Мережевий хаб «Простір Підтримки та Ініціатив» на Харківщині, Сумщині та Чернігівщині

Розпочинається масштабний соціально-гуманітарний проєкт “Мережевий хаб “Простір Підтримки та Ініціатив” спрямований на допомогу вразливим верствам населення у північно-східних областях ...

Старт проєкту (2)
Мережевий хаб «Простір Підтримки та Ініціатив» на Харківщині, Сумщині та Чернігівщині

Розпочинається масштабний соціально-гуманітарний проєкт “Мережевий хаб “Простір Підтримки та Ініціатив” спрямований на допомогу вразливим верствам населення у північно-східних областях України.

 

Через повномасштабну війну в Україні та агресію росії – Харківська, Сумська та Чернігівська області, як прикордонні та прифронтові території нашої країни, значно постраждали та лишаються надалі у зоні ризику обстрілів. Люди, які пережили окупацію, зазнали фізичних та психологічних травм, чи вимушено покинули власний дім, або ж навпаки повертаються у свої громади, потребують підтримки та допомоги у побудові нового життя.    

Три організації громадського сектору: ГО «Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії» (м. Вінниця), ГО «Агенція сталого розвитку міста» (м. Рівне) та БО «Хай Тех» (м. Суми) об’єдналися, аби посилити допомогу постраждалим на Харківщині, Сумщині та Чернігівщині. Першим спільним грантовим проєктом є «Створення міжрегіонального хабу підтримки жіночих ініціатив для допомоги незахищеним верствам населення у північно-східних областях України». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF та триватиме рік часу.

Допомога та підтримка у межах проєкту буде спрямована на вразливі верстви населення, перш за все, на жінок та дітей, що проживають у цих громадах, осіб з інвалідністю та людей похилого віку, а також на волонтерські ініціативи, благодійні фонди та громадські організації, що працюють у гуманітарному напрямку.

Що планують зробити?

1. Створити Мережевий хаб «Простір Підтримки та Ініціатив». У містах Первомайський (Харківська обл.), Шостка (Сумська обл.) та Прилуки (Чернігівська обл.) буде створено безпечний простір для вразливих груп населення. Ці хаби стануть центрами надання послуг та розвитку ініціатив у зазначених громадах, та багатоспектральної підтримки особам, які постраждали від війни. На території кожного з просторів планується облаштувати консультаційний простір для індивідуальної допомоги, коворкінг для заходів та місця для тих, хто працює віддалено, у співпраці з громадськими та благодійними організаціями надаватимуться юридична, психологічна, освітня підтримка, допомога з пошуком роботи чи відкриттям власної справи тощо.

2. Посилити спроможність громадського сектору, що працюють у напрямку гуманітарної допомоги. Відбудеться посилена робота з громадськими організаціями, благодійними фондами, волонтерськими ініціативами та групами. Планується 50 навчальних тренінгів про проєктний менеджмент, гранти, партнерство у проєктах, робота у напрямку гендерно зумовленого насильства, сприяння самоорганізації населення, консультування щодо працевлаштування, соціального підприємництва тощо. Для представників організацій, які задіяні в реагуванні на гуманітарні виклики, працівників місць компактного проживання та соціальних працівників буде проведено ряд навчань для комплексного реагування на випадки гендерно зумовленого насильства та запобіганню сексуальній експлуатації та насильству в контексті гуманітарного виклику. Для 3 місцевих гуманітарних організацій буде надано суб-грантинг на втілення своїх проєктів. Проведення серії навчальних заходів, які нададуть можливість жінкам, які прагнуть змін, здобути нові навички, розвинути лідерські якості та створити позитивні зміни у своєму житті та громадах, в яких вони проживають.

3. Надати допомогу особам, що постраждали від війни. У межах проєкту буде зосереджено увагу на наданні психологічної допомоги для тих, хто пережив труднощі та потребує допомоги. Передбачається надання психологічної допомоги як індивідуально так і колективно, за потреби – сім’ям та родинам.

4. Забезпечення базових потреб – доступ до якісної води. Встановлення 10 сучасних очисних установок для води у громадах, які зазнали впливу бойових дій та конфлікту в Україні та забезпечити доступ до чистої та безпечної води для мешканців цих регіонів, особливо у лікарнях, місцях компактного проживання, школах тощо.

Запрошуємо всіх зацікавлених приєднатися до проєкту «Створення міжрегіонального хабу підтримки жіночих ініціатив для допомоги незахищеним верствам населення у північно-східних областях України», та разом працювати над покращенням життя громад у північно-східних областях України.

 

Довідково

Проєкт «Створення міжрегіонального хабу підтримки жіночих ініціатив для допомоги незахищеним верствам населення у північно-східних областях України» реалізує ГО «Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії» у партнерстві з ГО «Агенція сталого розвитку міста» та БО «Благодійний фонд «Хай Тех», за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF.

Даний проєкт можливий завдяки стратегічному партнерству ГО ВОПО «Джерело надії» (м. Вінниця), ГО «Агенція сталого розвитку міста» (м. Рівне), БО БФ «Хай Тех» (м. Суми) на національному рівні.

Для отримання детальної інформації щодо участі в заходах просимо звертатися до відділу комунікаційниці проєкту Вікторія Юр’єва, [email protected] ; щодо партнерства в проєкті – до координаторки проєкту Олени Хмельник [email protected].


Тематика публікації:                 

Останні публікації цього розділу:

Відбулася презентація та обговорення аналітичного звіту за результатами дослідження щодо задоволеності якістю послуг, які надаються людям поважного віку органами юстиції у Львівській області

Неграмотний регіон відьом та чаклунів: ГО PRO WOMEN UA руйнує радянські міфи та допомагає ВПО віднайти свій шлях у житті

Розпочався відбір заявок на програму “Креативна Європа” Perform Europe для перформативного сектору

“Реформа пробації: можливість обирати майбутнє”: висновки та підсумки конференції

«Кроки для спеціалістів. Управління людськими ресурсами»: нова можливість для територіальних громад

U-LEAD роз’яснює ОМС переваги спільної агарної політики Європейського Союзу