Практичні поради для роботодавців при користуванні е-сервісами Пенсійного Фонду України

«U-LEAD з Європою» організувала інформаційну сесію, на якій учасники розібралися з новаціями електронних сервісів ПФУ та особливостями сервісу «е-лікарняний», дізналися про типові помилки під час ...

Додано:
Oksana Stelmakh

Linking up with some fellow successful entrepreneurs
Практичні поради для роботодавців при користуванні е-сервісами Пенсійного Фонду України

«U-LEAD з Європою» організувала інформаційну сесію, на якій учасники розібралися з новаціями електронних сервісів ПФУ та особливостями сервісу «е-лікарняний», дізналися про типові помилки під час заповнення е-документів і прояснили тонкощі оплати лікарняних.

Представники громад неодноразово зверталися до радників офісу «U-LEAD з Європою» в Запорізькій області у зв’язку зі змінами законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Також питання спричинила передача повноважень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності Пенсійному фонду України.

Відповідаючи на запит місцевого самоврядування, ми організували інформаційну сесію, яку провели Анастасія Лозицька та Ірина Юрченко, представниці Головного Управління ПФУ в Запорізькій області”, – розповіла Тетяна Бордюг, керівниця регіонального офісу U-LEAD.

Спікерки ознайомили учасників із нормами чинного законодавства, що регулюють правовий порядок дій роботодавця під час користування електронними сервісами ПФУ. Вони пояснили алгоритм взаємодії роботодавця з ПФУ та налагодження системного процесу щодо порядку обліку трудової діяльності працівника в електронній формі. Також учасники отримали рекомендації щодо роботи з електронними лікарняними й електронним обліком трудової діяльності.

Роботодавець отримує повідомлення про сформований листок непрацездатності працівника через свій кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ. Цей е-лікарняний, сформований в Електронному реєстрі листків непрацездатності, є підставою для призначення допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, вагітністю та пологами”, — наголосили спікерки.

Особливу увагу приділили виплаті лікарняних сумісникам. З 1 січня діє нова редакція Закону України від 23.09.1999 № 1105 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», тож змінилися правила виплати лікарняних і декретних працівникам, які є сумісниками.

“У ч. 1 ст. 22 Закону № 1105 зазначено, що “допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю (включно з доглядом за хворою дитиною), у зв’язку з вагітністю та пологами надається застрахованим особам за основним місцем роботи або за місцем роботи за сумісництвом”, — зазначила Ірина Юрченко.

І додала, що перші 5 днів тимчасової непрацездатного можуть оплачуватися як на основному місці роботи, так і за сумісництвом, оскільки норми Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001. № 1266, не змінені.

Спікерки також розібрали помилки, яких допускаються користувачі під час роботи з е-сервісами ПФУ. Анастасія Лозицька звернула увагу на важливість дотримання інструкцій та вимог служби щодо оцифрування трудових книжок та кадрових документів (кольору скан-копій, які завантажуються, розміру файлів та їхніх найменувань тощо).

Важливим моментом є двосторонній аудит як з боку роботодавця, так і працівника. Робітник може в будь-який зручний для нього час зайти у свій особистий кабінет на порталі ПФУ й перевірити правильність даних щодо себе та виправити їх. Такий підхід допоможе уникнути непорозумінь у подальшому”, — зазначила вона.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку