Прототипи трьох соціальних підприємств – напрацювання  «гаража ідей» у Луцьку

«Сонячна кав’ярня», «Луцькі чари» і «Міська майстерня» - ідеї-переможці «гаража ідей», який відбувся в Луцьку 27 червня 2018 року в межах проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін ...

Додано:
Lesya Yaroshenko

гараж ідей із соціального підприємництва в Луцьку
Прототипи трьох соціальних підприємств – напрацювання  «гаража ідей» у Луцьку

«Сонячна кав’ярня», «Луцькі чари» і «Міська майстерня» – ідеї-переможці «гаража ідей», який відбувся в Луцьку 27 червня 2018 року в межах проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Учасником заходу міг стати кожен охочий, кого хвилює певна соціальна проблема (наприклад, дозвілля дітей, працевлаштування людей з інвалідністю, екологічні питання – будь-що), і що ти готовий зробити для її вирішення. Бізнес-тренер пояснював, як перетворити таку роботу на бізнес і, заробляючи гроші, змінювати життя громади на краще. Учасники «гаража ідей» моделювали власні соціальні підприємства. Автори найбільш переконливих ідей отримали запрошення на дводенні хакатони, які відбудуться восени у Києві, Львові, Одесі та Запоріжжі.

«Garage Idea у Луцьку зібрав небайдужих активістів та підприємців для вирішення соціальних проблем у Волинській області. Упродовж чотирьох годин учасники вчилися планувати та розробляли стратегію свого соціального бізнесу. На фініші заходу було представлено дев’ять унікальних ідей соціальних підприємств, чотири з яких отримали запрошення на хакатон для представлення своїх ідей на широкий загал. Дякуючи тренеру Сергію, учасники здобули нові знання та віру в реалізацію своїх ідей!»,  – коментує Марина Ракуть, регіональна партнерка «гаража ідей».

Які ідеї соціального бізнесу «купили» в Луцьку

Автори ідей соціальних підприємств за дві хвилини мали розповісти про місію і механізм роботи свого бізнесу так, щоб решта учасників проголосували саме за нього умовними гривнями. Тих, за кого віддали найбільше «грошей»-голосів,  нагородили запрошеннями на осінній хакатон. Це можливість упродовж двох днів попрацювати за інноваційними методиками з досвідченими в питаннях соціального бізнесу фахівцями. Результатом має стати така презентація проекту, за яку проголосують і практики підприємницької діяльності, і соціального впливу. А поки що волинські ентузіасти соцпідприємництва обрали такі три ідеї:

 «Міська майстерня» – ремонт і реставрація елементів історичних будівель у Луцьку та на Волині

Підприємство планує відновлювати вікна, двері, сходові клітки, ковку, скло, тиньк, декоративну ліпку зовні та в інтер’єрі), а також проводити лекції про те, як правильно зберігати культурну спадщину.

«Ми бачимо в історичних спорудах замість дерев’яних декорованих глухі металеві двері, у церкві-пам’ятці – пластикове вікно, з якого стирчить монтажна піна. Дуже часто ОСББ чи сільська громада не знають, як правильно ремонтувати пам’ятки чи старовинні будинки, адже немає до кого звернутися. Ми вирішимо цю проблему з допомогою майстерні, яка проводитиме ремонтно-реставраційні роботи, – розповідають автори ідеї Богдан Ворон і Ганна Вержбицька. – Грамотна реставрація заощаджує кошти ОСББ та громад, допомагає зберегти довкілля та здорожчує вартість нерухомості при продажі. Паралельно відбуватимуться лекції для членів ОСББ,  церковних громад та майстрів, яким цікаво займатися реставрацією, це допоможе створити попит на наші послуги. За отримані із замовлень гроші друкуватимуться порадники з догляду за історичними спорудами. Процес реставрації буде висвітлено на відео у соцмережах, що сприятиме поширенню знань про культурну спадщину».

«Міська майстерня» цінна ще й тим, що дасть роботу літнім майстрам і допоможе зберегти  традиційні ремесла.

У команди вже є фахові знання з обраної теми: у команді проекту є мистецтвознавець, фінансист та економіст. «Міська майстерня» має багато контактів реставраторів, митців та ремісників, які займаються столярною справою та готові долучитися. Команда шукає стартовий капітал, приміщення і фахівців за низкою напрямків.

Фінансувати реставрацію можуть як органи державної та місцевої влади, так і користувач (власник) об’єкта. Також команда писатиме грантові пропозиції на реставрацію, збиратиме кошти на окремі елементи з допомогою краудфандингу. Соціальне підприємство приноситиме прибутки перш за все його майстрам.         

 IMG_20180627_190223_HDR

 «Луцькі чари» – культурно-історичний розважальний простір

Команда проекту прагне популяризувати історичний пласт міста. Для цього вона надаватиме послуги кав’ярні, хостела, платні екскурсії, продаватиме квитки на тематичні вечори, ігри, лекції, посиденьки та ще й пропонуватиме оригінальні сувеніри. «Луцькі чари» вже зібрали історичну базу для візуалізації минулого міста. Їм потрібне приміщення і стартовий капітал.

 

«Cонячна кав’ярня», в якій працюватимуть люди із синдромом Дауна

Команда хоче подарувати сонячним людям відчуття потрібності в соціумі. Кав’ярня зароблятиме на продажі напоїв і смаколиків, а також організовуватиме заходи і цікаві зустрічі в кафе.

 

Луцький «гараж ідей» – один із 12-ти навчально-брейнстормінгових заходів, які відбуваються упродовж червня-липня 2018 року в межах проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект втілює консорціум із семи організацій громадянського суспільства України, Литви та Латвії на чолі з Українським форумом благодійників. Регіональний партнер проекту в Луцьку – Фундація розвитку громад.

Якщо ви хочете потрапити на «гараж ідей», знаходьте найближче до вас місто, заповнюйте анкету і чекайте на запрошення


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE