Правова підтримка селян Дніпропетровської області в дії

З вересня 2017 року громадською організацією «Фонд підтримки демократичних ініціатив Придніпров’я» розпочалась робота з реалізації проекту "Посилення правових можливостей селян та протидія корупції в ...

Додано:
democracydnepr

Print
Правова підтримка селян Дніпропетровської області в дії

З вересня 2017 року громадською організацією «Фонд підтримки демократичних ініціатив Придніпров’я» розпочалась робота з реалізації проекту “Посилення правових можливостей селян та протидія корупції в сільських районах Дніпропетровський області”. Вже зараз селяни можуть звернутись за консультацією на «гарячу лінію» та Skype-консультацій на базі “Офісів правозахисту селян-землевласників”, які почали працювати з жовтня 2017 в Новомосковському та П’ятихатському районах.

«Не дивлячись на те, що робота офісів розпочата зовсім нещодавно, до правозахисників організації на телефонну гарячу лінію та особисто звернулось вже більше 80 осіб з різними питаннями, пов’язаними з порушенням їх прав володіння та користування землею та інших майнових прав. Юристами організації по кожному зверненню були надані безоплатні правові консультації та за двома зверненнями направлені запити до державних органів. З метою підвищення доступу до правосуддя селянам, землевласникам, власникам майнових паїв і фермерам у випадках потерпання від корупції чиновників, юристами надається безоплатна первинна правова допомога, а у разі потреби проводиться підготовка до судового звернення», – зазначив керівник організації – Руслан Філіпчук.

За аналізом звернень на сьогодні, більшість питань стосується порушень фермерськими господарствами – орендарями земельного законодавства і прав селян – землевласників при укладенні та виконанні умов договорів оренди земельних паїв. Такі правопорушення відбуваються більшою мірою через низьку правову обізнаність селян, які підписуючи договори оренди землі, не розуміють юридичних наслідків тих чи інших умов договору, а іноді взагалі такі умови не читають. Крім того здебільшого фермерські господарства – орендарі є монополістами в певній місцевості. А це означає, що селяни – власники паїв позбавлені права вибору між більш чи менш кращими умовами оренди земельного паю. Боючись втратити хоча б якусь можливість отримати прибуток за землю, селяни змушені погоджуватись із нав’язаними їм фермерським господарством, як правило кабалістичними та протиправними умовами договору.

Також з метою реалізації Програми щодо посилення правових можливостей, сприяння правовому захисту та доступу до правосуддя мешканців сільських районів Дніпропетровської області найближчим часом планується проведення виїзних консультацій юристів Офісів правозахисту селян-землевласників в Новомосковському, П’ятихатському, Дніпровському та Покровському районах.

Отримати безоплатну консультацію або записатись на прийом до юристів в Новомосковському, П’ятихатському, Дніпровському та Покровському районах можна за телефонами “гарячої” лінії:

093 576 1552; 098 306 5015.

Проект “Посилення правових можливостей селян та протидія корупції в сільських районах Дніпропетровської області” реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями