Правозахисники надають допомогу переселенцям у Шевченківському районі

Так, Центр підтримки і консультацій для вимушених переселенців «Станція Чугуїв» не тільки надає безкоштовні інформаційні, правові та психологічні послуги для ВПО з м. Чугуєва та Чугуївського району, ...

ВПО
Правозахисники надають допомогу переселенцям у Шевченківському районі

Так, Центр підтримки і консультацій для вимушених переселенців «Станція Чугуїв» не тільки надає безкоштовні інформаційні, правові та психологічні послуги для ВПО з м. Чугуєва та Чугуївського району, але й налагоджує виїзні прийоми у села та селища сусідніх районів.

Сьогодні в Харківській області проживає понад 180 тисяч переселенців і, на жаль, потік людей, які вимушено залишили свої будинки в зоні АТО, продовжує зростати.

Опинившись відірваними від домівки, без зв’язків і знайомих, нерідко без засобів до існування і документів, більшість переселенців потрапляє в розряд найбільш уразливих верств населення, які гостро потребують допомоги, причому не тільки гуманітарної.

«Виходячи з результатів нашого моніторингу, основні проблеми вимушених переселенців – це недостатня інформованість, відсутність безкоштовної кваліфікованої юридичної допомоги і труднощі з адаптацією в нових умовах», – відзначив голова Харківського офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) Аслак Сулумсмуен.

Саме для вирішення цих проблем у місцях масового проживання переселенців і був розроблений проект «Станція Регіон», в рамках якого на Харківщині додатково відкрито 5 пунктів допомоги внутрішньо переміщеним особам: в Ізюмі, Барвінковому, Куп’янську-Вузловому, Балаклеї та Чугуєві.

Так, Центр підтримки і консультацій для вимушених переселенців «Станція Чугуїв» не тільки надає безкоштовні інформаційні, правові та психологічні послуги для ВПО з м. Чугуєва та Чугуївського району, але й налагоджує виїзні прийоми у села та селища сусідніх Печенізького та Шевченківського районів.

Зокрема, з початку роботи «Станції Чугуїв» (з 15 липня), основну увагу виїзних бригад наразі було спрямовано на відвідування сільських рад Шевченківського району, на базі яких здійснювався прийом вимушених переселенців.

Правозахисники-волонтери – юрист та психолог, а також сам голова ЧПГ Роман Лихачов, – за цей час побували у Великохуторській, Новомиколаївській, Семенівській та Старовірівській сільрадах.

Останній виїзний прийом відбувся днями у селі Гетьманівка, в якому зареєстровано 19 вимушених переселенців.

Тих із них, що прийшли на прийом, турбували питання соціального захисту, одержання допомоги на оренду житла, отримання медичних послуг тощо.

Волонтер ЧПГ юрисконсульт Юлія Марукян надала контакти телефонної «гарячої лінії» «Станції Чугуїв» для ВПО (097-069-49-72), роз’яснила порядок отримання вторинної правової допомоги відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», а також з’ясувала потреби переселенців в отриманні гуманітарної допомоги.

Як зазначає голова ЧПГ Роман Лихачов, на прийоми в селах Шевченківського району, звісно, приходили не тільки вимушені переселенці, але й місцеві жителі. І правозахисники нікому не відмовляли, адже в сучасних умовах багато наших співгромадян знаходяться у скрутному матеріальному становищі та просто не мають змоги оплатити консультацію юриста. Проте цільовою групою «Станції Чугуїв» є саме вимушені переселенці, оскільки ці люди найбільш вразливі, до того ж часто піддаються дискримінації. Наприклад, переселенцям складно влаштуватися на роботу – їх часто не хочуть брати. Крім складнощів з житлом, соціальним та пенсійним забезпеченням, працевлаштуванням накладаються ще й проблеми, пов’язані з нестійким положенням цих людей в нових місцях проживання.

Отже, роботу з вимушеними переселенцями «Станція Чугуїв» продовжуватиме. І виїзні прийоми будуть здійснюватися не тільки в Шевченківському, а й у Печенізькому та Чугуївському районах Харківської області.

Нагадаємо, Центр підтримки і консультацій для вимушених переселенців «Станція Чугуїв» (м. Чугуїв, вул. Р. Люксембург, 14) працює на базі «Чугуївської правозахисної групи» в рамках проекту «Станція Регіон» за підтримки УВКБ ООН.

Автор : Юрій Чумак


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку