Полтавська влада ігнорує потреби онкологічних хворих

Проблеми відсутності хоспісного стаціонару,  служби з надання населенню допомоги «Хоспіс вдома»,  мала кількість паліативних ліжок в лікарнях міста Полтави та доступ до знеболення дуже хвилюють ...

Додано:
socium.pl

Полтавська влада ігнорує потреби онкологічних хворих
Полтавська влада ігнорує потреби онкологічних хворих

Проблеми відсутності хоспісного стаціонару,  служби з надання населенню допомоги «Хоспіс вдома»,  мала кількість паліативних ліжок в лікарнях міста Полтави та доступ до знеболення дуже хвилюють полтавців, які потребують такої допомоги, Чиновники не квапляться вирішувати питання, самотужки, хворим дуже важко боротися з такими хворобами, за відсутності такої установи, вони вимушені помирати вдома, в муках і стражданнях, на очах своїх рідних і близьких.

Полтавська влада ігнорує потреби онкологічних хворих(1)

 Андрій Олєйніков – керівник інформаційного проекту «Привернення уваги громади та влади до розвитку хоспісного руху на Полтавщині», керівник Групи інформаційних проектів Полтавщини повідомив, що згідно п.3 плану заходів Полтавської облдержадміністрації щодо розвитку паліативної та хоспісної допомоги в 2016-2010 р.р., передбачено, до 01.10.2016 року відкриття хоспісного відділення на 25 ліжок у м. Полтава. Одночасно з цим, згідно п.1 доручень директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації від 17.10.2014 «Про стан надання паліативної та хоспісної допомоги», аналогічну установу потрібно було створити до 01.11.2014 року та інших доручень. Дані доручення були покладені на профільного заступника міського голови Полтави  з питань діяльності виконавчих органів та керівника міського управління охорони здоров’я.

Станом на сьогоднішній день, питання відсутності хоспісного стаціонару та ін. проблемні питання онкохворих досі не взмозі вирішити управління охорони здоров’я Полтавського міськвиконкому, за 15 років бездіяльності та непрофесіоналізму (перебування на своїх посадах), вони знахабніли настільки, що не стали виконувати доручення директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації та план заходів Полтавської облдержадміністрації щодо створення хоспісного стаціонару в місті Полтава, наведений на фото. В свою чергу, Полтавська облдержадміністрація не контролює наданих своїх доручень, завдяки цьому місто Полтава не має такої установи, яка б значно полегшала проблеми онкохворих.

Нагадаємо полтавцям, що в інших містах України, без всяких там доручень, багато років тому, компетентними та високопрофесійними керівниками були створені хоспісні стаціонари, служби з надання населенню паліативної та хоспісної допомоги, налагоджений своєчасний доступ до знеболення та вирышено ряд інших проблемних питань. В Кременчуці, змогли виконати вищезазначені доручення та відкрити хоспіс на 25 ліжок в місті.

Мною, були ініційовані скарги, запити, пропозиції, клопотання, інформаційні сюжети, щодо створення хоспісного стаціонару в Полтаві, стосовно звільнення керівництва міського управління охорони здоров’я за невиконання доручень керівництва, непрофесіоналізм та бездіяльність, але вони й досі працюють на своїх посадах та прикриваються наразі невизначеністю, пов’язаною з «Медичною реформою», яка заважає їм створити хоспісний стаціонар, чому раніше не створили – пояснити не можуть, бо визнати свою некомпетентність та непрофесіоналізм в т.ч. і по іншим питанням не так просто, проте його вже всі бачать, крім них самих та їхніх підлабузників. Чому й досі не притягнуто чиновників міського управління та Полтавської ОДА за бездіяльність, невідомо, зазначив Андрій Володимирович.

