Працюємо з хештегом #змінюємолюдей

Коли завершення є початком... 17-19 листопада 2017 року у затишному центрі “Світлиця” (м. Львів - Брюховичі) Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) разом з громадськими активістами різних ...

Додано:
ІСКМ

DSC_0449
Працюємо з хештегом #змінюємолюдей

Коли завершення є початком… 17-19 листопада 2017 року у затишному центрі “Світлиця” (м. Львів – Брюховичі) Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) разом з громадськими активістами різних регіонів України, експертами та тренерами підводили підсумки проекту “Школа громадської участі-3”, який реалізується за фінансової підтримки Фонду ім. Ч. С. Мотта.

Учасники проекту (40 громадських активістів з 20 громад) розпочали своє навчання у Школі-3 з початку 2016 року. Протягом двох років, учасники пройшли декілька тренінгів, які проводили не тільки провідні експерти України в громадському секторі, а й випускники Школи-1,2. Конференція “Соціальна анімація для розвитку культури та громад-3” стала фінальним етапом проекту учасників, які стали випускниками Школи-3.

Перший день розпочали з пленарної дискусії “Розвиток культури та громад в умовах змін” – чи може заклад культури стати майданчиком для розвитку територій, чи є ця форма дієвою, особливо в нинішніх умовах реформ. Модератором виступила Олена Кваша (Філія Національної телекомпанії України “Кіровоградська регіональна дирекція” (м. Кропивницький). Учасниками стали Лев Абрамов (президент ІСКМ, м. Кропивницький), Ірина Таран (ГО “Жіночі ініціативи” (м. Пирятин, Полтавська область), Віталій Моргун (центр “Тамариск”, м. Дніпро). Питаннями та репліками від учасників, колективною роботою дискутували на задану тему.DSC_0122

Далі учасники мали змогу прослухати тренінгові сесії. Серед яких, “Історичний скан розвитку громадського руху в Україні” (Ксенія Ємшина, ГО “Реформи разом”, м. Львів), де було проаналізовано історію, певні події, цикли, які відбувалися в громадському русі.

Тренінгова сесія “Дієві практики комунікації та співпраці в громадах. Вплив Децентралізації та Євроінтеграції” (Олена Кочанова, Центр “Персона”, м. Павлоград, Дніпропетровська область). Тема, які наразі є актуальними і учасники поділилися своїми думками і баченням.

Тренінгова сесія “Як навчитись домовлятися, використовуючи відновний підхід” (Ірина Таран, ГО “Жіночі ініціативи”, м. Пирятин, Полтавська область). Метою сесії було познайомити учасників з відновним підходом , який максимально задовольняє інтереси усіх зацікавлених сторін, відновлює довіру між владою та громадою та дозволяє вибудувати ефективні партнерські стосунки у довгостроковій перспективі, а також сформувати в учасників тренінгу розуміння поняття «конфлікт» та «шляхи вирішення конфлікту».

DSC_0098Тренінгова сесія “Використання нових інформаційних технологій з метою розвитку громад” Наталія Литвина (ГО “Волинські перспективи”, м. Луцьк). Учасники мали змогу дізнатися про можливості доступу до сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, а також ресурси, які надалі можна використовувати задля розвитку громади.

Тренінгова сесія “Основні підходи, які використовують громадські активісти у процесі розвитку місцевої громади” (Віталій Моргун, центр “Тамариск”, м. Дніпро) на прикладі взаємодії Підгородненського міського будинку культури та громадських організацій.

Тренінгова сесія “Розвиток громадських ініціатив в епоху діджиталізації” (Валерій Луц, експерт-консультант, керівник діджітал-агенства Be Famous Studio, співзасновник ряду компаній у галузі захисту прав інтелектуальної власності та використання цифрового медійного контенту, м. Київ), на якій учасники мали змогу дізнатися про сучасний демографічний стан та залучення користувачів України у глобальне цифрове середовище та як же діджиталізувати наше повсякденне життя.DSC_0334

Тренінгова сесія “Роль громадських активістів в процесі децентралізації: можливості та виклики” (Леонід Жовтило, ГО “Фонд розвитку ініціативи громади”, м. Мала Виска, Кіровоградська область). В чому суть децентралізації, досвід Маловиськівської об’єднаної територіальної громади Кіровоградської області.

Тренінгова сесія “Лобізм на місцевому рівні” (Микола Толстік, ГО “Школа життя”, с. Нова Чернещина, Харківська область). Учасники познайомились з тенденціями розвитку освіти, з напрямками лобіювання, способами та ін.

По завершенню всі присутні мали змогу поділитися своїми емоціями, подальшими кроками. Проект “Школа громадської участі-3” – підсумки зроблено. Далі буде…

“Ми працюємо з людьми і заради людей, які є основою успіху громади” – ІСКМ.


Тематика публікації:                        

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу