Практики роботи молодіжних громадських рад в Західній Україні

Практиками обмінялися учасники семінару, який проводився Центром громадської адвокатури 6-7 березня 2020 року на Івано-Франківщині.В рамках проекту «Посилення участі молодих лідерів в об’єднаних ...

DSC_7551
Практики роботи молодіжних громадських рад в Західній Україні

Практиками обмінялися учасники семінару, який проводився Центром громадської адвокатури 6-7 березня 2020 року на Івано-Франківщині.

В рамках проекту «Посилення участі молодих лідерів в об’єднаних територіальних громадах в Західній Україні», що стартував у травні 2019 р., проведена серія навчань. Так, у червні у дводенному семінарі щодо посилення інституційної спроможності роботи з молоддю в громаді взяли участь молодіжні лідери із ОТГ Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської областей, в яких сформовані команди молодіжних рад, так і інші молодіжні осередки. Впродовж наступних навчань команди із шести ОТГ, в яких сформовані молодіжні громадські ради, працювали над стратегічним  плануванням, брендуванням, а також планували системну роботу, практикувались у проведенні заходів для молоді в громаді.

Активісти молодіжних рад Новострілищанської ОТГ,  Старобогородчанської ОТГ, Тростянецької ОТГ, Золотниківської ОТГ, Дублянської ОТГ, Скалатської ОТГ переконані, що молодіжна громадська рада є цікавим та дієвим механізмом громадської участі молоді у житті громади. Під час проекту мережа молодіжних громадських рад сформувала буклет про те, як молодь розуміє, що таке DSC_7645молодіжна рада та як мотивувати до участі в ній інших. На думку молоді, молодіжна громадська рада – це представницьке об’єднання молоді та простір, де вона почувається вільною, дізнається нове, розвивається та згуртовується навколо розвитку громади.

Під час семінару 6-7 березня підбивались підсумки роботи проекту. Команди молодіжних громадських рад презентували результати роботи за рік, виклики, з якими доводилось працювати та плани наступної роботи. Наступного дня насиченого семінару активісти працювали на базі громадського простору у Старобогородчанській об’єднаній громаді Івано-Франківської області. Молодіжні представники громад відвідали «антикафе» молодіжної ради, в якому є чимало цікавого для молоді. На базі простору  можна поспілкуватись на навчатись у невимушеній атмосфері, пригощають смачними кавовими напоями, «чорним» морозивом, є можливості переглянути сучасні фільми, зіграти в ігри  та організовані інші цікаві для молоді заняття, якими навряд чи можуть похвалитись сільські території. Голова молодіжної ради Леся Клим’юк поділилась  досвідом формування DSC_7721цього простору, який є результатом наполегливої і клопіткої праці членів команди, співпраці із спонсорами, проектами і владою.

Також учасники семінару попрацювали у групах для пошуку вирішення питань, які є актуальними для розвитку молодіжних рад в громадах. Учасники намагались спільно із тренерами опрацювати питання подальших дій, можливостей співпраці в DSC_7717мережі, пошуку ресурсів для забезпечення системної роботи, а також підвищення знань та компетенцій членів команд.

 

Захід реалізовано в рамах проекту «Посилення участі молодих лідерів в об’єднаних територіальних громадах в Західній Україні», що виконує ГО «Центр громадської адвокатури» та МГО «Комітет підтримки молодіжного самоврядування» за сприяння Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку