Подкаст RIGHTS NOW!: розмови про права людини та війну

Docudays UA та «Радіо Сковорода» запустили подкаст RIGHTS NOW!. Це записи п’ятьох подій правозахисної програми RIGHTS NOW! та проєкту «Архів війни», що відбулися під час 20 Міжнародного фестивалю ...

Додано:
Docudays UA

подкаст RIGHTS NOW
Подкаст RIGHTS NOW!: розмови про права людини та війну

Docudays UA та «Радіо Сковорода» запустили подкаст RIGHTS NOW!. Це записи п’ятьох подій правозахисної програми RIGHTS NOW! та проєкту «Архів війни», що відбулися під час 20 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Епізоди подкасту Rights Now! виходитимуть що два тижні на всіх цифрових платформах (SoundCloudSpotifyGoogle та Apple podcasts). У них експерти/-ки поговорять про права людини під час війни, зокрема про відбудову країни та справедливе покарання воєнних злочинців. 

Перший аудіозапис розмови «Відновлення після поранень: як військові долають бюрократію» вже доступний для прослуховування на SoundCloudSpotifyGoogle та Apple podcasts. Гості події — засновники/-ці громадської організації, яка захищає права військових, «Принцип»: військовослужбовець та адвокат Масі Найєм, правозахисниця Любов Галан, а також військова медикиня Аліна Михайлова. Експерти/-ки розмірковують, як мінімізувати бюрократичні процедури та зробити ефективною взаємодію військових із державою. 

У наступному епізоді, «Психологічний самозахист: чому важливо жартувати про війну», журналіст Євген Павлюковський обговорює з мінометником ЗСУ і соціологом Олександром Шульгою та політичною психологинею Світланою Чуніхіною те, як жарти можуть бути способом психологічного самозахисту. 

подкаст RIGHTS NOW 1

Третім епізодом подкасту є розмова «Голоси України: як говорити про війну, аби світ розумів». У ній журналістка Наталка Гуменюк, американський документаліст Том Дженнінгс, військовий кореспондент і лауреат Пулітцерівської премії Мстислав Чернов, а також режисер Роман Любий, розказують про свій досвід донесення правди про війну в Україні за кордоном. Модерує розмову проєктна менеджерка «Архіву війни» Марія Бучельнікова. 

Про покарання воєнних злочинців та важливість називати речі своїми іменами йдеться в епізоді «Конфлікт, війна, геноцид? Що напишуть про російську агресію підручники з історії?». Журналіст «Українського радіо» Роман Коляда веде діалог із керівником Департаменту протидії злочинам в умовах збройного конфлікту Офісу Генпрокурора Юрієм Бєлоусовим та юридичним директором ГО «Truth Hounds», Дмитром Ковалем.

Завершиться подкаст розмовою про «Відбудову України: як зробити громади комфортними для всіх». У ній юристка зі спеціалізацією в урбаністиці Олена Купіна, урбаністка Дарина Пирогова та активістка Уляна Джурляк дають практичні поради, як мешканці та мешканки за допомогою інструментів громадського контролю можуть долучитися до відбудови своїх населених пунктів. А модерує розмову комунікаційниця Анастасія Куриленко. 

 

Правозахисна програма RIGHTS NOW! щорічно відбувається в межах кінофестивалю Docudays UA. Це майданчик для обговорення актуальних питань правозахисниками /-цями, представниками/-цями держави та громадського сектору та незалежними експерт(к)ами. «Архів війни» —  проєкт ГО «Докудейз» та Infoscope, який збирає та каталогізує цифрові матеріали про велику війну.   

 

Джерело: Docudays UA.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін

Міжнародна технічна допомога та її облік: зустріч голів громад Донеччини

У Львові відбулась вулична акція «Насильство — не традиція»

«Ба та Ді проти брехні»: медіа ШоТам презентує новий проєкт для старшого покоління

Рік завершується, а робота в третьому секторі ні