Що передбачає концепція реформування закупівлі ліків та медвиробів?
Кабінет міністрів України 27 вересня затвердив концепцію реформування закупівлі ліків та медвиробів. Вже наприкінці цього року створять Центральну закупівельну агенцію(ЦЗА), а у 2019 році програму ...
Додано:
cpa_result
Кабінет міністрів України 27 вересня затвердив концепцію реформування закупівлі ліків та медвиробів. Вже наприкінці цього року створять Центральну закупівельну агенцію(ЦЗА), а у 2019 році програму “Доступні ліки” передадуть до управління Національної служби здоров’я.
Планується, що ЦЗА відповідатиме за централізовані закупівлі ліків та медичних виробів, оскільки закупки міжнародними організаціями завершуються у березні 2019 року. На такі закупки у Бюджеті-2019 передбачено 5,9 млрд грн.
Красномовним свідченням ефективності міжнародних закупівель є той факт, що вперше за багато років Україна забезпечена всіма вакцинами, необхідними для вакцинації відповідно до національного календаря щеплень. У 8 разів дешевше ЮНІСЕФ закупили вакцину від поліомієліту “Імовакс” напряму від виробника.
Також, з наступного року програма “Доступні ліки” буде укладати прямі договори з аптеками і відшкодовувати їм вартість лікарських засобів, що будуть виписуватись лікарями за допомогою електронних рецептів.
Заступник Міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишин розповідає, що доступні ліки – це одна з основних задач Медреформи.
“Для нас принципово важливо не повернутись до корупційних практик, які були у цій сфері до впровадження закупівель ліків через міжнародні організації, коли до пацієнтів доходило менше половини закуплених ліків. Суттєво важливо також не втратити досвід і кращі практики роботи, які дозволили налагодити безперервне забезпечення пацієнтів безпечними та якісними ліками з доведеною ефективністю”, – підкреслила Ольга Стефанишина.