«Разом ми – Шелтер»: на Київщині відремонтували заклад «Зоряний», де живуть вимушені переселенці

«Ми приходимо сюди з великим задоволенням і можемо навіть вчити уроки або дивитися фільми і мультики під час повітряної тривоги. А ще багато разів ми грали у настільні ігри в нашому «підземеллі». ...

Додано:
IST

4
«Разом ми – Шелтер»: на Київщині відремонтували заклад «Зоряний», де живуть вимушені переселенці

«Ми приходимо сюди з великим задоволенням і можемо навіть вчити уроки або дивитися фільми і мультики під час повітряної тривоги. А ще багато разів ми грали у настільні ігри в нашому «підземеллі». Сюди можна швидко потрапити, бо укриття завжди відкрите, навіть є швидкісний інтернет», – розповідають діти та дорослі, котрі проживають в шелтері на базі закладу «Зоряний», який знаходиться у мальовничому куточку на Київщині.

Після початку повномасштабного вторгнення ворога і постійних загроз як на землі, так і з неба, шелтер «Зоряний» став домівкою для багатьох переселенців з різних куточків країни – східних регіонів, північних, південних та і з самої Київщини. Загалом за весь цей період заклад прийняв близько 500 вимушено переміщених осіб, серед яких діти, немовлята, дорослі чоловіки й жінки, а також люди похилого віку й ті, хто має інвалідність. Двері шелтеру гостинно відчинені для всіх, хто потребує тимчасового прихистку. Тут є все для повноцінного проживання як на декілька днів, так і для тривалого розміщення.

Але для того, щоб убезпечити гостей, а також привести у належний стан додаткові місця для розміщення, виникла гостра потреба облаштувати укриття, приміщення якого потребувало капітальних робіт, зробити косметичний ремонт у 14 кімнатах «Зоряного», а також встановити кулер з водою для безперебійного користування в укритті. Протягом двох місяців майстри і команда проєкту працювали над створенням зручностей і комфорту для усіх, хто знаходиться у прихистку.  

На сьогодні будівля має просторе, світле, сухе укриття з доступом до всіх необхідних зручностей, наявністю води і можливістю перебувати в безпеці навіть вночі. Сотні квадратних метрів штукатурки, малярні роботи, монтаж гіпсокартону, декорування, електромонтаж та встановлення елементів вентиляції, покриття поверхонь спеціальними сумішами, облаштування пандуса – це далеко не все, що було зроблено людьми задля людей.

3

Реалізація проєкту підійшла до завершення, і ми можемо зробити висновок, що соціальні ініціативи інститутів громадянського суспільства та їхня підтримка грантодавцями – це про істинно потужну синергію та партнерство, котрі впроваджуються для людей. Після початку навчального року укриття шелтеру також слугує учням місцевої школи, куди за потреби можна розмістити декілька класів. Дітки з-поміж ВПО, що живуть у «Зоряному», вже більш як рік відвідують місцеву школу. Також наявність безпекових умов дала змогу проводити тематичні таборові зміни влітку для дітей пільгових категорій і членів сімей військовослужбовців, що боронять нашу країну далеко від рідних домівок. Шелтер має спроможність бути оптимально зручною локацією також для проведення тренінгів, навчань, зустрічей, які проходять в Миронівській громаді.

Отже, те, що відбулося із закладом після реалізації проєкту, цілком і повністю перевершило очікування, які були до його початку.

 

1

2

 

Проєкт «Покращення умов життя ВПО на базі ДЗОВ “Зоряний”» реалізується громадською організацією «Інститут соціальної трансформації» в межах Програми «Разом ми – Шелтер», що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Гуманітарного фонду для України.

 


 

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку