Підтримка та розвиток підприємництва в невеликих громадах заходу України

Уже другий рік поспіль команда Центру розвитку ініціатив "ІнСорс" зосереджує роботу на підтримці локальних бізнесів. Так, у 2023 році в межах програми EU4Business за фінансування ЄС та уряду ...

Додано:
INSOURCE

IMG_3198-scaled
Підтримка та розвиток підприємництва в невеликих громадах заходу України

Уже другий рік поспіль команда Центру розвитку ініціатив “ІнСорс” зосереджує роботу на підтримці локальних бізнесів. Так, у 2023 році в межах програми EU4Business за фінансування ЄС та уряду Німеччини реалізовувався проєкт «Розвиток бізнесу північної Тернопільщини». Втілення задуму відбувалось завдяки співпраці Фонду розвитку підприємництва, Центру розвитку ініціатив «ІнСорс» та Лановецької міської ради. Мета проєкту полягала в стимулюванні розвитку підприємництва північної Тернопільщини, створенні умов для бізнес-освіти потенційних та чинних підприємців, підвищенні інвестиційної привабливості громад та стимулюванні залучення інвестицій.

«Розвиток бізнесу Північної Тернопільщини» це комплексна ініціатива, яка передбачала чимало актуальних можливостей для малого і середнього підприємництва: від навчальної складової до можливості залучити грантові кошти для розвитку власної справи. Зокрема, у межах проєкту проведено 26 заходів (21 тренінг, 1 конференція, 1 онлайн-форум, 2 презентаційні заходи, 1 міжнародна поїздка), розроблено 15 документів. Загалом учасниками та учасницями всіх заходів стали 630 людей.

«Мені просто було цікаво розширити свої знання, розширити коло знайомих, дізнатися щось нове і трішки поподорожувати Україною. Але після закінчення школи в межах EU4Business можу сказати, що я отримала набагато більше, ніж очікувала», – розповідає про участь в проєкті «Розвиток бізнесу Північної Тернопільщини» співвласниця закладу громадського харчування «Sushimania» Вікторія Ткачук.

У 2024 році ІнСорс у співпраці з Тернопільською обласною військовою адміністрацією реалізовували проєкт «Розвиток консультативних пунктів для бізнесу в територіальних громадах Тернопільської області». Втілення ініціативи стало можливим в межах проєкту «Посилене партнерство для сталого розвитку», що фінансується урядом Швеції представленим Шведським агентством з питань міжнародної співпраці (SIDA) та імплементується Програмою Розвитку ООН (UNDP) в Україні.

IMG_3198-scaled

Проєкт «Розвиток консультативних пунктів для бізнесу в територіальних громадах Тернопільської області» покликаний створити сприятливе середовище для розвитку та ефективної роботи мікро, малого і середнього підприємництва в Тернопільській області. Його місія допомогти локальним підприємцям, зокрема представникам та представницям релокованого бізнесу, ВПО, молоді, жінкам, літнім людям, особам з інвалідністю ефективно розвивали свій бізнес та забезпечити доступ до інформації та бізнес-можливостей для них.

«Сьогодні та частина наших хлопців та дівчат, які демобілізовуються вже звертаються у ЦНАПи, бо задумуються про ведення свого бізнесу. Вони віддали свій обов’язок державі, і вони у цій державі хочуть працювати», – так про важливість консультаційних пунктів для бізнесу сказав Віктор Шепета, голова Білобожницької громади Чортківського району.

Завдяки проєкту ІнСорс спільно з партнерами налагодили ефективну роботу 50 консультативних пунктів для бізнесу на базі ЦНАПів у територіальних громадах Тернопільщини.

IMG_3209

А також:

  • На базі ЦНАПів облаштували та забезпечили меблями та оргтехнікою 8 (вісім) консультативних пунктів для бізнесу в територіальних громадах Тернопільської області (Білобожницькій, Підгороднянській, Озернянській, Лопушненській, Купчинецькій, Козівській, Вишнівецькій та Іване-Пустенській);
  • провели 3 (три) тренінги в межах навчального курсу «Школа бізнес-консультанта» для 50 працівників/ць мережі консультативних пунктів для бізнесу в територіальних громадах Тернопільської області, всього учасниками тренінгів стали 150 спеціалістів/ток;
  • організували 5 онлайн вебінарів з надання послуг підприємцям у створенні, розвитку та масштабуванні бізнесу для понад 250 представників/ниць ОМС, представників бізнесу, зокрема релокованого бізнесу, окремих груп населення (молодь, жінки, літні люди, особи з інвалідністю), а також внутрішньо переміщених осіб, які знаходяться на території області;
  • провели інформаційну кампанію щодо популяризації інформаційних пунктів для бізнесу на місцевому та регіональних рівнях.
  • провели воркшоп про створення, розвитку та масштабування бізнесу для 40 внутрішньо переміщених осіб, які проживають на Тернопільщині;
  • Організували форум для налагодження партнерських зв’язків між громадами, органами влади, бізнес-спільнотами, приватними, державними провайдерами та іншими зацікавленими сторонами, які надають послуги бізнесу. 

Команда Центру розвитку ініціатив «ІнСорс» продовжує працювати в напрямку підтримки та розвитку підприємництва в громадах України. Зокрема, нашими експертами зібрана та узагальнена інформація для тих, хто вирішив започаткувати власну справу.

Тепер за одним посиланням Ви можете знайти:

  • попередні та діючі проєкти ІнСорс щодо підтримки та розвитку підприємництва
  • корисну інформацію, яка знадобиться підприємцям-початківцям
  • посилання на професійні ресурси для тих, хто вирішив започаткувати власну справу. 

Тож, переходьте за лінком, читайте та активно використовуйте. 

Команда ІнСорс бачати важливість та потрібність цього напрямку роботи, продовжує його розвивати, продовжуючи втілювати актуальні активності та можливості для представників та представниць малого та середнього підприємництва щ невеликих громад України.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Проєкт енергоефективної модернізації в Рівному покращив освітнє середовище для дітей з інвалідністю та переселенців

Як досвід міста Долинська об’єднує громади

Опубліковано новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Як великі мовні моделі змінюють медіаосвіту: висновки та перспективи

Перше місце за доброту або історія команди «Пряна казка»

Підтримка дітей у складні часи: історія команди «Альфа Ерудит»