Про впровадження ІПВГ в Україні дізнавалися учасники відкритої лекції у Сєвєродонецьку

З чого почався, як проходить, і які вигоди має принести процес імплементації Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) — в Україні. Про це дізналися учасники лекції 26 квітня 2017 року, яка ...

101-300x225
Про впровадження ІПВГ в Україні дізнавалися учасники відкритої лекції у Сєвєродонецьку

З чого почався, як проходить, і які вигоди має принести процес імплементації Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) — в Україні. Про це дізналися учасники лекції 26 квітня 2017 року, яка відбулася на базі Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля в Сєвєродонецьку.

 

 

Лекція стала однією з серії заходів, який розпочинає інформаційно-просвітницьку кампанію на Луганщині щодо презентації громадськості результатів другого національного звіту ІПВГ в Україні та стану впровадження Ініціативи.

Експерти від ГО «НОВА Енергія» презентували інформацію стосовно особливостей оподаткування видобу11вних компаній відповідно до українського законодавства, розповіли про екологічні та соціальні проблеми, пов’язані з видобуванням кам’яного вугілля в Луганській області, й можливі шляхи їх вирішення.

3Присутні отримали інформацію про зміст,  цілі та інструменти ІПВГ. Запровадження ІПВГ є особливо актуальним для громадськості, оскільки є інструментом для отримання достовірної інформації про кошти, сплачені видобувними компаніями за експлуатацію надр. ІПВГ також є інструментом контролю над урядом та бізнесом щодо належного управління природними ресурсами.

9На лекції презентували Положення конкурсу студентських матеріалів про результати впровадження ІПВГ в Україні та раціональне управління природними ресурсами. Конкурс пройде у рамках Всеукраїнської науково-технічної конференції «Фізико-технічні проблеми енергетики та шляхи їх вирішення 2017» на базі фізико-енергетичного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.

8Студенти вищих та спеціальних навчальних закладів були запрошені до участі у конкурсі, основними завданнями якого є:

  • стимулювання молоді до дослідження проблем запровадження ІПВГ в Україні, раціонального управління природними ресурсами видобувних регіонів.
  • сприяння донесенню повної та об’єктивної інформації за тематикою ІПВГ;
  •  збільшення обізнаності громадян про ІПВГ.

19Прийом  матеріалів в рамках конкурсу триває з 28 квітня по 7 червня 2017 року.

Детальну інформацію можна отримати на сайті ГО «НОВА Енергія».

Лекція підготовлена в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» у частині реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень.

Сайт ГО «НОВА Енергія»: http://nova-energiya.org

Група у соціальних мережах: https://www.facebook.com/groups/EnergoEfficiency/

Сторінка ГО «НОВА Енергія» на facebook: https://www.facebook.com/NOVA.ENERGIYA/

 

 


 

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи