Про роль громадян у національних реформах дискутували в Cумах
1 листопада Суми перейняли естафету від міста Рівне в рамках Марафону «Роль громадян у політичних реформах».Подібні заходи проходять у всіх куточках України та сприяють налагодженню діалогу між ...
Додано:
danilova
1 листопада Суми перейняли естафету від міста Рівне в рамках Марафону «Роль громадян у політичних реформах».
Подібні заходи проходять у всіх куточках України та сприяють налагодженню діалогу між суспільством та владою, сприяють підвищенню обізнаності громадян у політичних процесах, а головне – дають зрозуміти, що кожна думка, кожен голос має значення.
На марафон у Сумах завітало 64 учасники. Серед них були і студенти, і пенсіонери, і представники ОСББ, і члени партійних організацій та державні управлінці, викладачі та інші небайдужі сумчани.
Перша частина марафону пройшла у форматі панельної дискусії, яку представили:
- Олег Медуниця – народний депутат,
- Андріана Костенко – кандидат політичних наук, доцент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій СумДУ,
- Сергій Адаменко – аналітик Центру «Ейдос»,
- Максим Корнієнко – член громадської експертної комісії з питань бюджету,
Також до вітального слова та обговорення питань долучився керівник апарату Сумської ОДА – Дмитро Живицький.
Під час першої частини кожен зі спікерів фокусувався на певній реформі. Так, Олег Медуниця та Сергій Адаменко говорили про реформу політичних фінансів і про фінансування політпартій. Андріана Костенко поділилася інформацією з учасниками про виборчу реформу, а Максим Корнієнко – про антикорупційну.
«Я більше дізналася про реформи. А ще, тепер я не можу сказати, що я або мій голос нічого не змінить», – Анастасія (студентка).
Учасники разом з фахівцями обговорювали те, що прийняття деяких реформ є не скільки волею політиків, а скільки – тиском народу та різних організацій. На що Олег Медуниця зазначив: «І це добре, що народ тисне на депутатів. Головне, щоб усі депутати відчували цей тиск від громадськості».
Не оминули увагою і питання розподілу фінансування партій, їхню звітність, різницю між мажоритарною та пропорційною системою, і що це змінить. Обговорити також зрушення в антикорупційній реформі та як українці можуть впливати на ці всі процеси, а головне – навіщо.
Модерувала захід заступниця голови Інституту «Республіка» – Олександра Гліжинська (Скиба).
«У мене з’явилося розуміння, що не можна бути пасивною. Потрібно говорити, писати, робити звернення, ходити на вибори – і тоді це буде дійсно думка всього народу, а не олігархів», – Валерія (студентка).
Після кава-паузи на учасників чекала креативна робота за форматом Волта Діснея. Присутніх об’єднали в три групи: «критики», «мрійники» та «реалісти». Відповідно, з огляду на свою роль, вони мали сформувати план дій, який стосувався тієї чи іншої реформи.
«Про сам захід я дізнався з Інтернету, зареєструвався і прийшов. Мені сподобалося працювати поруч з молоддю, вони й справді стали більш обізнані в політиці. Також цікавим був формат роботи за Волтом Діснеєм. Усі ми були в різних командах і на одні й ті ж питання з одного боку відповідали по-різному, а з іншого – усі ми за зміни та реформи, які допоможуть нам краще жити», – Віталій (ревізор ОСББ).
На закінчення Олександра Гліжинська зазначила, що думки кожного присутнього почуті. Вони ще неодноразово будуть донесені до різних людей: політиків, чиновників, членів різних організацій. На основі усієї інформації, що буде зібрана на марафонах, Інститут «Республіка» сформує дорожню карту впровадження реформ як на місцевому, так і національному рівнях.
Марафони проходитимуть в межах проекту “Активна Громада: право вибору”, що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).