Подано заяви про злочин проти працівників ФСБ – ініціаторів переслідування кримських мусульман
Наприкінці минулого тижня, у День 40-річчя затриманого кримськотатарського правозахисника Еміра-Усеїна Куку, активісти Євромадан SOS провели акцію солідарності з фігурантами так званих справ ...
Додано:
Громадський Простір
Наприкінці минулого тижня, у День 40-річчя затриманого кримськотатарського правозахисника Еміра-Усеїна Куку, активісти Євромадан SOS провели акцію солідарності з фігурантами так званих справ кримських мусульман. На сьогоднішній день в ув’язненні перебуває 14-ро осіб, звинувачених в участі в організації, яка в Росії визнана терористичною та діяльність якої заборонена. Четверо з них (Руслан Зейтуллаєв, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов, Юрій Прімов) вже були вивезені до Ростова-на-Дону (всупереч нормам міжнародного гуманітарного права), де відбувається судовий процес над ними.
А паралельно з проведенням акції проти двох колишніх працівників СБУ, які зрадили присязі та перейшли на службу до органів ФСБ (що, до речі, підтверджує “реєстр зрадників СБУ”) та які стали де-факто ініціаторами кримінального переслідування, зокрема, Еміра-Усеїна Куку, а також інших фігурантів мусульманських справ, – було поданого заяви про злочин як до СБУ, так і до прокуратури Криму.
Зокрема, ідеться про вчинення КОЖЕМЯКОЮ Олександром Дмитровичем (на сьогоднішній день обіймає посаду начальника 2 відділення 3 відділу Служби міста Севастополя Управління ФСБ Росії по Республіці Крим та місту Севастополю, а до того був начальником 2 сектору відділу захисту національної державності (!) УСБУ у м.Севастополі; виступає в якості свідка у справі проти Руслана Зейтеллаєва, Ферата Сайфуллаєва, Юрія Прімова та Рустема Ваїтова), а також КОМПАНЕЙЦЕВИМ Олександром Вікторовичем (колишній оперуповноважений Білогірський міжрайонний відділ ГУ СБУ в АР Крим) дій, що містять ознаки наступних злочинів:
– посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ст. 110 ККУ),
– дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (ст. 109 ККУ),
– притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності (ст. 372 ККУ),
– завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину (ст. 383 ККУ),
– завідомо неправдиве показання (ст. 384 ККУ),
– передача або збирання відомостей, що становлять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни (ст. 330 ККУ),
– незаконне позбавлення волі або викрадення людини (ст. 146 ККУ).
Тим часом, адвокат Євгенія Закревська оприлюднила відеозапис від 20 квітня 2015 року, на якому міститься розповідь Еміра-Усеїна про першу спробу його викрадення.
Подібні заяви про вчинення злочину в майбутньому мають бути подані проти всіх осіб, що причетні до незаконного кримінального переслідування громадян України на території тимчасово окупованого Криму та Росії.
Джерело: Євромайдан SOS