Що таке «Архітектура кліматичного врядування» в Україні

Термін «архітектура кліматичного врядування» в Україні почали використовуватися у 2021 році, говорячи про Європейський зелений курс. Що розуміють під цим терміном та яке це має значення для ...

Додано:
racse

0011
Що таке «Архітектура кліматичного врядування» в Україні

Термін «архітектура кліматичного врядування» в Україні почали використовуватися у 2021 році, говорячи про Європейський зелений курс. Що розуміють під цим терміном та яке це має значення для повоєнного відновлення та вступу України до ЄС, – спробувала розібратися команда Ресурсно-аналітичного центру Суспільство і довкілля.

Команда РАЦ «Суспільство і довкілля» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» провела дослідження з метою сприяння впровадженню ефективної архітектури кліматичного врядування в Україні. Першим завданням було з’ясувати, що мають на увазі під терміном «архітектура кліматичного врядування».

«Ми визначили, що архітектура кліматичного врядування – це система принципів, правил і процесів, які сприяють формуванню і реалізації державної кліматичної політики», – розповіла Наталія Андрусевич, голова правління РАЦ «Суспільство і довкілля», під час презентації дослідження.

Аналітикиня додала, що у зв’язку з останніми процесами в Україні цей термін набуває нового сенсу:

«Сьогоднішній захід ми хочемо прив’язати до двох основних процесів, які відбуваються в Україні і є важливими для кліматичних питань. Перший процес – це післявоєнна відбудова України, де кліматичні питання присутні у плані відбудови і на місцевому, і на загальнонаціональному рівні. Другий процес – це процес набуття Україною членства у Європейському Союзі: як кліматичні питання будуть впливати на цей процес, і як цей процес буде впливати на кліматичні питання».

Результатом дослідження стала серія аналітичних записок “Архітектура кліматичного врядування”.

Перші чотири аналітичні записки представляють результати напрацювань у чотирьох напрямках: від аналізу поняття архітектури кліматичного врядування до певних особливостей його впровадження та ролі у найбільш актуальних процесах (таких, як повоєнне відновлення та членство в ЄС). Це – тематичні аналітичні записки, підготовка яких була необхідною для формулювання відповідних висновків та рекомендацій. Остання з цих аналітичних записок включає резюме з основними підсумками тематичних аналітичних записок, а також рекомендації щодо можливих шляхів та форм забезпечення дієвої архітектури кліматичного врядування в Україні.

Завантажити серію аналітичних записок “Архітектура кліматичного врядування” можна за посиланням https://bit.ly/3qXsXiU

Ця діяльність здійснюється за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями