Понад 33 тисячі клієнтів отримали безоплатну правову допомогу на Донеччині у 2020 році

Одна з наших цінностей – це прозорість і підзвітність перед громадянами та партнерами. Саме тому ми радо зустрічаємося з партнерами аби поділитись нашими досягненнями, обговорити проблемні моменти у ...

офіс тренінг семінар
Понад 33 тисячі клієнтів отримали безоплатну правову допомогу на Донеччині у 2020 році

Одна з наших цінностей – це прозорість і підзвітність перед громадянами та партнерами. Саме тому ми радо зустрічаємося з партнерами аби поділитись нашими досягненнями, обговорити проблемні моменти у забезпеченні доступу до правосуддя та знайти  шляхи їх вирішення.

«Хочу подякувати всім нашим партнерам, всім організаціям, з якими ми співпрацюємо реалізуючи наші завдання» – привітав учасників директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях, Павло Наливайко.

директор Регіонального центру

директор Регіонального центру

Так, Регіональним центром у 2020  році було видано більш як 11 тисяч доручень у кримінальних та адміністративних справах, з них понад 5 тисяч доручень по Донецькій  області. При цьому, не було жодного випадку невидачі доручення для забезпечення права на захист затриманих або виконання ухвал та постанов.

В результаті роботи адвокатів, які співпрацюють з системою БПД було винесено 13 виправдувальних вироків, у 259 випадках призначено найменш сурове покарання та у 807 випадках призначено мінімальний строк покарання.

«Дякую Раді адвокатів Донецької області за плідну співпрацю в частині тих контактів, які дозволяють реалізовувати завдання забезпечення права на захист, представництва, складення процесуальних документів в справах де  ці обов’язки покладені на адвокатуру» – зазначив Павло Наливайко.

У 2020 році до місцевих центрів та бюро правової допомоги  Донеччини надійшло понад 33 тисячі звернень. Безоплатну вторинну правову допомогу в цивільних справах надають переважно штатні юристи (76% від загальної кількості випадків)аніж адвокати  (24% від загальної кількості випадків).

Надання послуг юристами не обмежується лише офісами центрів та бюро правової допомоги. Незважаючи на карантині обмеження, працівники місцевих центрів здійснили 287 виїздів на контрольно-пропускні пункти уздовж лінії розмежування та надали понад 3 тисячі консультацій.

Минулий рік був щедрий на цікаві проекти, які були запроваджені та реалізовані на базі системи безоплатної правової допомоги.

Донеччина стала лідером серед інших регіонів за результатами реалізації пілотного проекту для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення. У 2020 році 15 неповнолітніх успішно пройшли програму відновлення, примирились з потерпілими, взяли участь у заходах, направлених на ресоціалізацію та були звільнені від кримінальної відповідальності.

«Дякую прокуратурі Донецької області за ефективну комунікацію у реалізації пілотного проекту з відновного правосуддя. Саме досягнуті результати кажуть про ефективність нашої співпраці» – наголосив Павло Наливайко.

Завдяки підтримці партнерів УВКБ ООН, ПРООН та БФ «Право на Захист» протягом минулого року спільними зусиллями було розроблено та впроваджено пілотний проект «Волонтер БПД». Головна мета проекту підвищити рівень обізнаності з правових питань у громадах та спроможність громад та окремих громадян захищати свої права.  Наразі відібрано та підготовлено 11 волонтерів, які будуть співпрацювати з системою БПД. Проект довів свою ефективність, досвід Донеччини у 2021 році буде поширений на всю територію України.

сучасні сервіси та можливості

сучасні сервіси та можливості

Фахівці системи прагнуть бути там де потрібні, навіть у відділених куточках регіону. Тому у 2020 році Донеччина долучилась до реалізації проекту «Програми прискорення приватних інвестицій у сільське господарство», так за минулий рік проведено 109 виїздів та заходів, спрямованих на підвищення обізнаності мешканців регіону з земельних питань та надано понад 600 консультацій.

проєкт прискорення приватних інвестицій у сільське господарство

проєкт прискорення приватних інвестицій у сільське господарство

Учасники заходу подякували директору Регіонального центру за захід і відзначили високий рівень комунікації та тісну співпрацю.

учсникі заходу

учасники заходу


«Дотримання прав людини було, є і буде  пріоритетним напрямком нашої діяльності. Дуже приємно чути про досягнення системи БПД. Ми, в свою чергу, щодня докладаємо максимум зусиль для належної взаємодії з центром надання безоплатної правової допомоги» – підкреслив Керівник Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Семенишин Микола Олександрович.

Дякуємо нашим партнерам, які стоять на сторожі захисту прав людини. Сподіваємось на плідну та довгострокову співпрацю і в подальшому!


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Вижницькій громаді на Буковині модернізовують систему водопостачання за допомогою Програми USAID DOBRE

Що змінилося в процесі надання адміністративних послуг у громадах Слобожанщини в умовах воєнного стану?

На Харківщині діти-сироти та батьки-вихователі потребують проєктів з неформальної освіти

Зміцнюємо голос громад Донеччини: спільна мета для відновлення

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті