Презентовано Школу організацій з розвитку підприємництва

Презентовано Школу організацій з розвитку підприємництва: дворічну програму для залучення малих та середніх підприємств до формування місцевого бізнес-клімату.2 березня 2020 року Програма USAID ...

Додано:
Civitta Ukraine

Школа організацій з розвикту підприємництва
Презентовано Школу організацій з розвитку підприємництва

Презентовано Школу організацій з розвитку підприємництва: дворічну програму для залучення малих та середніх підприємств до формування місцевого бізнес-клімату.

2 березня 2020 року Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» у співпраці з компанією CIVITTA презентували Школу організацій з розвитку підприємництва, що має на меті формування нових та розвиток існуючих організацій з розвитку підприємництва у невеликих містах України. Завдяки програмі організації зможуть краще розуміти та професійно представляти інтереси малого та середнього бізнесу, працювати над активним залученням підприємців до місцевого економічного врядування, налагодженням діалогу між владою та підприємцями та покращенням місцевого бізнес-середовища.

Школу організацій з розвитку підприємництва підтримують також урядові інституції – Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та Міністерство цифрової трансформації України.

«Малий та середній бізнес в Україні все ще потребує підтримки, а саме інформаційної та навчальної. В рамках презентаційно-консультаційної програми «доступних кредитів 5-7-9%» бізнес-семінари та навчальні програми відбуваються в обласних центрах України. В цей же час Школа організацій з розвитку підприємництва піде глибше на міста, що дасть можливість рівномірного зростання підприємництва в країні», – прокоментував запуск школи заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Дмитро Романович.

«Міністерство цифрової трансформації має амбітну мету – змінити життя людей та бізнесу за допомогою цифрової трансформації. Ми бачимо, що екосистема підтримки підприємництва в Україні відсутня. Тому беремо участь у систематизації та переведенні усіх процесів у цифру. Для цього ми запустили онлайн-платформу Дія.Бізнес, де зібрали бізнес-ідеї, кейси, безкоштовні курси, перелік державних програм та грантів та багато іншої корисної бізнесу інформації. Вже у квітні на платформі підприємці зможуть отримувати фахові онлайн-консультації з розвитку бізнесу. Якщо хочемо мати в Україні сильну екосистему підприємництва – потрібно розвивати бізнес-організації на місцях. Тому ми підтримуємо Школу організацій з розвитку підприємництва», – зазначила Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Школа організацій з розвитку підприємництва складається з двох компонентів. Фокус першого компоненту, що реалізується CIVITTA, – залучення МСП до місцевого економічного врядування, налагодження діалогу та об’єднання зусиль влади та підприємців для місцевого економічного розвитку. Другий компонент, реалізація якого розпочнеться незабаром, спрямований на моніторинг діяльності місцевої влади та збільшення прозорості у взаємодії локального бізнесу з владою.

Учасниками Школи організацій з розвитку підприємництва, а саме 1-го компоненту “Розвиток завдяки співпраці”, можуть стати неурядові організації та ініціативні групи з невеликих міст (з населенням до 100 тис. осіб), що працюють у сферах адвокації, правозахисту, консультування, розбудови зв’язків, тощо.

В рамках програми учасники дізнаються, як організаціям з розвитку підприємництва долучитись до місцевого економічного врядування та формування місцевої підприємницької екосистеми, отримають необхідні знання про моделі організацій з розвитку підприємництва та управління ними, сфокусуються на розбудові партнерських мереж та розробці ключових послуг та проєктів, дізнаються про залучення фінансування. Окрім  того, учасники Школи організацій з розвитку підприємництва отримають індивідуальну менторську підтримку та можливість залучити грантове фінансування до 7000 долл. США на реалізацію власних ініціатив, спрямованих на підтримку МСП.

«Організації з розвитку підприємництва (ОРП) – це новий крок у формуванні партнерської  взаємодії між бізнесом та місцевою владою. ОРП – це і підприємницька освіта, і захист прав підприємців, і новий рівень залучення МСП у місцеве економічне врядування, і залучення інвестицій, і створення нових робочих місць» – зазначив Любомир Чорній, керівник напряму з покращення бізнес-клімату Програми USAID «Конкурентоспроможна економіки України».

Андрій Шпаков, координатор 1-го компоненту Школи організацій з розвитку підприємництва презентував детально компонент та підкреслив – «Школа покликана зміцнити малі організації з розвитку підприємництва на локальному рівні та допомогти їм реалізувати свій потенціал у містах — стати більш ефективними, сформувати сильнi підприємницькі екосистеми та налагодити діалог з владою».

Ознайомитись з детальною інформацією про програму та заповнити заявку на участь у Школі організацій з розвитку підприємництва (1-й компонент: «Розвиток завдяки співпраці» ОРП) можна за посиланням: bit.ly/shkola_orp. Організатори планують відібрати щонайменше 25 учасників з 15+ міст / громад. Прийом заявок триватиме до 17 березня 2020 року включно.

Школа організацій з розвитку підприємництва реалізується за підтримки Програми USAID«Конкурентоспроможна економіка України» у співпраці з компанією CIVITTA.

Довідково:

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також сприяє формуванню ефективної торгової політики, щоб забезпечити МСП можливістю скористатись перевагами від міжнародної торгівлі.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Проблеми та виклики громад північного прикордоння: на Волині відбувся обмін досвідом

На робочому засіданні Ради ВПО (Берислав) вирішили провести нове анкетування

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу