Розвиток громад, що заснований на правах людини: історії успіху Лосинівської та Комарівської ОТГ

Найбільшим поштовхом для Комарівської та Лосинівської громад Чернігівської області діяти та досягати результатів, активізувати громаду, актуалізувати питання поваги до прав людини, цінностей ...

2-651x480
Розвиток громад, що заснований на правах людини: історії успіху Лосинівської та Комарівської ОТГ

Найбільшим поштовхом для Комарівської та Лосинівської громад Чернігівської області діяти та досягати результатів, активізувати громаду, актуалізувати питання поваги до прав людини, цінностей співпраці, гуртування навколо вирішення спільних проблем, стала участь команд цих громад в навчальному тренінгу пілотного проекту «Розвиток громад, що заснований на правах людини». Саме там вперше команди подивилися на проблеми, що існують в громаді з точки зору прав людини, поваги до людської гідності та особливої турботи про вразливі групи. Так, під час навчальних тренінгів було детально проаналізовано кожну з проблем, що пов’язана з правами людини, які існують в громадах. І особлива увага була приділена проблемам вразливих груп.

Саме під час навчальних тренінгів команда Лосинівської ОТГ визначила проблему, яку буде вирішувати в рамках проекту, а саме – відсутність інтеграції, невключення вразливих груп населення, особливо людей з інвалідністю в життя громади. В рамках проекту, який реалізовуватиме громада, заплановано цілий ряд завдань, спрямованих на інтеграцію вразливих груп в життя громади. Але вже на сьогодні є хороші результати.
Ініціативна група, яка бере участь в проекті, за супроводу ГО «МАРТ» вже створила першу в громаді громадську організацію «Ліга громад», яка діятиме в інтересах всієї громади, особливо вразливих груп.

Першим спільним успіхом стала розробка проекту «Створення умов для покращення якості надання соціальних послуг в Лосинівській ОТГ». Мета проекту — створити соціальний гуртожиток для вразливих груп населення в смт. Лосинівка та підвищити потенціал місцевої влади, надавати послуги вразливим групам населення. Експерти Мережі хабів громадянського суспільства України постійно надавали консультації та брали участь у розробці проекту. І ось результат – проект отримав підтримку Solidarity Fund PL (Польща), Фонд малих проектів. Громада отримала 497465,00 грн. на реалізацію проекту. Ось таким потужним внеском розпочалась робота по вирішенню проблем вразливих груп населення в Лосинівській ОТГ. 73232364_421289075112160_3867130283497095168_o

Такими ж плідними є результати співпраці з Комарівською ОТГ Чернігівської області. Проблема, яку взялася вирішувати команда Комарівської ОТГ — це відсутність участі молоді в прийнятті рішень та відсутності простору для розвитку дітей та молоді. Насамперед, аби серйозно заявити громаді про свої наміри діяти та змінювати ситуацію на краще, за супроводу ГО «МАРТ» було створено та зареєстровано громадську організацію «ВІТОН». Завдяки інформаційно-просвітницьким заходам, потужній роботі команди по активізації громади, ідея створення «Молодіжного простору» набула широкої підтримки. До команди доєднались інші члени громади, молодь, представники влади. Результат – спільними зусиллями напрацьовано Положення про Молодіжну раду Комарівської ОТГ – перший в громаді представницький молодіжний орган, що просуватиме в громаді інтереси молоді та братиме участь у вирішенні питань, що стосуються молоді. Рішенням селищної ради Положення затверджено, а також прийнято рішення оголосити конкурс на членство в Молодіжній раді Комарівської ОТГ.

74306317_421289061778828_3170753790886281216_o
Щодо створення «Молодіжного простору» — простору розвитку для дітей та молоді, то команда була настільки переконливою та натхненною та отримала таку підтримку громади, що не встояла і місцева влада. На черговій сесії Комарівської сільської ради затверджено – здійснити поточний ремонт кімнати в Будинку культури с. Комарівка для «Молодіжного простору» та виділити для цих цілей 100000,00 грн.

Ми вдячні командам обох громад за їх натхнення та працю, що дає громаді такі можливості! Це неймовірно надихає і нас, бо ми бачимо – які результати дає робота з громадами на основі підходу, що заснований на правах людини. Все стається, завдяки усвідомленню цінностей прав людини, солідаризації та активізації в цьому напрямку людей в громаді. Проект «Розвиток громад, що заснований на правах людини» вступає в свою найцікавішу стадію – стадію реалізації малих проектів у громадах. Але вже сьогодні ми маємо такі чудові результати! Це ще раз переконує у важливості підходу, що заснований на правах людини у роботі з громадами, тому що саме він дає стійкий та довготривалий результат. А найголовніше – міняє свідомість людей, погляди на власне життя, на свою роль в громаді, активізує, об’єднує, надихає та робить відповідальним за власне життя, життя громади і країни в цілому!”, — наголошує команда Мережі хабів України.

Проект «Розвиток громад, що заснований на правах людини» впроваджується Мережею хабів громадянського суспільства України в рамках проекту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?