Проект “Зміцнення ролі ЗМІ в розбудові миру в Україні”

За підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні ГО «Демократичні та громадські ініціативи» оголошує про початок реалізації проекту: “Зміцнення ролі ЗМІ в розбудові миру в ...

Додано:
Yuriy Shamkov

тренінг медіа навчання журналісти
Проект “Зміцнення ролі ЗМІ в розбудові миру в Україні”

За підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні ГО «Демократичні та громадські ініціативи» оголошує про початок реалізації проекту: “Зміцнення ролі ЗМІ в розбудові миру в Україні” і запрошує представників місцевих, регіональних та національних ЗМІ з шести регіонів України (Київ, Львів, Чернівці, Полтава, Херсон та Одеса)  взяти участь у цьому проекті.

Мета проекту – підвищити обізнаність представників ЗМ з шести регіонів України у питаннях мирної журналістики та сприяти усвідомленню їх ролі в поточному процесі миру та примирення, а також зміцнити їх здатність та розуміння щодо питань, пов’язаних із конфліктом. 

Завдання проекту – створити відповідні умови для підвищення обізнаності  представників українських ЗМІ у питаннях превенції конфліктів та налагодження суспільного діалогу; сприяти започаткуванню професійної дискусії про роль засобів масової інформації в зниженні напруженості в суспільстві.

Проект буде навчати представників місцевих, регіональних та центральних ЗМІ як створити і зробити адекватний медіа-контент, який буде зосереджено на гострих питаннях сьогодення та який у той же час буде в змозі зменшити конфліктні ситуації в суспільстві.

У рамках проекту у шести регіонах України (Київ, Львів, Чернівці, Полтава, Херсон та Одеса) будуть проведені тематичні дискусії за участю представників місцевих, регіональних та національних ЗМІ.

На цих заходах заплановано виявити та обговорити низку питань, які напряму пов’язані з роботою українських ЗМІ. Серед інших особливу увагу заплановано приділити наступним питанням:

- Роль діалогу в сучасному українському суспільстві;

- Роль ЗМІ у запобіганні збройних конфліктів;

- Роль засобів масової інформації в зниженні напруженості в суспільстві;

- Додаткові компетенції для журналіста в сучасних реаліях;

- Розуміння конфліктів, різних етнічних груп, і чому важко досягти примирення;

У результаті цих заходів планується отримати відповідні результати, які стануть основою у проведенні практичного дводенного семінару для представників регіональних та центральних ЗМІ по подоланню та запобіганню конфліктів.

Найбільш активні учасники проекту (представники місцевих, регіональних та національних українських ЗМІ), загалом 20 осіб, будуть запрошені до участі у дводенному практичному семінарі у м. Київ – “Засоби масової інформації та соціальна комунікація для запобігання соціальних конфліктів”.

Участь у заходах проекту безкоштовна. Організація забезпечує учасників необхідними матеріалами та харчуванням. Учасники практичного семінару (Київ) отримають компенсацію на проїзд, а також будуть забезпечені житлом та харчуванням під час проведення заходу.

Учасникам проекту будуть допомагати кваліфіковані тренери, фасилітатори, фахівці з подолання конфліктів та спеціалісти з питань миро будування з міжнародним досвідом роботи.

Графік заходів проекту буде оголошено додатково.

Якщо у вас виникли будь-які питання щодо проекту, зателефонуйте нам за номером tel:+380632147652 або напишіть на  [email protected]

Проект “Зміцнення ролі ЗМІ в розбудові миру в Україні” реалізується ГО «Демократичні та громадські ініціативи» http://www.dpi.org.ua/ (Київ) за сприяння  відділом преси, освіти та культури посольства США в Україні (Київ).


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні