«Простір DIY»: Чернігівська молодь створює новий креативний хаб

В Чернігові триває проєкт «Простір DIY», в якому 20 учасників з числа студентів архітектурних спеціальностей та активістів, оновлюють кампус Національного університету «Чернігівська політехніка», ...

Додано:
Marina_Zabara

62B57F8C-9F82-476E-890A-6347F6504467
«Простір DIY»: Чернігівська молодь створює новий креативний хаб

В Чернігові триває проєкт «Простір DIY», в якому 20 учасників з числа студентів архітектурних спеціальностей та активістів, оновлюють кампус Національного університету «Чернігівська політехніка», наповнюючи його елементами тактичного урбанізму та вуличного мистецтва. Створений громадський простір стане частиною креативного хабу разом із сортувальною станцією «Supersorters» та майстернею з переробки пластику «Plastic Fantastic», які розміщені на території кампуса.

І ось, Рубікон перейдено! Після довгих днів підготовчої роботи, реалізація проєкту досягла того етапу, коли перші результати роботи його учасників можуть побачити користувачі території кампуса Чернігівської політехніки.

A26CC3CC-AC4C-451A-A3D0-103018DA729C

Один з попередніх тижнів був присвячений архітектурній резиденції разом з експертами проєкту — архітекторами Науково-мистецької платформи «Острів». Довелося добряче попрацювати, в тому числі на сонечку. Але тепер локація стала значно зручніша, завдяки декільком простим і ефективним рішенням.

F44C3270-8247-4A42-A14F-BF75E9F39264

Що ми встигли?

По-перше, учасники полегшили доступ до території кампуса для її відвідувачів, демонтувавши декілька фрагментів огорожі та очистивши проходи. Колись, кампус був огороджений бетонним парканом, що з роками зусиллями часу і людей зазнав руйнації. Таким чином, у паркані з’явилося два отвори, якими ходять люди. І ходять часто. Крім тих, хто просто проводить тут час, територія активно використовується перехожими, які проходять транзитом, скорочуючи свій шлях на роботу, додому, до магазину чи зупинок транспорту. Але усім доводилося перестрибувати через нижні частини паркану, залишені в отворах. Це також створювало незручності для літніх людей, людей з інвалідністю, колясками, важкими сумками тощо. Тепер цих перешкод немає. 

Територія кампуса дійсно дуже велика, майже кожен її квадратний метр потребує якогось втручання. Водночас, ставлячи перед собою досяжні цілі, ми поділили локацію на три зони, які будемо облаштовувати в першу чергу.

9F7BFF8C-5298-479B-AC3B-87D6BD59F3F7

Щоб спроєктувати наповнення цих зон, учасники проєкту систематизували зібрані ідеї та результати дослідження території, замальовували ескізи, робили креслення та 3-D моделі на комп’ютері. Перші вуличні меблі, побудовані з дерев’яних піддонів за цими схемами, вже розмістилися на подвір‘ї біля головного входу до університету. Тепер там можна знайти нові місця для відпочинку та релаксації. Старі лавочки, які стояли на подвір‘ї були відремонтовані, адже тактичний урбанізм — це і про відновлення.

660D9A95-83D0-4EC6-8C66-6214D88A73FD

Важливо, що учасники встигли пропрацювати кольорову та тематичну концепцію простору. Поки не будемо розкривати секрети, але впевнені, що завдяки цьому він буде сприйматися зовсім по-іншому.

Треба сказати, що навряд чи усе зроблене за чотири дні резиденції — хоча б одна десята частина того, що ще чекає попереду на локацію. Але, навіть, ці перші результати мають значення! Поки ми працювали, час від часу, до нас підходили люди — місцеві мешканці або просто перехожі. Вони цікавилися, що це буде, дякували, раділи. Ввечері, нові та відремонтовані меблі охоче тестували діти, літні люди, молодь. Цей простір дійсно потрібен. А такий впевнений початок дуже надихає!

Також пропонуємо переглянути більш детальне відео про архітектурну резиденцію за посиланням.

 

Проєкт «Простір DIY» реалізується ГО «Еко Місто Чернігів» у партнерстві з Національним університетом «Чернігівська політехніка» за підтримки Українського культурного фонду.

#простірDIY #запідтримкиУКФ


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи