Рада прийняла закон про смс-благодійність

Верховна Рада скасувала збір на обов'язкове державне пенсійне страхування для послуг з відправлення благодійних текстових повідомлень. Відповідне рішення було ухвалене сьогодні під час засідання ...

Додано:
Prostir.Ua

Смс_благодійність
Рада прийняла закон про смс-благодійність
Верховна Рада скасувала збір на обов’язкове державне пенсійне страхування для послуг з відправлення благодійних текстових повідомлень. Відповідне рішення було ухвалене сьогодні під час засідання українського парламенту. Законопроект №2297 прийняли в цілому, за нього проголосували 299 депутатів.

Законопроект визначає, що операції оператора телекомунікацій із перерахування коштів на добродійну діяльність за текстовими повідомленнями не вважаються фінансовими.

Отримавши благодійне повідомлення, оператор телекомунікацій зобов’язується перерахувати кошти відповідному бенефіціару на благодійні цілі в розмірі, визначеному в публічному договорі.

На відміну від благодійного переказу коштів через Інтернет або за допомогою інших технологічних засобів, благодійне повідомлення або дзвінок є швидким, простим і безпечним способом перерахування коштів на благодійність.

Зручність збору пожертв за допомогою СМС-благодійництва була доведена, коли громадяни України, за допомогою дзвінків на єдиний мобільний номер «565» на підтримку Української армії перерахували десятки мільйонів гривень. Але в умовах чинного законодавства подібні збори були винятком, оскільки номер “565” звільнений від оподаткування листами Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України.

SMS-благодійність дозволить швидко та ефективно вирішувати нагальні соціальні потреби громадян. Наприклад, зібрати кошти на оплату дороговартісної операції онкохворої дитини або придбати обладнання силами громади, щоб лікувати мільйони українців. SMS-благодійність запобігатиме шахрайству у благодійній сфері. Вона прийде на зміну готівковим пожертвам, адже можливість доступу до SMS-благодійності матимуть лише прозорі та підзвітні благодійні організації.

Проекти були розроблені за участі благодійних організацій, експертів міжнародних юридичних організацій та представників мобільних операторів. За підтримки та сприяння народних депутатів проекти були зареєстровані ще у березні 2015 року, робота над ними розпочалася у березні 2013 року за ініціативи Українського форуму благодійників, Української біржі благодійності та партнерів із благодійного сектору.

 

8caf64e-a7506c6-sms-blagodijnist

Більше на сайті УФБ

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

На екваторі нової влади: експертна оцінки

Сільські мешканці ОТГ Луганської області можуть отримати безоплатну правову допомогу

В Україні запущена інформаційна платформа з фандрейзингу та грантрайтингу

Сільське населення Званівської, Сіверської та Соледарської ОТГ має змогу отримувати юридичні консультації на базі соціальних та державних установ

План дій від учасників Освітнього фесту прав людини до влади України стосовно політичних переслідувань у Білорусі

Опубліковано новий звіт Freedom House «Свобода в мережі 2021»