Реагування щодо COVID-19 на Вінниччині

Моніторинг антикризових політик у Вінницькій області було проведено в містах: Вінниця, Гайсин, Козятин та чотирьох ОТГ: Дашівська ОТГ, Іванівська ОТГ, Ковалівська ОТГ, Якушинецька ОТГ. Благодійна ...

Додано:
Yulia Shpineva

Реагування щодо COVID-19 на Вінниччині

Моніторинг антикризових політик у Вінницькій області було проведено в містах: Вінниця, Гайсин, Козятин та чотирьох ОТГ: Дашівська ОТГ, Іванівська ОТГ, Ковалівська ОТГ, Якушинецька ОТГ. Благодійна організація “Благодійний фонд “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” впроваджує загальнонаціональний проєкт “Моніторинг політик кризового реагування на COVID-19 на регіональному і національному рівні силами громадянського суспільства”.

Згідно з проведеним моніторингом регіональних та місцевих антикоронавірусних програм більшість Рішень та Розпоряджень спрямовані на виконання постанов КМУ, головного державного санітарного лікаря України та Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

1. Всі міста та ОТГ надали інформацію на публічний запит, відповідно до законодавства України, або ж надали частково, тому частина інформації зібрана з офіційних сайтів міських рад та порталів з новинами.

2. м. Гайсин та Іванівське ОТГ повідомили, що програми місцевого бюджету та рішення спрямовані на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби не приймались, тобто вони діяли в рамках національної програми без урахування особливостей міста чи ОТГ.

3. Інформаційне забезпечення потребує доопрацювання, оскільки на офіційних сайтах місцевих рад та ОТГ інформація яка стосується COVID-19 не виокремлена, а знаходиться в потоці новин серед іншої інформації.

4. В жодній ОТГ чи місті не було проведено аудит, моніторинг та оцінку реалізації антикризових політик.

5. Відсутня статистика з розбивкою відповідно до гендеру, яка є необхідною частиною у соціальному паспорті громад. Необхідне оновлення соціальних паспортів.

6. У більшості програм було визначені лише заборони, без врахування ризиків, які вони можуть викликати. Тому важливим є створення умов для груп населення, які постраждали внаслідок карантинних обмежень.

7. Варто взяти до уваги, що менші громади шукають більше можливостей знайти додаткові ресурси для протидії
пандемії.

В усіх населених пунктах, де проводили моніторинг, були вжиті заходи, направлені на недопущення поширенні
коронавірусу, а саме запроваджені карантинні обмеження, встановлені нові правила прийому громадян та надання послуг.

Звіт Моніторингу у Вінницькій області

Мета проєкту – мобілізувати громадських активістів і активісток та провести разом з ними моніторинг регіональних антикоронавірусних програм, а також розробити і представити урядовцям рекомендації на майбутнє: і для виходу: з карантину, і на випадок нових хвиль вірусу. 

Протягом останніх трьох місяців ми досліджували місцеві політики та регіональні практики реагування на пандемію COVID-19, ініціювали діалог між представниками місцевої влади та громадськості, визначили ефективності зазначених політик і пропонуємо шляхи покращення існуючих місцевих політик у соціально-економічній сфері. 

За додатковою інформацією Ви можете звернутись до:

Шпіньової Юлії Олегівни – регіональної координаторки проєкту

тел. +380993055102

Пошта: [email protected]

Проєкт реалізується БО БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”за підтримки Чорноморського Трастового Фонду (Black Sea Trust for Regional Cooperation), який є проєктом Німецького фонду Маршалла США (German Marshall Fund of the United States).

Site: http://sss-ua.orghttp://radnyk.org


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи