Приміщення для голосування – на 1-й поверх

Часто процес волевиявлення виборців відбувається на 2-му поверсі тому, що адміністрації установ та закладів, в яких розміщуються виборчі дільниці, не хочуть надавати для голосування приміщення ...

Додано:
kobzar

Наверх
Приміщення для голосування – на 1-й поверх

Часто процес волевиявлення виборців відбувається на 2-му поверсі тому, що адміністрації установ та закладів, в яких розміщуються виборчі дільниці, не хочуть надавати для голосування приміщення актових залів, холів, спортзалів, їдалень тощо, розташованих на 1-му поверсі, – через нещодавно зроблений там ремонт або посилаючись на інші «причини». Прирікаючи, тим самим, осіб з інвалідністю, людей поважного віку, хворих та батьків з дитячими колясками дертися внутрішніми сходами (на яких відсутні пандуси) на 2-й поверх.

Щоб виправити дану ситуацію, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Харківській області Юрій Чумак адресувався до голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної зі зверненням. В якому йдеться:

У ч. 1 ст. 51 Закону України «Про вибори народних депутатів України» значиться, що «органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані сприяти виборчим комісіям у реалізації їх повноважень: надавати необхідні приміщення відповідно до норм, встановлених цим Законом або відповідними рішеннями Центральної виборчої комісії, прийнятими на виконання вимог цього та інших законів, сприяти в облаштуванні цих приміщень».

І в Харківській області, як правило, ці вимоги дотримуються.

Але, на жаль, при цьому часто забувається про необхідність забезпечення інклюзивності (доступності) приміщень для голосування для представників маломобільних груп населення.

У ст. 29 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю закарбовано: «держави-учасниці гарантують особам з інвалідністю політичні права й можливість користуватися ними нарівні з іншими та зобов’язуються забезпечувати, щоб особи з інвалідністю могли брати ефективну й усебічну участь, прямо або через вільно обраних представників, у політичному й суспільному житті нарівні з іншими, зокрема мали право та можливість голосувати й бути обраними, зокрема шляхом… забезпечення того, щоб процедури, приміщення та матеріали для голосування були підхожими, доступними та легкими для розуміння й використання».

Пункт 3.23 Державних будівельних норм (ДБН) В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», що набули чинності з 1 квітня 2019 року, визначає: маломобільні групи населення (МГН) – люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі. До МГН віднесені не тільки особи з інвалідністю, але й люди з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітні жінки, літні люди, люди з дитячими колясками.

На сьогоднішній день на Харківщині значна кількість приміщень для голосування не відповідають вимогам щодо доступності для представників маломобільних груп населення: не обладнані пандусами, не мають розумних пристосувань, знаходяться не на 1-му поверсі будівель.

Зрозуміло, що знайти великі асигнування на переобладнання всіх будівель, в яких розташовані приміщення для голосування, відповідно до вимог забезпечення інклюзивності МГН, у стислі терміни неможливо. Але ініціювати перенесення приміщень для голосування на 1-й поверх – не тільки можна, але й конче необхідно!

Тому голову Харківської ОДА попросили:

  1. Підтримати ініціативу Громадянської мережі ОПОРА щодо перенесення приміщень для голосування на 1-й поверх.
  2. Видати відповідний розпорядчий документ, аби при підготовці місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування Харківської області приміщень для голосування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року пріоритетним було визначено розміщення таких приміщень саме на 1-му поверсі.

З листом аналогічного змісту громадський виборчий омбудсмен звернувся також і до Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

#голосування_на_1поверсі


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії