Презентували проект «Світовий тріумф Щедрика – 100 років культурної дипломатії України»
Представили проект «Світовий тріумф Щедрика – 100 років культурної дипломатії України», який був ініційований Українським центром культурних досліджень при Міністерстві культури та проводиться за ...
Додано:
Громадський Простір
Представили проект «Світовий тріумф Щедрика – 100 років культурної дипломатії України», який був ініційований Українським центром культурних досліджень при Міністерстві культури та проводиться за підтримки Українського культурного фонду. «Наш проект спрямований на те, щоб оприлюднити вперше архівні документи Центрального державного архіву вищих органів влади, які стосуються політики Української Народної Республіки в галузі культурної дипломатії», – зазначила Тіна Пересунько, автор і куратор проекту до 100-річчя культурної дипломатії України, наукова співробітниця Українського центру культурних досліджень, під час прес-брифінг в Українському кризовому медіа-центрі.
Тіна Пересунько також розповіла, що 24 січня 1919 року, рівно сто років тому, було ухвалено закон про створення Української республіканської капели, яка фінансувалась з державного бюджету. Значне фінансування капели допомогло поширити вітчизняні культурні продукти, зокрема «Щедрика», більш відомого у світі як «Carol of the bells», за межами країни. «Тоді, в дивовижно важких історичних умовах, поставала держава і поставала в також в такий спосіб, тобто культура не відкладалася на останок, коли будуть вирішені всі соціальні, продовольчі та інші проблеми, а це була частина тогочасної державної політики», – зауважив Володимир Шейко, директор Українського Інституту. Історичні факти, представлені в рамках проекту, показують, наскільки сильними були міжнародні зв’язки України у культурній сфері та яку важливість це мало для створення іміджу України закордоном. «Культурна зрілість України має стати для світу легітимізацією її політичної незалежності», – сказала Ганна Гопко, голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, коментуючи доцільність культурної дипломатії в сучасних умовах.
З матеріалами проекту можна ознайомитись за посиланням.
Джерело: УКМЦ.