Численні звернення до: МОЗ України, Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я, Полтавської облдержадміністрації, Української Ліги сприяння паліативної та хоспісної допомоги (філія якої є і в місті Полтава та невідомо які заходи вони проводять, як сприяють розвитку паліативної та хоспісної допомоги, як навіть на всі мої листи, відповіді не надали, мабуть так запрацювалися), міському голові, депутатам та ін.. «діячам». Загалом пишуть відписки, не надають відповіді, або розписують по ланцюгу на тих, кто давав і не контролював ці доручення, тобто Департамент охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації. Щоправда, цікаву відповідь надала Ольга Богомолець – Голова комітету ВРУ з питань охорони здоров’я, вона зазначила ряд цікавих роз’яснень з приводу залучення до цієї проблеми місцевих депутатів, подяку мені висловила…Але, нажаль поради не спрацювали, месцева влада не може вирішити незначне питання, наприклад зробити якісний ремонт асфальтного покриття, ремонт і року не витримав, тому створення хоспісного стаціонару, вони теж не зроблять, хіба, якщо заради власного піару, під вибори.

Не звертався я по цьому питанню до Діда Мороза та Директора ПОБО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» Валерія Загароднего, який багато років вводив в оману полтавців своїми відео-обяцянками щодо створення ним хоспісного стаціонару, служби з надання населенню хоспісної допомоги, системи солідарного страхування на випадок онкологічних захворювань та інших жалюгідних відео-звернень, які викликають лише обурення і сміх у полтавців, деякі відео-сюжети (посилання: https://www.youtube.com/watch?v=07nJkzbGYM8) можна відправляти в гумористичні передачі, де вони можливо обіймуть першість (зовнішній вигляд, манера поведінки, неможливість сказати невелике речення без мимриння), посилання: https://www.youtube.com/watch?v=Hn_I-BTg5wM) і таких звернень дуже багато, і це не завадило йому дискредитувати такими спільними прес-конференціями чиновників департаменту, вдавати «впливову особу», виставляти себе благодійником, використовувати приміщення асоціації (м.Полтава, вул. Стрітенська, 37, к.7) невідомо під які проекти, бо власних проектів, крім плагіату, запозиченого у світовій практиці в нього немає (створення хоспісного стаціонару, служби з надання населенню хоспісної та паліативної допомоги, «солідарне страхування» та ін. проекти) тобто ті, проекти які не сам придумав, а банально видав за свої, теж не реалізував.

Не можу пригадати, щоб він підписав хоча б одне звернення, проте осоромив асоціацію на все місто не тільки своєю бездіяльністю та відео-виступами, а й подавши двічі петицію одну і ту саму до міської ради та не набравши по ним голоси, навіть слово «хоспіс» не здатен був написати без помилок (посилання: http://www.rada-poltava.gov.ua/petition/99/). Хто підтримає петицію людиноньки, яка не має авторитету, команди та вводить в оману своїми обіцянками, звичайно ніхто. З таким діячем не можна мати справу, позитивні рекомендації, професіоналізм, якість, порядність – це не до нього.

Таке враження, що крім мене, моєї команди та онкологічних хворих це більше нікому не потрібно, живемо по принципу „Навіщо людині допомогати, як вона і так помре” і даючи можливість заробляти на чужому горі приватним медичним центрам із сумнівною репутацією, обдирати до зубожіння пацієнтів лише тому, що місцеві чиновники погано та безвідповідально працюють.  Але кількість невиліковних онкологічних хворих зростає, зростає також і кількість людей, яким потрібно знеболення, в соціальних мережах і по телебаченню не стає меншою кількість оголошень, де родина шукає допомоги для матусі, батька, дитини, сестри, показниками смертності населення, тощо.

Враховуючи актуальність проблеми та численні прохання полтавців, в рамках інформаційного проекту «Привернення уваги громади та влади до розвитку хоспісного руху на Полтавщині» Групи інформаційних проектів Полтавщини, ці питання надалі будуть підніматися, відповідні запити про надання інформації від органів влади з метою проведення масово-роз’яснювальної роботи з цих питань, відправлені до адресатів. Сподіваємось на змістовні відповіді від них!

 Доручення Департаменту ОДА план заходів ОДА


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»