Чи потрібна групова самодопомога фасилітаторам діалогів?

Фасилітація (від англ. facilitation — допомога, полегшення, сприяння) — це організація процесу колективного розв'язання проблем у групі, який керується фасилітатором (ведучим, керівником). ... ...

Додано:
Pavlo Fedyk

Спільно і кожен
Чи потрібна групова самодопомога фасилітаторам діалогів?

Фасилітація (від англ. facilitation — допомога, полегшення, сприяння) — це організація процесу колективного розв’язання проблем у групі, який керується фасилітатором (ведучим, керівником). … Фасилітація відрізняється від простого управління тим, що вона не має директивного характеру, — стверджує Українська Вікіпедія.

Хоча методика фасилітації різниться від правил засідань груп #ГСД Community Self-Help (Спільноти самодопомоги), є щось спільного та благородного, що єднає це методи співпраці людей.

Тому, презентаційне зібрання методики #ГСД, що відбулось нещодавно у Святогірську — 1 листопада 2019 р., зібрало чималеньку, як для подібного зібрання, аудиторію — девять фасилітаторів, які завершують опанування цього мистецтва допомоги людям завдяки діалогам на платформі Донбасский Диалог. Організаторами засідання виступили Павло Федик (Pavlo Fedyk) & Татьяна Савченко, за активної підтримки Юрий Печенежский.

Засідання було присвячене демонстрації методики #ГСД для людей, які опанували професійну підготовку фасилітації діалогів з метою викликати зацікавленість та задля поширення методики і створення груп самодопомоги на контрольованій та неконтрольованій територіях України.

Засідання відбувалось в затишному конференц залі Готельно-ресторанного комплексу “Шервуд” у м. Святогірськ.

Ознайомившись з методикою засідання групи самодопомоги, присутні погодились з висновком про те, що подібна форма співпраці людей може, як окреслитьи особисту проблематику та вигорання фасилітаторів діалогів, так і сприятиме вирішенню особистих та групових питань, в т.ч. — взаємодії із місцевими громадами та владою.

Звичайно це поки що мрія, проте зацікавленість ГСД, відкритість розмови і досягнення довір’я між учасниками, яке виникло під час засідання, може сприяти не тільки виникненню зацікавленості в поширенні методики, але можливо й в реальному засіданні ГСД за участі ВПО старшого віку у Святогірську.

#гсдЛис


 

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?