Що відбувається на юридичному фронті у міжнародних судах?

З початком нового збройного нападу росії на Україну 24 лютого 2022 року, наша держава подала низку звернень та позовів на міжнародному рівні проти країни-агресорки задля захисту державних інтересів, ...

ЄСПЛ
Що відбувається на юридичному фронті у міжнародних судах?

З початком нового збройного нападу росії на Україну 24 лютого 2022 року, наша держава подала низку звернень та позовів на міжнародному рівні проти країни-агресорки задля захисту державних інтересів, прав наших громадян та з метою притягнення рф та її вищих посадових осіб і військове командування до відповідальності і відновлення справедливості.

Огляд від адвоката, юриста Центру стратегічних справ УГСПЛ Віталії Лебідь.

У матеріалі йдеться про справи, що розглядаються:
- Європейським судом з прав людини
- Міжнародним судом справедливості

8 лютого 2022 року Україна подала клопотання до ЄСПЛ проти росії із вимогою вжити термінові забезпечувальні заходи і зобов’язати росію зупинити військову агресію проти України.

1 березня ЄСПЛ задовольнив повністю клопотання України і постановив зобов’язати росію “утримуватися від військових нападів на цивільне населення та цивільні об’єкти, включаючи житлові приміщення, автомобілі екстрених служб та інші цивільні об’єкти, що охороняються, такі як школи та лікарні, а також негайно забезпечити безпеку медичних установ, особового складу та аварійно-рятувальних служб у межах території, атакованої або захопленої російськими військами”.

4 березня ЄСПЛ розширив своє рішення щодо тимчасових заходів у міждержавній скарзі Україна проти росії на усі наступні індивідуальні клопотання про застосування таких заходів, якщо  заявниками буде надано достатньо доказів того, що їм загрожує серйозний і неминучий ризик непоправного заподіяння шкоди їх фізичній недоторканності та/або праву на життя. Також Суд доповнив вимоги до росії, а саме вказав, що росія має забезпечити безперешкодний доступ цивільного населення до безпечних маршрутів евакуації, медичного обслуговування, продуктів харчування та інших предметів першої необхідності, гарантувати швидкий і безперешкодний прохід гуманітарної допомоги та переміщення гуманітарних працівників.

Юристи УГСПЛ зверталися до Суду проти росії у індивідуальній справі із клопотанням про зобов’язання рф забезпечити безпечну евакуацію цивільного населення Гостомеля, яке було задоволено Судом 7 березня 2022 року.

16 березня 2022 Комітет Міністрів Ради Європи ухвалив резолюцію, якою виключив Росію зі складу Ради Європи. Це також означає, що Росія автоматично виходить із усіх структур та інституцій Ради Європи, включаючи Європейський суд з прав людини. Проте це не означає, що розгляд усіх попередніх справ проти Росії буде зупинено. Більше того, усі заяви, які стосуються порушень до 16 вересня 2022 року і які будуть подані до Суду уже після виходу РФ із Ради Європи теж будуть надалі розглядатися Судом. Нагадаємо, що Уряд України, починаючи з 2014 року подав 10 заяв проти Росії щодо випадків систематичного порушення нею прав людини.Окрім того, на розгляду Суду перебувають також більше 7 тисяч індивідуальних заяв щодо обставин зройного конфлікту на території України.

 
Читати повністю матеріал на сайті Української Гельсінської спілки з прав людини: Що відбувається на юридичному фронті у міжнародних судах?


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи