Пропозиції Стратегічно ради з розвитку демократії участі у Березанській ТГ

Положення про e-петицію та про консультативно-дорадчі та інші допоміжні органи Березанської селищної ради та модернізувати статутні процедури громадських слухань, — саме розробку такого пакету ...

Додано:
frgn

офіс тренінг семінар онлайн вебінар
Пропозиції Стратегічно ради з розвитку демократії участі у Березанській ТГ

Положення про e-петицію та про консультативно-дорадчі та інші допоміжні органи Березанської селищної ради та модернізувати статутні процедури громадських слухань, — саме розробку такого пакету НПА розпочала 17 лютого Березанська стратегічна рада за рекомендаціями громадської експертизи стану забезпечення форм місцевої демократії, якій провели експерти ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва».

Відкриваючи засідання селищний голова Валерій Хоміцький підкреслив важливість для розвитку громади прийняття радою механізмів демократичного урядування та самоорганізації у ТГ саме за активної участі громадських активістів та висловив сподівання на активну участь у роботі на проєктами НПА представників громадськості.

Експертка ФРММ та методистка коаліції «Громадська Префектура» Тетяна Золотухіна ознайомила з можливостями інструментів місцевої демократії; презентувала стан їх наявності у Березанській ТГ, презентувала проєкти двух положень демократії участі у Березанській ТГ.

«Має сенс модернізувати процедуру громадських слухань, запровадив локальні слухання та спростив доступ жителів до ініціювання та проведення всеберезанських громадських слухань, зменшив 10-ти відсотковий поріг підписів ініціаторів слухань та надав такі права представникам громадських організацій, благодійних фондів, ОСН. Також ми пропонуємо положення Е – петиції, про консультативно-дорадчі та інші допоміжні органи Березанської селищної ради та модернізувати статутні процедури громадських слухань. Прийняття місцевої процедури е-петиції вимагає національне законодавство. А дієвість громадських рад і громадських слухань доведено у м. Миколаєві. Дієвість громадських слухань доведено у м Миколаєві при прийнятті бюджетних рішень. Так за рекомендаціям слухань 2019 року модернізована система фінансового менеджменту, що орієнтовано на результат. А пропозиції бюджетних слухань враховані у рішенні міськради про бюджет 2022 р.» – розповіла Тетяна Золотухіна.

За результатами обговорень доповіді члени Стратегічної ради погодились з доцільністю проведення у березні провести круглий стіл щодо формування громадської ради.

З питань участі в оргкомітеті звертайтеся на e-mail: [email protected] або за телефоном +38 (0512) 47-38-79.

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Діяльність відбувається за підтримки проекту «Дієва місцева демократія у гармонійних громадах Миколаївщини», що реалізуються ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (далі ФРММ) за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.

EU4USociety – спільний проєкт Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу, що спрямований на посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.

Реалізація довготермінової партнерської ініціативи видобувається на виконання Меморандуму про співпрацю від 17.11.2020р між ФРММ Березанською селищною радою а також при партнерстві з ГО «ЕКО.Березань».


 

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE