітньої програми ми встигли  прогулятись історичними вуличками Харкова, побувати у мистецькій галереї, та організували мега харківський типовий пікнік в Саржиному Яру з піцою з БУФЕТУ.

50184406446_96aeb404c0_c

 

Перший  нічний БУРчик у родині Марини Полященко 15-16, а потім і 17 й 18 серпня

  • Окрім БУРчика 15 серпня в Харків завітав БУРмобіль, тому всі волонтери БУРчику мали змогу взяти участь в суперкласному нетворкінгу за участю БУРмобіля. То був вечір напрацювання емоційного інтелекту та приготування солодкої вати.
  • Ми хотіли зробити дуже багато — зробити ремонт у трьох кімнатах за 2 дні. Ми прорахувались і наш БУРчик розтягнувся на 4 дні, а в ніч з 17 на 18 серпня відбувся ще й перший нічний БУРчик.
  • Приємним здивуванням для нас стало те що син нашої апліканти Марини, Вова має дуже класне хобі — малювання, і дуже часто розмальовує футболки, які можна придбати, щоб побачити світ дітей з ДЦП та підтримати їх.

50287667342_c4153779ba_c 50248649602_8671b2b9cc_c 50248449076_ecc8275575_c

У вересні ми не втримались та приєднались до  World Cleanup Day та організували БУР толоку до Всесвітнього дня прибирання 19 вересня 2020

  • Це була перша і поки що єдина БУРтолока в цьому році.
  • Саме в день, коли у нас відбувалась БУРтолока, ми отримали із головного офісу у Львові подарунок — новенький банер, тому кількість фото зроблених на фоні банеру тут зашкалює.
  • Це була перша БУРтолока, до якої доєднались посли європейської молоді з Харкова.
  • Це була перша БУРтолока, коли ми замовляли таксі для драбини.
  • І найголовніше, що за результатами БУРтолоки ми стали щасливими власниками відреконструйованої альтанки біля кінотеатру Довженка. 

 

Далі у нас відбувались одночасно два БУРчики 26-27 вересня 2020, один у Мерефі, інший у Краснограді.

  • Це класний досвід роботи з молоддю й навіть з підлітками. В Мерефі нас оточувала природа, в Краснограді ж ми знаходились в центрі міста.
  • В Мерефі ми облаштовували громадський простір, встановлювали палети перед озером, а в Краснограді –  створювали артоб’єкт перед молодіжним центром RED hub та фарбували палети в парку перед початком осіннього сезону.

50390036126_16390ce0c4_c 50390213602_11256bb19e_c

 

Наш перший екологічний БУРчик в ECOCITY 24-25 жовтня 2020 

  • Тут ми допомагали ремонтувати майбутній екоспейс.
  • Це був перший БУРчик, коли харчувались ми у смачній столовій.
  • Перший БУРчик, де з учасниками влаштували фотосесії з екоплакатами.
  • Перший БУРчик, культурно освітню програму якого ми провели в онлайні  у форматі   #БУРtalks .

 

А зараз найголовніше. Для реалізації цих всіх БУРчиків було залучено близько 140 тисяч гривень, долучено 159 волонтерів.

Якщо у вас є ідея БУРчику, чи ви знаєте того, хто потребує допомоги: громадський простір, молодіжний центр чи родина в скрутних життєвих обставинах подавайте заявку на БУРчик і ми зв’яжемось для уточнення деталей. 

 

ЯКА В НАС КОМАНДА

Щиро сподіваємось що зараз тобі таки дуже захочеться дізнатись про нашу команду.

Тому що люди, які організували всі ці вищеперелічені події просто мегакласні й неймовірні, давайте знайомитись.

Наша команда постійно змінюється, росте та стає сильнішою. Зараз ми спробуємо згадати всіх членів команди. Але це складно, бо все ж таки є ті хто  і зараз осередком, 

є ті хто зараз розвивається вже в іншому напрямку, є й ті хто тільки думає над тим щоб долучитись. Ми вдячні всім хто вклав частинку свого серця в розвиток спільноти. І підозрюємо що після прочитання цієї статті хтось також захоче долучитись. 

 

Алоха, це — Женя Пушкінська, і їй 20 рочків. Відділ комунікацій на зв’язку 

Історія Жені з @burburbuuur почалось більше року тому, коли вона потрапила на #БУРтабір у Збаражі. Їй навіть снилася штукатурка, яку вони довбали перед утепленням будинку. Але то була незабутня поїздка з цікавими волонтерами, гостинною громадою, неймовірними краєвидами та смачною їжею. В БУР Харків Женя потрапила цього літа через стажування і тепер займається комунікаціями.

photo_2020-11-25_19-40-02

Женя вже багато років має справу з текстами: працювала копірайтеркою та писала новини, була SMM-менеджеркою в проєкті @mochalkafest, займалась Facebook-сторінкою @ual.kharkiv, написала 2 статті для регіональних видань, а зараз займається SMM у IT-компанії. У виші Женя вивчає менеджмент, але неформальна освіта підкорила її сердечко. Цього року вона випустилась з @ual.ua і безмежно вдячна харківському осередку за досвід та знання

Якщо по паспорту Жені лише 20 років, то в душі всі 60. Інакше як можна пояснити любов до в’язання? Вона на авоськах собаку з’їла. А ще Женя має свою маленьку паперкрафт майстерню @paperoti.artplace

 

Свят — гуру БУРу. Майстер нашого осередку

Восени 2018 року Свят шукав на Facebook пригоди і знайшов їх у вигляді #БУРтабір. Почитав трохи про @burburbuuur, подумав і вирішив: треба їхати волонтерити! Куди? Неважливо. Головне — проведений з користю час, гарна компанія та пригоди.⠀

На таборі в Олександрії Свят разом з іншими волонтерами та волонтерками відремонтували дві оселі багатодітних сімей та художню галерею. А до Харківського осередку БУР він доєднався в грудні в якості волонтера. Далі — вище. І Світ стає майстром, який і організовує технічну частину БУРчика та БУРтолоки 

За фахом Свят архітектор — проектує будинки. Його непокоїть стан навколишнього середовища та громадських просторів.

Свят любить подорожувати та ходити в походи в гори. Каже, що активна людина, але всі свої 100500 проєктів тримає в секреті. Головний напрям — архітектура та громадська діяльність.

50130668567_eb1b3ddbe7_c

Хто тебе накормить, напоїть та спати вкладе? Та це ж Оленка — координаторка волонтерів БУР Харків 

На свій перший #БУРтабір Олена їхала емоційно втомлена і без жодного уявлення про те, куди їхала. Але фізична праця буквально повернула Олену до життя, бо з табору у Дрогобичі вона поїхала мотивована і була готова лупашити.

Минулого року Олена поїхала на #BURLAB. Команда з різних куточків України шукала допомогу зі створенням простору, аби підсилювати жінок. Їх соціальною місією було створення кола довіри. Дівчата хотіли проводити сніданки з психологами та психологинями на тему домашнього насилля, аби допомогти жінкам пережити травмуючий досвід.

А як Олена в осередок потрапила? Пройшла співбесіду в черзі в туалет. Типовий БУР, нічого нового, читаємо далі.

Оленка знає все про зелену енергетику і вміє проектувати вітряні і сонячні електростанції, бо вона — інженерка-електрикиня. На програмі наставництва від @burburbuur зараз навчається мистецтву HR-менеджменту. У вільний час Олена читає книжки, а також дуже любить плавати.

50137030427_df32572a58_c

Привіт, це — Люда Нікітіна. Координатор осередку 

8 вересня 2019 року до Харкова приїхав менеджер освітнього напряму @burburbuuur і запросив волонтерів #БУРтабір різних років провести час разом у кафе та поспілкуватись. Серед них була і Люда, яка наступного дня прокинулась координаторкою новоствореного осередку БУР Харків

Люда на ти з цифрами та Excel і добре знається на фінансовому та бухгалтерському обліку та управлінні. Але творчу натуру не сховати: Люда обожнює малювати і жартує, що вчиться то робити вже вічність. 

Люда у ролі молодіжної лідерки була на Ялтинській європейській стратегії (YES) 2019 року у Києві. Найбільше на Люду справила враження таємна гостя – американська акторка серіалу “Картковий будинок” Робін Райт. “Вперше Голлівуд приїхав до мене”, — згадує вона з гумором

Ще є роль заступника, яку Гарно виконує Нікітіна Галина

Про БУР Галина дізналась від Людмили. На БУР табір їхала, бо хотіла на море. 

Але ось в роботі осередку Галина надає перевагу тому, що горить. Бо постійно підхвачує палаючі питання, а саме термінові виїзди й адміністрування БУРчику, та роботу із соціальними мережами та ЗМІ.

50137034282_b29730b122_c

Авеліна Остафійчук — івент менеджер

Трошки чарівна людина, бо теж має здатність допомагати у термінових питаннях, до її сфери діяльності відносяться і культурно-освітня програма, і організація спецпроектів, таких як візит БУРмобіля, адміністративна робота із складання звітів та формування карти реалізованих БУРчиків яку ви еж можете зараз переглянути.

50136788756_031727879b_c

Та впевнений колишній адміністратор Сашко Єрмаков

Ось він приміряв на себе багато ролей, був амбасадором БУР, адміністратором осередку, проводив онлайн нетворкінги в часи первинного локдауну, створював телеграм ботів, знімав відосики розпаковки з БУРівським мерчем, рятував у термінових питаннях, та був головним учасником нашого нічного БУРчику.

50137052217_b52e07bbfc_w

 

Якщо зараз ви відчуваєте що хочете доєднатись до команди БУР осередку, не зволікайте, а дивіться які вакансії у нас відкриті й подавайте заявку, проходте відбір, стажування й ставайте частинкою БУР Харків.

 

А ми лиш скажемо що класно працюємо, бо активності в осередку завжди нові, багато людей та комунікації, ми працюємо з таск менеджерами та намагаємось бути agile. Тому все ТОП.

 Авторка частини про команду Євгенія Пушкінська

А ЩОКАЖУТЬ ВОЛОНТЕРИ?

Тут ми збирались публікувати цікаві історії та відгуки від наших волонтерів про їх участь в БУРчиках та інших наших активностях, але зараз радимо вам пошукати в Instagram та Facebook інформацію за хештегом #БУР_Ха

Таня грицюк Screenshot_2 Лена Ляна Марина полященко Ксюша екоспейс

 

 

НАШІ ФАНТАЗІЇ ТА МРІЇ

А на завершення ми дозволимо собі трохи пофантазувати разом з вами та уявити яким ми бачимо осередок через 5 років.

Наші варіанти:

Варіант 1.

За 5 років Харківський осередок трансформується у 27 районних осередків Харківської області. Ми будемо тішитись, бо більшості родин ми вже допомогли й складні життєві обставини вже позаду, ми перейшли до створення молодіжних майстерень різної спеціалізації у селах. Тепер кожне селище має майстерню де місцеві жителі можуть відремонтувати побутові речі чи створити витвір творчого побутового мистецтва. 

Варіант 2. 

Ми продовжуватимемо займатись тим чим займаємось, але більше будемо приділяти часу навчанню роботі в команді й організації БУРчику. Таким чином теж у кожному селі ми матимемо не БУР осередок, а супер БУР команду, яка буквально за тиждень буде здатна організувати БУРчик. І тоді ми робитимемо не один БУРчик на місяць, а кожен тиждень матимемо нові БУРчики. І знову зовсім скоро подолаємо складні життєві обставини й будемо будувати довіру.

Інші 100 тис. варіантів…

50129878063_73e177d28a_c

І ще маємо маленьку мрію, що через 5 років, ми мріємо мати власну велику кафе-майстерню “Бери й Роби”. В якій на першому поверсі буде багато зелені, та смачних сніданків, обідів та сендвічів, а на другому поверсі справжня майстерня й можливість прийти й відремонтувати своє улюблене крісло чи стілець, порадитись як ремонтувати шафу чи іншу важливу/пам’ятну річ, та взяти в оренду інструменти для їх ремонту. 

СОЦІАЛЬНА МАЙСТЕРНЯ _БЕРИ Й РОБИ_

Підписуйтесь на нас у ФБ ІГ та ТГ @burkharkiv

Та долучайтесь до розбудови мостиків довіри !


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи