Що таке Smart City?

На думку Адама Грінфілда, протягом останнього десятиліття завдяки масовому доступу до мережі інтернет та мініатюризації електроніки, розвитку нанотехнологій поняття "розумне місто" сформувалося в ...

завантаження
Що таке Smart City?

На думку Адама Грінфілда, протягом останнього десятиліття завдяки масовому доступу до мережі інтернет та мініатюризації електроніки, розвитку нанотехнологій поняття “розумне місто” сформувалося в значенні уявлення про «місто-робот» .

Це уявлення виникло у технологічних корпораціях IBM, Cisco, Microsoft, Software AG тощо, які розраховують отримати значний прибуток від муніципальних контрактів.

Як зазначає дослідник у своїй книзі “Проти розумного міста”: “Поняття розумного міста в його повній сучасній формі, схоже, походить скоріше від цих компаній, ніж від будь-якої партії, групи чи особи, відомої своїм внеском до теорії чи практики містобудування”

Стрімкий розвиток електронних засобів, зменшення їх вартості і насичення ними усе більшої кількості різних сфер, породив надію, що за їх допомогою можуть бути вирішені існуючі урбаністичні проблеми.

Так, Британський інститут стандартів (BSI) описує розумне місто, як «ефективну інтеграцію фізичних, цифрових і людських систем в штучно створеному середовищі з метою забезпечити стійке, благополучне і всебічне майбутнє для громадян»

Досвід використання розумних технологій призвів до формування умовного «стандарту розумного міста», реалізація якого передбачає виконання наступних програм:

  • електронний уряд (міське управління);
  • інтелектуальні системи суспільної безпеки та контролю;
  • сприятливе середовище для інноваційної діяльності;
  • розвиток інфраструктури мереж і засобів зв’язку;
  • інтелектуальне житлово-комунальне господарство;
  • розумний міський транспорт;
  • інтелектуальні системи екологічної безпеки;
  • чиста (зелена) енергетика;
  • нульовий рівень відходів;
  • сприяння туризму і сервісу.

При цьому планується збільшити мобільність управління, зменшити непродуктивні витрати, вивільнити час мешканців.

Яскравим прикладом впровадження електронного урядування на місцевому рівні з погляду смарт сіті (розумного міста) є досвід великих міст Об’єднаних Арабських Еміратів, зокрема Абу-Дабі та Дубай. Громадяни в Абу-Дабі, наприклад, мають можливість зайти в онлайн портал місцевого самоврядування і користуватися різними електронними послугами. Деякі додаткові послуги надаються через портал Абу-Дабі, який включає перегляд і зміну відомостей особистого профілю таких, як адреса, номерний знак тощо.

Вертикальні ферми, які зараз з’являються в багатьох містах, повністю забезпечують країни провізією. Задум Smart Forest City Cancun у передмісті Канкуна, Мексика планує побудову на ділянці площею 557 гектарів величезну ферму продуктів. Вона буде містити 7,5 мільйона рослин.

Що робить Україна для впровадження системи smart city?

Першочергово, це освіта лідерів місцевого самоврядування навичкам проєктування та реалізації цифрових ініціатив.

В чому полягає мета smart city – сприяння підвищенню якості життя та оптимізація процесів отримання, розподілу, використання та утилізації ресурсів.

Задачами smart city є:

- підвищення якості громадського простору;

 – координація групових просторів у рамках громадського простору;

- підвищення якості групових просторів у залежності від їх специфіки.

Концепція смарт-сіті є моделлю міста з використанням цифрових технологій для розв’язання поточних проблем міста, його сталого розвитку та комфортного життя громадян.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін