Проведено громадську експертизу діяльності МОЗ України

«Експертна спільнота пацієнтів України» провела громадську експертизу щодо забезпечення життєвих потреб найбільш уразливих груп пацієнтів, в першу чергу таких як діти, люди похилого віку, хворі на ...

doc-1024x624
Проведено громадську експертизу діяльності МОЗ України

«Експертна спільнота пацієнтів України» провела громадську експертизу щодо забезпечення життєвих потреб найбільш уразливих груп пацієнтів, в першу чергу таких як діти, люди похилого віку, хворі на орфанні захворювання, онкологічні хворі, тощо лікарськими препаратами аптечного виробництва з персоналізованим дозуванням.  

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2008 року № 976 затвердив «Порядок сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади» та Наказу МОЗ України від 05 лютого 2021 року № 190, ГО «Експертна спільнота пацієнтів України» провела громадську експертизу щодо забезпечення життєвих потреб найбільш уразливих груп пацієнтів, в першу чергу таких як діти, люди похилого віку, хворі на орфанні захворювання, онкологічні хворі, тощо лікарськими препаратами аптечного виробництва з персоналізованим дозуванням.

Точне персоналізоване дозування лікарських засобів, відповідно до сталої світової практики, життєво необхідне для якісної сучасної медичної допомоги уразливим групам пацієнтів.

Відсутність можливості виготовлення препарату з персоналізованим дозуванням гарантовано утворює ризик для життя та здоров’я пацієнтів, зокрема для дітей, людей похилого віку, хворих на орфанні захворювання, онкологічні захворювання, гемофілію, тощо.

Україною ратифіковано Угоду про асоціацію з Європейським Союзом (Ukraine–European Union Association Agreement), яка набула чинності у повному обсязі 1 вересня 2017 року.

Розділом V Угоди «Економічне і галузеве співробітництво» розглянуті питання співробітництва в галузі охорони здоров’я:

«Сторони обмінюються інформацією та найкращими практиками і здійснюють інші спільні заходи, в тому числі в рамках підходу “охорона здоров’я у всіх політиках” та поступової інтеграції України в європейські мережі охорони здоров’я».

На жаль, як система, яка має відповідати Угоді про асоціацію з Європейським Союзом та європейській практиці, аптечне виробництво лікарських засобів з персоналізованим дозуванням в Україні є малодоступним для пацієнтів.

Зрозуміло, що забезпечення життєвих потреб найбільш уразливих груп пацієнтів, мінімізація ризиків для їх життя та здоров’я, є безпосередніми повноваженнями та відповідальністю МОЗ України.

Разом з тим, зниження ризиків для пацієнтів і населення України в цілому, потребує відповідальної реалізації своїх повноважень Верховною Радою України, Кабінетом міністрів України та місцевими органами самоврядування.

«Експертна спільнота пацієнтів України» надає до уваги усіх зацікавлених сторін матеріали проведеної Громадської експертизи, викладені у документі «Аналітична довідка про підсумки громадської експертизи діяльності органів законодавчої та виконавчої влади України щодо створення умов підтримки та розвитку екстемпорального виробництва лікарських засобів, а також – Експертні  пропозиції,  підготовлені  за  результатами громадської  експертизи».

До матеріалів громадської експертизи долучено експертні пропозиції, щодо необхідності вжиття заходів відповідно до повноважень з боку Міністерства охорони здоров’я України, а також Верховної Ради України, Кабінету міністрів України та органів місцевого самоврядування.

Лист на адресу МОЗ України.

Додаток 1:  «Аналітична довідка про підсумки громадської експертизи діяльності органів законодавчої та виконавчої влади України щодо створення умов підтримки та розвитку екстемпорального виробництва лікарських засобів.  Експертні  пропозиції,  підготовлені  за  результатами громадської  експертизи», на 30 арк.

Додаток   2.  Експертні пропозиції за результатами громадської експертизи (опис проблеми, посилання на нормативний документ, відповідальний за виконання, пропозиції дій), на 3 арк.

Додаток  3. Лист ESOP (Європейське Товариство Онкологічної Фармації), на    2   арк. – із завіреним перекладом українською мовою.

Додаток 4. Листи вищих навчальних закладів за відповідною медичною спеціалізацією, на 13 арк.

Додаток   5.   Склад авторського колективу.

З матеріалами проведеної громадської експертизи також можна ознайомитись на сайті МОЗ України за посиланням – https://moz.gov.ua/gromadska-ekspertiza


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями