Правова допомога жінкам та дітям з вразливих груп в умовах пандемії

В умовах пандемії та впровадження карантинних обмежень Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари особливу увагу звертає на надання безоплатної правової допомоги жінкам та дітям з вразливих груп. ...

Эммануил_допомога
Правова допомога жінкам та дітям з вразливих груп в умовах пандемії
В умовах пандемії та впровадження карантинних обмежень Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари особливу увагу звертає на надання безоплатної правової допомоги жінкам та дітям з вразливих груп. Зокрема, правники Центру на постійній основі консультують та допомагають жінкам, які перебувають в обласному Центрі матері та дитини «Мрія», який працює в Татарбунарському районі на базі Благодійного фонду «Еммануїл». Додатково відслідковуються всі випадки дискримінації за ознакою статі, соціального статусу, стану здоров’я.

Партнерські відносини Громадського центру правосуддя та Благодійного фонду «Еммануїл» формалізовані через підписаний Меморандум про спільну діяльність. В умовах пандемії, коли у клієнток обласного Центру матері та дитини «Мрія» збільшилась кількість правових проблем, правники Громадського центру правосуддя надають безоплатну правову допомогу в оперативному режимі, в тому числі через виїзди до Центру. Переважно правники допомагають у справах щодо визначення місця проживання дитини, отримання документів, позбавлення батьківських прав, виселення із житла тощо. Також відбуваються постійні координаційні зустрічі з представниками Центру для планування та узгодження програм підтримки жінок з вразливих груп в умовах пандемії. Чергова така зустріч відбулась 12 травня в офісі Громадського центру правосуддя, участь в якій прийняли керівник БФ «Еммануїл» Анатолій Бабенко, керівниця Будинку матері та дитини «Життя» Руслана Чобану та керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко.

1 травня, незважаючи на вихідний день, за запитом керівника БФ «Еммануїл» Анатолія Бабенко правники Громадського центру правосуддя надали оперативну правову  допомогу та підготували звернення до поліції та інших місцевих органів влади. Справа стосувалася залишення шестимісячної дитини без батьківського піклування, а також фізичній небезпеці клієнтів та персоналу Центру матері та дитини. Керівником Громадського центру правосуддя було викликано групу швидкого реагування місцевої поліції та дільничного офіцера поліції. Надалі, відповідно до пункту 31 постанови Кабінету  Міністрів України від 24 вересня 2008 року №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування пов’язаної  із захистом дітей», було підготовлено та направлено повідомлення про залишення дитини без батьківського піклування. Також до вирішення цієї ситуації було долучено медіатора Центру.

4 травня правники Громадського центру правосуддя допомогли вирішити питання щодо видачі породіллі свідоцтва про народження дитини. Насьогодні чинне законодавство України дозволяє зареєструвати дитину в органах державної реєстрації актів цивільного стану за місцем її народження, що підтверджується довідкою медичної установи, або за місцем проживання її батьків (чи одного з них), яке визначається за місцем реєстрації у паспорті. Виходячи з обставин, які склалися на момент народження дитини, та враховуючи, що реєстрація місця проживання матері не співпадає з місцем народження дитини, керівник Центру спільно з керівником районного відділу ДРАЦСу домовилися щодо подання до відділу пакету документів і подальшої реєстрації дитини та видачі матері дитини свідоцтва про народження її малюка.

Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як  мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку