Реалізовано пілотну інтеграцію даних Держгеонадр на Порталі ІПВГ

Міністерство енергетики України та Державна служба геології та надр України продовжують спільну роботу з реалізації плану дій Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2023-2025 роках, шляхом ...

Без названия
Реалізовано пілотну інтеграцію даних Держгеонадр на Порталі ІПВГ

Міністерство енергетики України та Державна служба геології та надр України продовжують спільну роботу з реалізації плану дій Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2023-2025 роках, шляхом розробки функціоналу автоматизованого обміну інформацією для забезпечення функціонування Порталу даних видобувної галузі України (Портал ІПВГ). 

25 січня 2024 року ГО “НОВА Енергія” провела демонстраційний захід за участі представників Державної служби геології та надр України, Міністерства енергетики України та Незалежного Адміністратора з підготовки Звіту ІПВГ. Під час заходу було презентовано новий функціонал кабінету державних органів Порталу ІПВГ, який дозволяє в автоматизованому режимі опрацьовувати інформацію про спеціальні дозволи на користування надрами, що публікується Державною службою геології та надр України у форматі відкритих даних.

З вітальними словами до учасників звернувся директор Директорату ресурсоефективних трансформацій Міністерства енергетики України Ігор Ковальов: “Планом дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” передбачено впровадження електронного обміну даними між Міненерго, ДПС та Держгеонадра для підготовки Звіту ІПВГ. Наразі Протокол обміну даними з ДПС вже підписано в серпні 2023 року. В свою чергу Протокол обміну даними з Держгеонадра знаходиться в опрацюванні. Окрім цього, варто відзначити, що Багатосторонньою  групою з імплементації ”Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях”  було прийнято рішення створити окрему підгрупу “Розвиток Порталу ІПВГ та доступ до даних”, в рамках якої будуть розглядатися задачі необхідні для запуску порталу у промислову експлуатацію та переходу до систематичного розкриття даних”.

 Під час демонстрації учасники ознайомилися з наступними оновленнями функціоналу кабінету адміністратора звітності:

  • інтерфейс взаємодії з АПІ;
  • звіти та документи, створені з даних, отриманих по АПІ в інтерфейсі кабінету Держгеонадр (кабінет державних органів Порталу ІПВГ);
  • автоматичне формування списку компаній, що володіли спецдозволами у звітному періоді на основі даних з реєстру спеціальних дозволів.

Дані про спеціальні дозволи на користування надрами є відправною точкою процесу підготовки Національного звіту ІПВГ (фундаментом для звіту про техніко-економічну оцінку), а також основою для формування переліку суб’єктів господарювання, що володіли спецдозволами у звітний період. Наявність вичерпного переліку суб’єктів господарювання, що володіли спеціальними дозволами на користування надрами, забезпечує можливість формування списку суттєвих галузей та проведення звірки платежів при підготовці Національного звіту ІПВГ.

Новий функціонал забезпечить автоматичне отримання, оновлення та обробку даних, що значно зменшить час та підвищить прозорість обміну інформацією між Міністерством енергетики України, Державною службою геології та надр України та Незалежним Адміністратором з метою аналізу державних політик щодо управління видобувним сектором.

Під час обговорення можливих ризиків Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Державної служби геології та надр України, Сергій Дехтяренко, підкреслив, що публічне розкриття повного обсягу інформації про діяльність підприємств видобувної галузі в умовах воєнного стану не є доцільним, оскільки не відомо яким чином ворог може її використати. Саме тому Держгеонадра відкоригувала набори даних, які оприлюднюються у відкритих джерелах..

Демонстраційний захід надав можливість обговорити проблемні питання, які виникли під час пілотного обміну та визначити кроки для їх вирішення.

Підтримка роботи та розширення функціональних можливостей Порталу ІПВГ https://eiti.gov.ua/ cтали можливими завдяки підтримці проєкту «Ефективне державне управління завдяки GovTech і прозорості в Україні», що впроваджується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини, у партнерстві з Директоратом з питань формування енерго- та ресурсоефективної політики Міністерства енергетики України.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне

Молодіжна політика: пріоритети та цільові програми на Харківщині