СБУ розпочала надавати електронні відповіді на люстраційні запити

Віднині відповіді на люстраційні запити Служба безпеки України надає електронною поштою. Вже відправлено перші дві з половиною тисячі листів, завірених електронним цифровим підписом, - повідомляється ...

СБУ
СБУ розпочала надавати електронні відповіді на люстраційні запити

Віднині відповіді на люстраційні запити Служба безпеки України надає електронною поштою. Вже відправлено перші дві з половиною тисячі листів, завірених електронним цифровим підписом, – повідомляється на сайті ssu.gov.ua.

Служба безпеки України є одним із органів перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади», і надає відповіді про наявність або відсутність інформації щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 цього Закону. Установою СБУ, що безпосередньо опрацьовує запити державних органів, органів місцевого самоврядування, установ та державних організацій на проведення перевірки, є Галузевий державний архів Служби безпеки України.

Від початку проведення процесу очищення влади надано 134 342 письмові відповіді, а щодня до ГДА СБУ надходить від 500 до 1000 нових запитів з усієї України. Зважаючи на те, що в грудні 2016 року проведення перевірок має бути завершено, Галузевий державний архів СБУ готується опрацювати, за попередніми підрахунками, майже мільйон запитів.

Задля вчасного опрацювання очікуваної кількості запитів Службою безпеки України розроблено і з кінця травня 2016 року запроваджено процедуру надання на них відповідей в електронному вигляді із накладенням електронного цифрового підпису уповноваженою особою СБУ.

Завдяки новації запитувачі отримують відповіді про відсутність інформації щодо застосування заборон у вигляді електронного файлу з розширенням «*.p7s» з електронної поштової скриньки lustration at ssu.gov.ua.

Середня вартість опрацювання одного люстраційного запиту становить сьогодні приблизно десять гривень, не враховуючи видатків на заробітну плату. Тому запроваджена процедура надання відповідей за електронним підписом дасть майже десятимільйонну економію бюджетних коштів.

Правовими підставами для надання електронної відповіді з накладанням електронного цифрового підпису посадовою особою СБУ є закони України «Про електронний цифровий підпис» і «Про електронні документи та електронний документообіг» та низка підзаконних актів (більш докладно у роз’ясненнях Міністерства юстиції Україниhttp://lustration.minjust.gov.ua/main/question або за лінком https://ssu.gov.ua/ua/pages/158).


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України