Правозахисники сприятимуть проведенню вільних та чесних місцевих виборів

Консультування виборців та кандидатів, публічні лекції в громадах та тренінги для членів дільничних виборчих комісій – це лише частина із заходів, які проведе Всеукраїнська коаліція з надання ...

Додано:
Viktor Tarasov

Voting_6
Правозахисники сприятимуть проведенню вільних та чесних місцевих виборів

Консультування виборців та кандидатів, публічні лекції в громадах та тренінги для членів дільничних виборчих комісій – це лише частина із заходів, які проведе Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги задля сприяння проведенню прозорих та чесних перших виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах.

Проект впроваджується в 10 областях нашої держави. Його реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги у співпраці з низкою  регіональних неурядових організацій за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).

В рамках проекту виборців інформують про їхні законні права та можливості захисту свого прав обирати, або бути обраним на посади до місцевої влади. Кваліфіковані юристи надають первинну і вторинну правову допомогу: консультують виборців та кандидатів, зокрема, через Skype, готують необхідні процесуальні документи та, за необхідності, представляють інтереси людей у судах. Основною цільовою групою проекту є виборці, які братимуть участь в місцевих виборах до новостворених об’єднаних територіальних громад.

«Дуже важливо щоби мешканці новостворених ОТГ якомога активніше брали участь у виборах щоб обрати саме таку владу, яка їм потрібна. На мою думку, місцеві вибори навіть важливіші ніж загальнодержавні. Бо саме на місцевих виборах людина голосує за те яка буде лікарня та школа, які будуть дороги, як буде розвиватися громада. Тут кожен голос важливий, оскільки 90% людей переконані, що їхній голос нічого не вартий і немає сенсу ходити на вибори» – розповідає виконавчий директор Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги Віталій Місяць.

 Одним з найважливіших завдань для держави на сьогодні є проведення вільних, справедливих та прозорих місцевих виборів до новостворених об’єднаних територіальних громад. Насамперед потрібно забезпечити можливості всім виборцям проголосувати та зробити усвідомлений вибір. Зокрема, минулий досвід виборів в Україні засвідчив, що значна кількість громадян були позбавлені громадянських прав через порушення законодавства щодо списків виборців або проблемами з належною реєстрацією. Особливо це актуально на сьогодні, коли чимало громадян знаходяться поза межами свого постійного місця проживання. Тож члени Коаліції надаватимуть усю можливу допомогу виборцям, аби таких випадків було якомога менше.

 Проект «Вільні та чесні місцеві вибори» реалізовується у Івано-Франківській, Тернопільській,  Миколаївській, Херсонській, Рівненській, Волинській, Сумській, Хмельницькій, Вінницькій та Чернігівській областях.

Для отримання безоплатної правової допомоги у сфері виборчого права громадяни можуть звертатися до партнерів проекту в регіонах www.pravoonline.org.ua


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

НЕФКО на конференції ReBuild Ukraine: «Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії», але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін

Міжнародна технічна допомога та її облік: зустріч голів громад Донеччини