Школярки передали до Музею відзнаку, якою нагороджували виконавців Голодомору

Марина та Ірина Шелегеда передали значок «За суцільну колективізацію та ліквідацію куркуля як кляси» до Музею Голодомору.Дізнавшись про Голодомор на уроці історії, школярки продовжили досліджувати ...

Do-Muzeiu-peredaly-znachok-Za-sutsilnu-kolektyvizatsiiu-ta-likvidatsiiu-kurkulia-iak-kliasy
Школярки передали до Музею відзнаку, якою нагороджували виконавців Голодомору

Марина та Ірина Шелегеда передали значок «За суцільну колективізацію та ліквідацію куркуля як кляси» до Музею Голодомору.

Дізнавшись про Голодомор на уроці історії, школярки продовжили досліджувати тему вдома з батьками. Марина дізналася, що Музей Голодомору шукає експонати 19201930-х років і вирішила знайти сімейні речі, пов’язані з історією Голодомору. Однак вони не збереглися. Тоді батьки запропонували відшукати цінні речі в інтернеті та передати їх до Музею. Так було виявлено нагородний знак «За суцільну колективізацію та ліквідацію куркуля як кляси». Виготовляли та використовували його з другої половини 1920-х років.

Таким значком нагороджували більшовицьких активістів, які реалізовували злочинну політику комуністичного тоталітарного режиму, беручи участь в колективізації та розкуркуленні українців. 

«Значок вручали як нагороду за те, що ці люди відбирали худобу та іншу їжу в українців. За такі погані вчинки була якась нагорода…», — сказала Ірина Шелегеда.

Куркулями, цькуючи, називали заможних селян, які вміло організували своє господарство. У 19291930-х рр. до куркулів зараховували всіх, хто опирався колективізації чи планам хлібозаготівель. Сталін особисто проголосив політику «ліквідації куркульства як класу».

«Я почула на уроці про Голодомор і не могла уявити, як таке могло статися: людям було нічого їсти. Мене це дуже вразило і я хочу, аби багато людей про це дізналося. Тато сказав, що якщо про Голодомор знатимуть, то таке більше не станеться з Україною», — розповіла Марина Шелегеда.

Хустки, листи, вишиванки чи партійні квитки, побутові речі та фото 1920-1930-х років — все це може стати експонатом Музею Голодомору та розповісти про геноцид українців усьому світові. Кожна річ, яка має історію та пам’ять, – безцінна, і її варто зберегти. 

Якщо у вас збереглися речі, пов’язані з Голодомором, розкажіть про них, написавши на пошту: [email protected].

 

Музей Голодомору — це єдиний у світі музей, який розповідає про геноцид українців. Він навчає протистояти ненависті та порушенню прав людини, застерігає суспільство від повторення вчинення злочину геноциду шляхом накопичення і поширення знань про Голодомор.

 

Джерело: Музей Голодомору.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи