“SOS штаб громадянської оборони”: відповідь на потреби українців, з якими сталася біда

Знесилені, спустошені люди з найціннішим в руках: з дітьми, котиками і песиками, часто без валіз з одягом, буквально в тому, у чому були, або з однією сумкою на родину… Вони сотнями тисяч вибиралися ...

Додано:
SOSSHTAB

photo_5438320606065053557_y
“SOS штаб громадянської оборони”: відповідь на потреби українців, з якими сталася біда

Знесилені, спустошені люди з найціннішим в руках: з дітьми, котиками і песиками, часто без валіз з одягом, буквально в тому, у чому були, або з однією сумкою на родину… Вони сотнями тисяч вибиралися з пекла, на яке вмить перетворилися їхні рідні міста і села, колись мирні і затишні. Більшість із них їхали внікуди.

Одним з міст, яке прийняло тисячі переселенців і недаремно зветься містом-волонтером, став Кам’янець-Подільський. З перших днів повномасштабного вторгнення, у лютневі дні 2022 року розпочалася масштабна комплексна діяльність Благодійного фонду, назва якого виникла сама собою, як найкраще відображення його роботи, психоемоційного стану членів його команди та режиму роботи 24/7.

“SOS Штаб громадянської оборони” – як відповідь на беззвучний, повний відчаю і болю заклик сотень тисяч українців, з якими сталася біда. З перших днів фонд підлаштовувався під запити людей. Контакт-центр надавав повну інформацію людям, щойно вони сходили з потягу. Де знайти житло, одяг, медичну допомогу – оператори працювали цілодобово без вихідних. Був відкритий “Сток-центр”, де люди могли безкоштовно підібрати одяг, отримати дитяче харчування і засоби гігієни. Відбувалася координація роботи з партнерами, щоб до них могли звернутися ті люди, які потребують відповідної допомоги: їжі, одягу, даху над головою, психологічної підтримки. У найкоротші терміни було облаштовано укриття під поліклінікою за адресою вул. І. Франка, 30 для користування мешканців прилеглого району. Інформаційний вакуум заповнював створений при фонді силами волонтерів медіа-центр.

Час швидкоплинний, ситуація мінлива, цунамі переселення зменшилося до масштабів хвиль, потреби людей змінилися. Один з основоположних принципів благодійного фонду “СОС Штаб громадянської оборони” – гнучкість, слідування потребам тих, хто опинився у скруті. Регулярно відбувається моніторинг запитів населення: проводиться анкетування, збирається інформація, надана громадами Кам’янець-Подільського району. Це дозволяє команді фонду підтримувати найуразливіші категорії людей і шукати їм саме ту допомогу, яка їм потрібна. Якщо в перші дні це було житло, одяг, дитяче харчування, інформаційна підтримка, то зараз робота Штабу включає, крім гуманітарної допомоги ВПО, психоемоційну підтримку людей, які її потребують, психологічну реабілітацію дітей з прифронтових і деокупованих територій, всебічну підтримку жінок-ВПО та осіб категорії 60+, включно з психологічною, юридичною та медичною допомогою.

Основні проєкти, які наразі реалізує “СОС Штаб громадянської оборони”: Програма підтримки жінок-ВПО “SOS-жінки” , Програма підтримки осіб літнього віку “SOS-Турбота 60+”, проєкт “Дітям війни”, Центр видачі гуманітарної допомоги ВПО у м. Кам’янець-Подільський.

Усі наші проєкти партнерські, тож дякуємо партнерам, які завжди поруч: Кам’янець-Подільська МО Товариства Червоного Хреста в Україні, Міжнародна організація з міграції, УВКБ ООН, БФ “Надія по всьому світові”, МФ “Відродження”, Razom, UBS Optimus Foundation Children’s Resilience Fund, Crown Agents, БФ “Право на захист”, ГО “КримSOS”, ПП “Авант-Агро”, Кам’янець-Подільська міська рада та іншим.

Наша адреса: Кам’янець-Подільський, вул. Івана Франка, 30

телефон +380673844344


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Інститут політико-правових та релігійних досліджень оголосив лауреатів премії «Київська книга року» - 2024

Партнери для організації зустрічей задля протидії мові ворожнечі та дискримінації ЛГБТІК+ молоді

Стресменеджмет і психологічне відновлення — must have навички для лідерок громад

Відбувся Другий національний форум амбасадорів культурної спадщини України

Підведення підсумків першого етапу проєкту «SOS-Психологія»

У Тернополі відкрилася юридична приймальня для медіа активістів/ок