Привільненська громада на Миколаївщині готується жити за новими правилами

В Україні завершено процес укрупнення громад і після місцевих виборів 25 жовтня, які пройдуть на новій територіальній основі, нові громади житимуть за новими правилами. Однією з новоутворених громад ...

Додано:
at

пр5
Привільненська громада на Миколаївщині готується жити за новими правилами

В Україні завершено процес укрупнення громад і після місцевих виборів 25 жовтня, які пройдуть на новій територіальній основі, нові громади житимуть за новими правилами. 

Однією з новоутворених громад стане Привільненська сільська рада у Баштанському районі на Миколаївщині. До її складу увійдуть Привільненська, Єрмолівська, Старогороженська, Кашперо-Миколаївська та Лук’янівська територіальні громади. 

Тому, аби пояснити представникам місцевого самоврядування, які процеси очікують на громаду, як провести організаційні та кадрові зміни, забезпечити цим та іншим змінам якісне правове підґрунтя, сформувати ефективний бюджет на 2021 рік тощо, експерти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України провели виїзну консультацію у с. Привільне. 

Захід відбувся в рамках проекту “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні” (ПУЛЬС), що впроваджується Асоціацією міст України за підтримки USAID

Після виборів на “громаду-початківця” очікують нові виклики щодо ефективної організації влади, зміна організаційної структури, інвентаризація майна, розпорядження отриманими ресурсами, в т.ч. і землею, управління об’єктами комунальної власності, бюджетними закладами соціально-культурної сфери тощо. 

“На жаль, ці громади, які формуються тільки зараз, втратили багато можливостей для зростання і реалізації тих самих проектів місцевого і регіонального розвитку, інфраструктурних проектів і т.д. Адже значну частину фінансового ресурсу держави та міжнародних донорів отримували впродовж цих кількох років саме сформовані, діючі ОТГ. Втім, у них все попереду, і ми сподіваємось – новостворені громади навчаться управляти своїм життям, будуть надавати якісні послуги місцевим жителям, створять свою історію успіхів”, - коментують консультанти Миколаївського відділення Асоціації міст.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку