Правоспроможна громада: перші успіхи у 2021

Поки триває конкурс “Правоспроможна громада 2021”, команди, які приєдналися до програми у попередні роки, продовжують свою активну діяльність і діляться з нами  новими досягненнями у вдосконаленні ...

Додано:
legal_dev_network

youth-legal-club
Правоспроможна громада: перші успіхи у 2021

Поки триває конкурс “Правоспроможна громада 2021”, команди, які приєдналися до програми у попередні роки, продовжують свою активну діяльність і діляться з нами  новими досягненнями у вдосконаленні доступу до правосуддя для мешканців своїх громад. 

Нагадаємо, що програма “Правоспроможна громада”, покликана допомогти провести  дослідження правових проблем та потреб серед мешканців громад, щоб розробити та запропонувати рішення, які дозволять вирішити виявлені проблеми. Тобто, її метою є дослідити реальні потреби мешканців українських громад у сфері правосуддя. І вже на основі результатів цих досліджень пропонувати місцевому самоврядуванню можливі варіанти подолання викликів.

Наприклад, команда Хмільника (Вінницька область) проадвокатувала затвердження міською радою Положення про старост Хмільницької територіальної громади, яким визначено повноваження та обов’язки місцевих старост. Одним з таких обов’язків визначено надання первинної правової допомоги.

На фото: Віталій Дорох, координатор ініціативної групи Хмільника (Вінницька область) та Олена Черній, експертка групи

Віталій Дорох, координатор команди Хмільника коментує цю подію: 

«Доповнення до Положення було розроблено експерткою нашої громадської організації «ПРАВО» та депутаткою міської ради Оленою Черній.

Тепер, окрім обов’язку надавати первинну правову допомогу, старости також мають сприяти утворенню та діяльності органів самоорганізації населення, організації та проведенню загальних зборів, громадських слухань та інших форм безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого зна­чення, здійснювати реєстрацію місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання/перебування на території відповідних населених пунктів, вчиняти певні нотаріальні дії та інші повноваження». 

На фото: Олександр Литвиненко, селищний голова Червоної Слободи (Черкаська область), Петро Бурлаченко, координатор команди Червонослобідської громади, Олексій Кучер, експерт команди.

Команда Червоної Слободи (Черкаська область) розпочала реалізацію проєкту “Правоспроможна громада Червонослобідської ОТГ, Черкаської області”, який буде втілено в життя за фінансової підтримки МФ “Відродження” та наставництва експертів програми “Правоспроможна громада”. 

Петро Бурлаченко, координатор команди Червонослобідської громади розповідає про останні досягнення: 

“Ми в активній фазі реалізації проєкту. Нами було остаточно розподілено обов’язки та визначено учасників проєкту. Вже відбулися роботі зустріч з новообраним головою нашої громади та синхронізована діяльність. 

Цей проєкт важливий для нашої громади, він покликаний не тільки створити на місцевому рівні можливості  отримати безоплатну первинну правову допомогу, а й передбачає підвищення рівня правової обізнаності та правової спроможності мешканців Червонослобідської територіальної громади. Ми прагнемо у довгостроковій перспективі перевести рівень життя мешканців громади на вищий рівень.”

На фото: учасники шкільного правового клубу з Широкого (Запорізька область)

Ініціативна група Широкого (Запорізька область) розпочала реалізацію проєкту “Підвищення правової культури серед молоді Широківської громади” за  підтримки МФ “Відродження”. Проєктом зокрема передбачений онлайн курс для школярів, котрі об’єднались у “Правовий клуб”. У межах цього курсу експерти у сфері права інтерактивній формі викладають школярам актуальні правові теми. Вже відбулися вебінари за такими темами: 

  • “Права людини: навіщо їх знати і використовувати”;
  • “Право на працю”;
  • “ Захист прав споживачів ”.

Попереду ще багато цікавих та важливих тем. На сьогодні за ініціативи шкільної молоді та вчителів створено вісім правових клубів – у кожному закладі освіти Широківської громади. До роботи цих клубів долучились старшокласники й лідери та лідерки учнівського самоврядування шкіл – загалом 80 дівчат і хлопців з різних поселень громади. 

На фото: представниці команди Узинської територіальної громади (Київська область) Інна Милишко та Ольга Настіна презентують місцевим депутатам результати дослідження, проведеного в межах програми “Правоспроможна громада” у 2020 році

Група Узину (Київська область) презентувала результати дослідження, проведеного у 2020 році, новообраним депутатам міської ради та уклали перші домовленості щодо співпраці.

Ольга Настіна, координаторка команди Узинської  громади підсумовує останні досягнення: 

“Завершили 2020 рік презентацією для новообраного депутатського корпусу Узинської міської ради результатів дослідження правових та безпекових потреб мешканців Узинської ОТГ: проблеми безпеки (доступ до медичних послуг, забруднене повітря, неосвітлені вулиці та відсутність асфальтового покриття) людей  турбують більше, ніж можливість отримати безоплатну юридичну консультацію. 

Однак, далеко не всі усвідомлюють, що вчасна правова допомога вирішує велику кількість проблем, у тому числі й безпекових. Представлені депутатам рекомендації за результатами дослідження були напрацьовані спільно з жителями громади та спеціалістами виконавчого комітету, то ж у 2021 році на нас чекають неабиякі випробування на міцність адвокаційної компанії, яку розробляли усією командою Програми “Правоспроможна громада”. На меті – створення в Узинській громаді сталої системи доступу до безоплатної правової допомоги за кошти громади, оскільки того вимагає Конституція України та самі громади.”

В цій публікації ми поділилися основними досягненнями команд-учасниць програми “Правоспроможна громада”. Всі команди мають свої робочі плани, що втілюються в життя, незважаючи на виклики та адаптуючись під ті карантинні обмеження, що впроваджуються зараз в регіонах України. 

Навчально-практична програма “Правоспроможна громада” впроваджується Українською школою практичних знань з питань доступу до правосуддя з 2019 року на базі мережі правових клубів #PRAVOKATOR за підтримки Координаційного центру з надання правової допомогиМіжнародного фонду “Відродження”Української фундації правової допомоги та безпосередньо адмініструється Мережею правового розвитку.


Тематика публікації:             

Останні публікації цього розділу:

Міжнародна технічна допомога та її облік: зустріч голів громад Донеччини

У Львові відбулась вулична акція «Насильство — не традиція»

«Ба та Ді проти брехні»: медіа ШоТам презентує новий проєкт для старшого покоління

Рік завершується, а робота в третьому секторі ні

Платформа майбутньої професії: В Україні розвиватимуть напрямок профорієнтації підлітків з вразливих категорій населення

Женевська декларація прав дитини 2024