Розповідати про реформу місцевого самоврядування – важливо

Проблема реформування системи місцевого самоврядування постала перед українським суспільством ще давно. Проте досі у нашій державі не було сформовано чіткої системи адміністративно-територіального ...

Додано:
pereklad

Реформи
Розповідати про реформу місцевого самоврядування – важливо

Проблема реформування системи місцевого самоврядування постала перед українським суспільством ще давно. Проте досі у нашій державі не було сформовано чіткої системи адміністративно-територіального устрою. І лише у 2014 році, коли Уряд прийняв продуману й логічну концепцію адміністративно-територіальної реформи, крига скресла. Механізм реформування місцевого самоврядування було запущено в дію. Звісно, не обійшлося без труднощів. Нерозуміння необхідності децентралізації часто породжувало недовіру до таких змін, попри очевидні позитивні зрушення.

А таких змін вже чимало. Так, серед перших результатів реформи на першу половину 2016 року – ріст місцевих бюджетів на 49% завдяки фінансовій децентралізації, добровільне об’єднання більш як 800 громад (7% від загальної кількості) у 172 спроможні територіальні громади. До того ж, 59% населення України вважають реформу потрібною.

Варто зазначити, що досвід реалізації муніципальних реформ у різних країнах світу свідчить – успіх реформи залежить від її сприйняття та підтримки населенням. Кваліфіковане інформування про мету, завдання і зміст реформи, а також донесення результатів її реалізації залежить, в першу чергу, від засобів масової інформації. Висвітлення кращих практик впровадження децентралізації через публікації, радіо- та телепрограми, розміщені у регіональних ЗМІ, є суспільним внеском у зміну системи влади в Україні.

Отже, саме журналісти є тією ключовою ланкою, яка здатна впливати на громадську думку і підтримувати успішне впровадження реформи місцевого самоврядування.

Розуміючи усю важливість цього твердження, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і Рада Європи започатковували Всеукраїнський конкурс журналістських робіт з тематики «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

Конкурс привернув увагу журналістів з усіх куточків України. Участь у ньому взяло 218 робіт, які поширювали позитивний досвід упровадження реформи місцевого самоврядування й децентралізації влади та привертали увагу до успішних прикладів територіальної консолідації.

Обрати переможця було непросто. Та все ж, після напруженої роботи конкурсної комісії – експертів офісу Ради Європи в Україні, громадської організації «Інтерньюз-Україна» та асоціацій органів місцевого самоврядування – було обрано 12 найкращих робіт у чотирьох номінаціях: «Онлайн-публікація», «Стаття», «Радіоматеріал» та «Відеоматеріал».

Під час церемонії нагородження переможців Конкурсу, яка відбулася 20 грудня у Мінрегіоні, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко відзначив, що журналістська праця є важливою для розвитку кожної громади і всієї України у побудові європейської системи комунікацій.

«Необхідно інформувати мешканців ОТГ, які нові можливості відкрила громадам реформа децентралізації. Важливо, аби люди зрозуміли, що саме вони мають впливати на владу, визначати пріоритети розвитку, здійснювати політичний контроль», – наголосив Геннадій Зубко.

Як зазначають учасники Конкурсу, вони самі при написанні матеріалів часто стикалися з браком інформації про реформу місцевого самоврядування. Проте бажання дізнатись більше, спілкування з експертами, та допомога громадських організацій дали змогу всебічно дослідити питання децентралізації в Україні.

«Працювала над матеріалом досить довго, оскільки регіональний журналіст робить водночас дуже багато роботи, – зізнається Олена Шаповал, яка здобула перше місце у номінації «Онлайн-публікація». – Дуже допоміг у написанні цієї роботи прес-тур. Оскільки громади знаходяться одна від одної досить далеко, в процесі виникало багато уточнюючих питань, тому контактували також і з очільниками громад. Матеріал для сприйняття, мабуть, дійсно складний – багато цифр, багато даних, в тому числі фінансових. Важливо було оформити це креативно, з візуалізацією, щоб інформація краще сприймалась читачами».

Зупинятися на досягнутому організатори Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт не будуть: у 2017 році планується наступний етап, який, вочевидь, збере не меншу кількість учасників.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares