Презентовано програму “Єднання заради дії”

 25 січня 2021 року   відбулося відкриття програми «Єднання заради дії» . Захід об’єднав внутрішньо переміщених осіб (ВПО), представників міжнародних, національних та локальних організацій, які ...

Додано:
Daria Detska

United Voices in Action - UKR_page-0001
Презентовано програму “Єднання заради дії”

 25 січня 2021 року   відбулося відкриття програми «Єднання заради дії» . Захід об’єднав внутрішньо переміщених осіб (ВПО), представників міжнародних, національних та локальних організацій, які працюють з темою внутрішньо переміщених осіб в Україні.  

Запис події можна знайти за посиланням.

«Єднання заради дії»  – це дворічна програма, яка має на меті сприяти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) в Україні у набутті цінних навичок вирішення конфліктів та адвокації задля зменшення їх вразливості та підвищення згуртованості населення в 25 громадах у 12 областях України. Зокрема, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Львівська, Одеська, Полтавська, Тернопільська, Харківська, Херсонська та Черкаська області.

Програма впроваджується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX в Україні) у співпраці з благодійним фондом «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» (БФ «CCC») за підтримки Державного департаменту США.

До привітань приєдналися також Юлія Єршова, головна спеціалістка відділу з питань доступу до адміністративних послуг Департаменту соціально-гуманітарної політики та внутрішньо переміщених осіб Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Дермот Гамільтон, директор благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез».

Після вступних слів та привітань, відбулась презентація відео «Що для мене означає належати до громади», створене майбутніми бенефіціарами програми з усієї України.

Команда програми «Єднання заради дії»  надала детальну інформацію про основні завдання, що стоять перед командою проєкту, зокрема: 

  • ВПО та приймаючі громади мають змогу застосовувати передовий досвід у відстоюванні своїх прав та проведення заходів щодо соціальної згуртованості у своїх громадах.
  • ВПО та приймаючі громади підвищують міжгрупову соціальну згуртованість за допомогою спільних громадських проєктів для вирішення питань, що становлять взаємний інтерес та пом’якшують фактори, які посилюють напруженість.
  • Місцеві та регіональні плани інтеграції ВПО та їх впровадження здійснюються за участю ВПО та адвокаційних груп для кращого задоволення потреб маргіналізованих груп населення.

«Мета нашого проєкту – зміцнити соціальний капітал ВПО, зробити їх менш вразливими, забезпечити власний внесок  ВПО в розробку інтеграційних планів» – підкреслила старша програмна менеджерка, Тетяна Дементьєва.  

«Протягом двох років ми будемо працювати через формати, які вже добре себе зарекомендували за роки нашої діяльності в Україні. В регіонах ми будемо спиратися на офіси радників з питань ВПО, завданням яких буде тримати проблематику ВПО у фокусі. Оскільки проблем насправді багато і деякі можуть забуватися або заміщуватися іншими турботами», – повідомила  Ольга Іванова, операційна директорка благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез.

На відкритті програми було анонсовано пошук регіональних представників та представниць програми «Єднання заради дії», які допоможуть побудувати міцні мости з цільовими громадами.

«Наші регіональні представники  –  це люди з різним життєвим досвідом, які є активними у своїх громадах, мотивовані сприяти згуртованості з-поміж ВПО і мешканцями приймаючих громад, та прагнуть узяти участь в діяльності програми «Єднання заради дії». Регіональні представники програми співпрацюватимуть через соціальні мережі, спільні програмні активності, навчальні заходи, ініціативи, щоби надавати консультації та дорадчі послуги під час роботи з такими темами: адвокація, згуртованість громад, розв’язання конфліктів, правова допомога, протидія гендерному насильству, інфомедійна грамотність, аналіз політик, та потреби різних груп населення»  – зазначила  старша програмна менеджерка, Тетяна Дементьєва.

Під час панельних дискусій  1) «Бачити один  одного як партнера: боротьба зі стереотипами, упередженнями та згуртованість громади» та 2) «Адаптація до нових обставин: кар’єрні та освітні можливості для ВПО» представники міжнародних, національних та місцевих організацій представили свій досвід та ідеї з вирішення нагальних проблем, з якими сьогодні стикаються переміщені особи та приймаючі громади в Україні:

  • Теоретичні розуміння, як працюють стереотипи і як їх долати  
  • Досвід інших країн щодо інтеграційних програм і як їх застосувати в Україні
  • Успішні кейси  ВПО, їх взаємодію на нових місцяхз місцевими мешканцями
  • Технологічні проєкти, які згуртовують громаду та розвивають економіку Сходу  України
  • Що ВПО можуть зробити для себе й одне для одного, аби зробити переселення та адаптацію  на новому місці  більш комфортнішим. 
  • Напрями роботи з навчання адвокації молодих ГО, що опікуються захистом  прав ВПО.
  • Інтеграційні можливості, які надають організації для ВПО.
  • Як фандрейзингові платформи допомагають залучати кошти для реалізації проєктів.

Захід завершився живою театральною виставою «Я просто хочу жити!», Слави Жили, режисера та директора Київського академічного театру «Актор»,  яка складається з 6 історій людей, що змушені були покинути свої домівки. Вистава надає можливість висловлення справжніх і дуже схожих емоцій та почуттів, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи та біженці, які опиняються в нових обставинах.


Тематика публікації:                         

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку